20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

З міжнародного конкурсу вихованці ДМШ №1 повернулися з нагородами!

Учні Полтавської ДМШ №1 ім.П.Майбороди весь навчальний рік завзято готувалися до участі в Х ювілейному міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів «Perpetuum мobilе» і традиційно прославили рідне місто – вибороли високі нагороди.

Конкурс відбувся 29 квітня – 3 травня 2017 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім.І.Франка. Цьогорічний форум об’єднав виконавців з України, Білорусі, Литви, Сербії, Польщі у сольному, ансамблевому та оркестровому музикуванні. Свою виконавську майстерність демонстрували учні початкових мистецьких навчальних закладів, студенти навчальних закладів І–IV рівнів акредитації, професійні виконавці, викладачі вишів. У старшій віковій категорії свою творчість представив 31 учасник, у молодшій – 29.

До роботи в журі були запрошені авторитетні фахівці народно-інструментального мистецтва, композитори, диригенти, науковці з України, Білорусі, Польщі, Італії, Сербії та Литви. Серед них – В.Мурза (Україна, Одеса), М.Севрюков (Білорусь), Є.Габніс (Литва, Вільнюс), М.Стоіменов (Сербія), М.Давидов (Україна, Київ). Очолив журі відомий композитор та виконавець, заслужений діяч мистецтв України Володимир Зубицький (Україна – Італія). У вступному слові він зазначив, що в цьому році зріс рівень конкурсу, набагато більше дітей із різних країни заявили про себе.


Полтавська ДМШ №1 ім.П.Майбороди була представлена шістьма учасниками у молодшій віковій групі і двома – у старшій. У старшій віковій групі перше місце посів Артем Свирид, друге – Нікіта Кадесников. У молодшій віковій групі у своїх категоріях друге місце зайняли Валерія Оніпко й Аліна Рибак, третє – у Анастасії Гончар, Іллі Самаріна, Андрія Безсонова, Івана Плиса та Артема Назаренка.

Серед колективів перше місце у старшій віковій групі у відповідних категоріях зайняли дует Аліни Рибак і Анастасії Гончар та ансамбль акордеоністів «Вогняні хлопці» (Артем Свирид, Нікіта Кадесников, Олександр Плис, Єгор Білінський, Артем Ільченко, Максим Литвиненко, Антон Мазепа – ударні інструменти). Квартет акордеоністів «Експресія» (Артем Свирид, Нікіта Кадесников, Владислав Коган, Аліна Рибак) посів друге місце.

У молодшій віковій групі кращим визнали квартет акордеоністів «Смайлики» (Валерія Оніпко, Арсеній Оніщенко, Ілля Самарін, Артем Назаренко) та дует Валерії Оніпко й Іллі Самаріна. На другому – тріо баяністів (Максим Литвиненко, Ольга Кльон, Дмитро Куліков), на третьому – квартет «Лтава» (Євгенія Черняєва, Юрій Москвітін, Софія Томіліна, Іван Плис). Троє учнів ДМШ №1 (Артем Ільченко, Олександр Бойко і Софія Томіліна) отримали дипломи з відзнакою. Переможці й дипломанти конкурсу – учні викладачів Тетяни Братанової, В’ячеслава Братанова, Лідії Верещаки, Ольги Кузьміної-Сліпченко, Тетяни Маслової, Людмили Мішути, Алли Романенко, Валентини Томіліної та Інни Чернічки.

Дуже почесно, що на гала-концерті перша музична школа Полтави була представлена п’ятьма номерами.


– Враження від конкурсу надзвичайні, його програма була дуже різноманітна, – розповідає завідувач відділу народних інструментів, старший викладач Лідія Верещака. – Крім науково-практичних конференцій, відбулося кілька цікавих концертів майстрів мистецтв України у галузі баянно-акордеонного виконавства. Виступили Мілош Стоіменов (Сербія), Владислав Пліговка (Білорусь), Еглє Барткєвічюте (Литва – Франція), на високому рівні відбувся концерт квартету баяністів ім.Миколи Різоля Національної філармонії України. Було представлено багато заходів для підвищення кваліфікації викладачів, серед них дуже цікавим став методичний семінар для викладачів, проведений професором Одеської консерваторії Іваном Єргієвим. Вважаю, що в цьому році Полтава виступила дуже вдало, підтримавши задану раніше високу планку.

Ну і як же бути на Прикарпатті і не побувати у Карпатах! Учні, викладачі й батьки влаштували собі дуже цікаву культурну програму – відвідали в Карпатах туристичний комплекс «Захар Беркут», курорт Трускавець, у місті Самбір побували на концерті органної музики. Як то кажуть, провели час цікаво і з користю!
Наталія Вісич, 11.05.2017, 13:142666
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень