19 червня 2018 • № 24 (1508)
Rss  

Полтавці насолоджувалися духовною музикою


18 квітня у Палац дозвілля «Листопад» завітали сотні полтавців на Великодній концерт православної духовної і вокально-хорової музики, традиційно влаштований Полтавською єпархією Української православної церкви на чолі з Високопреосвященнішим митрополитом Полтавським та Миргородським Филипом.

На сцені виступили найкращі хори Полтави та області, зокрема зведений хор духовенства Полтавської єпархії, архієрейський хор і квартет Свято-Макаріївського кафедрального собору, вокальний колектив «Покров» храму Віри, Надії, Любові. Також гостям свята дарували свою творчість вокальний ансамбль «Дзиґа» Чутівської музичної школи, міський духовий оркестр «Полтава», молодший хор недільної школи храму Різдва Пресвятої Богородиці, ветерани народного ансамблю танцю «Світанок», заслужена артистка України Тетяна Садохіна та інші.

Традиційно великоднє дійство проходить за підтримки міського голови Полтави Олександра Мамая.
– Я радий вітати вас, браття і сестри, на цьому чудовому заході й сьогодні не боюся називати так усіх присутніх у цій залі, адже нас об’єднує світле свято Воскресіння Христового, – звернувся він до гостей свята. – Сьогодні роль церкви у суспільстві дуже важлива, адже саме до неї в людей ще лишилася довіра. Саме вона об’єднує територіальну громаду. Тож у свято Воскресіння Христового я звертаюся до всіх вірян: об’єднуйте навколо себе якомога більше людей, адже, тільки згуртувавшись, ми можемо розв’язувати серйозні проблеми та переживати складні часи. Якщо ми будемо єдині, то все неможливе стане можливим!

Привітав присутніх на святі полтавців з найбільшим християнським святом – Христовим Воскресінням Високопреосвящений митрополит Полтавський та Миргородський Филип.
– Ми святкуємо сьогодні воскресіння Христа із мертвих! Це взагалі найважливіша подія в людській історії, найважливіша подія для кожної людини, кожного народу. У ці квітневі дні ми підносимо молитви до Господа за мир у нашій Україні, зокрема на Полтавщині. Бажаю, щоб були мир, злагода і тепло у ваших оселях і серцях, щоб ви відчували Божу ласку і Божу підтримку, – сказав він. – Щоразу ми з вами зустрічаємося у стінах цієї зали, щоб разом звернутися до прекрасної музики.

Наприкінці заходу Филип нагородив учасників святкового дійства почесними грамотами та подякував міському голові за сприяння у підготовці традиційного великоднього концерту.

У відповідь Олександр Мамай подарував обіцяну і вже оплачену поїздку до святої гори Афон. Так, уже в травні 11 священиків відвідають одне з головних святих місць, земну обитель Божої Матері.

Сергій Лещенко, 20.04.2017, 14:30493
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
<травень