22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

При встановленні приладів обліку води витрати будуть під контролем!

Встановлення приладів обліку допоможе полтавцям реально оцінити спожиті ними послуги та дозволить узяти витрати під свій контроль.

Розповідає Богдан Чупринюк, начальник інспекції з контролю за водокористуванням служби обліку та реалізації КП ПОР «Полтававодоканал».

– З чого починати абоненту «Полтававодоканал», якщо він вирішив установити лічильник?
– Згідно з Постановою Кабінету Міністрів №630 від 2005 року, споживач встановлює прилади обліку води за власні кошти, а роботи зі встановлення лічильника має виконувати спеціалізована організація. Тож, щоб установити прилад обліку води, найперше необхідно звернутися до організації, яка має ліцензію на встановлення лічильників.

Додам, що встановлення приладів обліку води відбувається згідно з Будівельними нормами та правилами, тому раджу звертатись тільки до фахівців. Трапляються випадки, коли наш співробітник приїздить до споживача опломбувати лічильник, а він установлений неправильно. Виявляється, що його встановила стороння людина, без відповідної кваліфікації. Звичайно, споживачу доводиться замовляти послугу вже в іншого, кваліфікованого фахівця чи організації.

Виїзд спеціаліста оплачується тільки в разі взяття на облік нових водомірних вузлів. Або в разі виконання позапланових ремонтних робіт на внутрішніх мережах абонентів виникає потреба тимчасового порушення пломби лічильника. На сьогодні ця послуга коштує 27,84 грн. Планові повірки лічильників виконуються безплатно.

Наступним кроком стає оформлення нової абонентської книжки та переукладення договору, де вказано, що абонент сплачує за послуги згідно з показниками комерційного вузла обліку.

Звертаю увагу, що опломбування, розпломбування, переопломбування лічильників здійснюється тільки спеціалістами КП ПОР «Полтававодоканал».

З метою захисту від несанкціонованого втручання в роботу приладів обліку, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води, згідно з вимогами п.5.10 «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», які затверджені Наказом Мінжитлокомунгоспу від 27.06.2008 р. №190, прилади обліку води опломбовуються КП ПОР «Полтававодоканал», та згідно з п.30 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ №630 від 21.07.2005 року, споживач зобов'язаний забезпечувати цілісність квартирних засобів обліку та не втручатися в їх роботу. Здійснюється опломбування приладів обліку як холодної, так і гарячої води.

– А якщо при перевірці пломба виявилася пошкодженою чи зірваною?
– Трапляються випадки, коли споживач самостійно знімає пломбу. Звичайно, що в таких абонентів виникають проблеми. Складається відповідний акт про порушення і здійснюються нарахування відповідно до чинних нормативно-правових актів. Комісія розглядає окремо кожний випадок. Якщо споживач справно оплачує послуги, щомісяця подає показники лічильника і вони на момент зірвання пломби очікувані, то ставлення до такого абонента зовсім інше.

Повірте, для опломбування засобів обліку води використовуються пломби підвищеної надійності, і випадково пошкодити їх неможливо.

Тобто висновок простий: чесне та економне використання води – нормальна практика, яка призведе до зменшення фінансових витрат у сімейному бюджеті. А встановлення лічильника дозволить платити саме за те, що безпосередньо і було використано споживачем.

Олена Миколайчук
Іван Мольченко, 20.04.2017, 14:382797
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень