24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У День пам’яті та примирення квіти лягли до пам’ятного знака героям-авіаторам

4 травня в Авіамістечку відбувся урочистий захід, присвяченій 72-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. А 8 травня – у День пам’яті та примирення – ушанувати безсмертний подвиг визволителів біля пам’ятника героям-авіаторам зібралися ветерани, школярі, жителі Авіамістечка. На урочистості завітали міський голова Олександр Мамай, депутати міських та районних рад.

Олександр Мамай зазначив:
– 72 роки відділяє нас від переможного травня. І все менше серед нас залишається тих, хто мужністю, незламною вірою зупинив фашистську навалу. Їхнє життя – приклад героїзму та самопожертви. Доземний уклін усім, хто захистив нашу землю від нацизму та відбудовував у післявоєнні роки!

Зі словами вдячності до ветеранів звернувся депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський.

– Я дуже прошу всіх ветеранів, усіх, хто пам'ятає ті часи, хто виріс, народився у роки війни, більше розповідати дітям про ці події, адже ми повинні знати свою історію, пам’ятати свій рід. Вічна пам'ять загиблим солдатам, слава ветеранам, які разом із нами розділяють свято Великої Перемоги!

Один із живих свідків історії – Аркадій Петров. На фронті він з 17 років, нагороджений орденом «За мужність», медалями за героїчний штурм Берліна і Кенігсберга, «За відвагу». Про роки війни згадує зі сльозами на очах, бо пам'ять ятрить рани….

Ольга Петрова, дружина Аркадія Олександровича, зауважила, що найголовніше на землі – мир:
– Війна – це біль, це розбиті міста, це смерть, це розлука з близькими, рідними. Нам дуже хотілося б, щоб молоде покоління не знало війни.

Доки пам’ять живе, доти не йде з життя людина. Майже кожен, хто прийшов цього дня на урочистості, тримав фото із зображенням свого солдата, свого героя – батька, діда, прадіда… Це свідчення того, що пам'ять у серцях жива.

Традиційно вшанували ветеранів хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака героям-авіаторам.


Святкову сімейну атмосферу створили вихованці школи «Юний європеєць», які присвятили ветеранам свої творчі номери. Наймолодші учні закладу намалювали ветеранам малюнки на асфальті. Усіх присутніх пригощали солдатською кашею.

Анна Бойко
Іван Мольченко, 11.05.2017, 12:19527
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень