24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

З травня по серпень розпочався поливний сезон

З настанням весняно-літнього сезону в приватному секторі та дачно-садових товариствах, які користуються послугами водоканалу, тривають рейди інспекції по контролю за водокористуванням КП ПОР «Полтававодоканал» по виявленню несанкціонованого поливу присадибних ділянок, квітників, газонів, теплиць. Це стосується абонентів, водопровідні вводи яких не обладнані приладами обліку води.

Розповідає Любов Войтенко, начальник служби обліку та реалізації КП ПОР «Полтававодоканал»:

– За даними служби обліку та реалізації КП ПОР «Полтававодоканал», щороку з настанням тепла жителі міста, особливо в районах з приватною забудовою, починають скаржитись на недостатній тиск у водопровідних мережах. І це при тому, що в цей час забір та подача води на підприємстві значно збільшується. Проте відповідного збільшення фінансових надходжень за реалізовану воду підприємство не отримує. Це свідчить про те, що здійснюється несанкціонований полив присадибних ділянок абонентами, водопровідні вводи яких не обладнані приладами обліку води.

Недоотримання значних коштів лягає на плечі підприємства неприпустимими втратами, які погіршують і без того нелегкий фінансовий стан КП ПОР «Полтававодоканал», завдають шкоду громаді міста.

– Тож який вихід з цієї ситуації?
– Користуючись нагодою звертаємось до жителів приватного сектору та членів дачно-садових товариств з роз’ясненням про те, що згідно з п.21 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21 липня 2005 року, «у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) засобів обліку води плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормами споживання, які визначються від рівня благоустрою приміщення з розрахунку на одну зареєстровану ососбу та окремо на ведення особистого підсобного господарства». Відповідно витрати води на полив присадбної ділянки не включені в норму споживання.

У зв’язку з початком поливного сезону та з метою виключення безоблікового використання води нагадуємо споживачам цієї категорії про термінове упорядкування розрахунків шляхом укладення договору на послуги, у якому буде визначена норма споживання на одну особу та обсяги витрат води на здійснення поливу присадибної ділянки.

– Як здійснюються нарахування?
– За кількістю діб у місяці, з урахуванням даних Полтавського гідрометцентру, на підставі яких відраховуються дні з опадами.

Норма поливу становить: на 1 кв. м поливної площі – шість літрів води.

Що вигідніше споживачеві – платити за лічильником чи за нормою, – питання вибору самого споживача. На мій погляд, оплата за лічильником – чесна і зручна форма оплати, і це не може викликати жодних сумнівів.

Тому з метою уникнення спірних питань між споживачем і комунальним підприємством рекомендуємо ставити прилад обліку води.

– Якщо абонент не укладе угоду на полив присадибної ділянки?
– При виявленні поливу присадибної ділянки без укладення угоди водоспоживання вважатиметься безобліковим. Відповідно здійсняться донарахування за фактично виконане водокористування. Якщо в установлений термін оплата не буде проведена, то водопостачання нечесних споживачів обмежиться.

– Куди звертатись для укладення чи переукладення угоди?
– Для укладення договору необхідно звернутися в службу обліку та реалізації (вул. Спаська, 9).

При собі мати:
– технічний паспорт на будинок;
– план земельної ділянки;
– домову книгу або довідку про кількість зареєстрованих осіб;
– паспорт громадянина / власника/, ідентифікаційний код.

Часи прийому: понеділок – п’ятниця (8.00–18.00), субота (8.00–16.00), неділя – вихідний. Перерва (12.00–13.00).

Природа подарувала людству великий скарб – воду, тож ставмося до неї дбайливо. Розумне ставлення до її споживання, своєчасна оплата послуг – запорука стабільної роботи водоканалу, надання якісних послуг жителям міста.

Олена Корнійчук
Іван Мольченко, 18.05.2017, 11:232777
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень