22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Олександр Мамай: Міська влада турбується про якісний відпочинок і оздоровлення дітей

Літо – радісна пора, яку кожен школяр чекає з нетерпінням, а кожна мама чи батько – з тривожним запитанням: куди цього року відправити дитину на відпочинок, щоб вона набралася сил до наступного навчання восени, набула корисних навичок та знань, зміцнила здоров’я.

«ПВ» запитав у міського голови Олександра Мамая, яким чином цього року буде організоване оздоровлення та літній відпочинок полтавських дітлахів.

– Олександре Федоровичу, розкажіть, будь ласка, скільки маленьких полтавців зможе оздоровитися у літніх таборах?
– Нині в Полтаві проживає 27 тисяч 387 дітей шкільного віку, з яких майже 21 тисяча потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Це понад 75 відсотків від загальної кількості дітей віком від семи до 17 років.

Моя принципова позиція як міського голови, як батька, як дідуся – охопити турботою якомога більше дітей, які потребують виняткового соціального захисту. Так, у 2016 році було оздоровлено 11 тисяч 875 дітей пільгових категорій, а у 2017 році заплановано оздоровити 12 тисяч 89 дітей, що потребують особливої уваги та підтримки. Серед них 201 дитина з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування; п’ятеро дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків; 91 дитина-інвалід, шестеро дітей, які мають статус потерпілих від аварії на ЧАЕС. А також 820 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 5350 дітей, які перебувають на диспансерному обліку.

Не можна оминути увагою і нашу талановиту та обдаровану молодь, яка заслуговує за свої старання, працю винагороду, якісний відпочинок. Загалом заплановано оздоровити 3118 талановитих та обдарованих.

На жаль, події, що нині відбуваються в країні, кидають і нам відповідні виклики. Особливим обов’язком вважаю піклування про дітей, батьки яких стали учасниками АТО, перебувають у зоні бойових дій на сході України, бережуть мир на нашій землі. І ми просто зобов’язані зробити максимум для їхніх дітей. Таких відпочине у таборах 217. Оздоровляться вісім дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення АТО. А також ще 108 дітей з родин внутрішньо переміщених осіб.

– Хто може оздоровитися безплатно?
– Безплатними путівками першочергово забезпечуються діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО; діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту; діти осіб, визнаних учасниками бойових дій; діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків; діти, які виховуються в сім’ях внутрішньо переміщених осіб; діти з багатодітних сімей; діти з малозабезпечених сімей; діти-інваліди.

Усі інші діти пільгових категорій, талановиті діти та з родин працівників бюджетної сфери матимуть змогу оздоровитися з частковою батьківською доплатою 30% та 50% від вартості путівки.

– Скільки коштів із міського бюджету цього року виділено на оздоровлення та відпочинок дітей?
– У 2017 році оздоровлення та відпочинок дітей планується у двох таборах комунальної власності – «Олімпійські надії» та «Супутник», 46 пришкільних таборах з денним перебуванням, а також за путівками, наданими управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, та в оздоровчих закладах різної форми власності.

На проведення літньої оздоровчої кампанії 2017 року з міського бюджету виділено майже 20,5 млн грн, що майже на 6,7 млн грн більше, ніж у 2016 році! Здоров’я людини – найвища цінність, а тим більше, коли мова йде про здоров’я дитини. Якщо ця літня кампанія дозволить покращити стан здоров’я хоча б однієї дитини – справа вже того варта!

Зазначені фінансові ресурси розподілені між основними виконавцями заходів міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Полтава на 2015–2018 роки – управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту, управлінням освіти та управлінням охорони здоров’я.

– Забезпечення безплатного оздоровлення дітей, які потребують особливої уваги, – це обов’язок влади, пошук можливостей для здешевлення путівок тощо. Але й не менш важливе покращення умов, де оздоровлюються діти.
– Так, відпочинок дітей має бути комфортним, безпечним. Я завжди говорю, що краще один раз побачити, ніж 100 разів почути. Тож кожного оздоровчого сезону разом із моїм профільним заступником приїжджаю на відкриття кожної зміни, аби на власні очі пересвідчитися в тому, що діти перебувають у якісних умовах. До зустрічі маленьких відпочивальників ми готуємося відповідально.

Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту для забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей Полтави виділено майже 11,5 млн грн. З них понад 3,3 млн. грн – на підготовку та організацію оздоровчої кампанії в оздоровчому закладі «Олімпійські надії». У закладі побудовані два нових спальних корпуси кожен на 32 дитини. Проведено поточні ремонти всіх будівель і споруд на території закладу. Капітально відремонтовано баскетбольний майданчик, збудовано відкритий навіс біля двоспального корпусу. Придбано нові подушки, матраци, постільну білизну, необхідні меблі, дзеркала. Закуплено столовий та кухонний посуд.

На організацію відпочинку 566 дітей пільгових категорій – вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл спрямовано понад 1,7 млн грн.

Оздоровчий сезон у таборі «Олімпійські надії» триватиме з 1 червня по 29 серпня, розподілений на чотири зміни, кожна по 21 дню. Повна вартість путівки – 4 тис. 200 грн. Вартість п’ятиразового збалансованого харчування на одну дитину становить 78 грн.

Управлінню освіти на проведення літньої оздоровчої кампанії виділено понад 8,7 млн грн, з них 5,1 млн грн спрямовано на підготовку та організацію оздоровлення в «Супутнику». У таборі замінили вікна на сучасні металопластикові в їдальні, медичному пункті, деяких спальних корпусах, відремонтували дахи корпусів, зробили біля цих корпусів навіси, замінили асфальтове покриття на бруківку, встановили нові питні фонтанчики. Закуплено нові ліжка з ортопедичними матрацами, постільну білизну, ковдри. Усередині кожного корпусу також здійснено поточні ремонти, поліпшено їхній інтер’єр. Нове кухонне обладнання придбали для їдальні, встановили сучасну вентиляційну систему.

Майже 3 млн грн виділено на здешевлення путівок для 890 дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Оздоровча зміна в таборі «Супутник» триватиме 21 день. Оздоровчий сезон у таборі розпочався з 30 травня і триватиме до 28 серпня. Повна вартість путівки – 4 тис. 413 грн, вартість збалансованого п’ятиразового харчування на кожного вихованця залежно від віку – від 76 до 80 грн.

– Олександре Федоровичу, із 2014 року з вашої ініціативи виділяються кошти з міського бюджету на закупівлю путівок до таборів Полтавської області. Скільки коштів на це виділено цього року і хто може скористатися такою можливістю?
– У цьому році з міського бюджету на це спрямовується 5 млн грн, що на 1 млн 200 тис. грн більше, ніж торік. Це дасть змогу охопити 838 дітей пільгових категорій оздоровчими та відпочинковими послугами.

Також з міського бюджету виділено 400 тис. грн на організацію тематичних екскурсій. Адже цікаве та змістовне дозвілля – запорука гарного відпочинку. Для дітей будуть проводити цікаві краєзнавчі екскурсії, які виховуватимуть у них почуття патріотизму, любові до рідного краю.

Також ми потурбувалися про зниження вартості путівки для батьків шляхом відшкодування частини від її вартості з міського та обласного бюджетів. З міського бюждету на зазначені цілі у 2017 році вже виділено 1 млн 100 тис. грн. Але з огляду на велику кількість заяв від батьків – їх надійшло вже близько 1000 – на черговій сесії заплановано виділити додаткові 2 млн грн. Таким чином, батьки заплатять лише 30% від вартості путівки. Погодьтеся, це значне здешевлення, менше навантаження на бюджет родини.

– Чи працюватимуть пришкільні табори?
– Так, обов’язково. Якщо батьки вирішили залишити на літні канікули дитину у місті, влада повинна створити для цього необхідні умови. У Полтаві влітку 2017 року працюватиме 45 пришкільних таборів та профільний табір «Левада» при міському центрі позашкільної освіти.

Відпочинкова зміна в пришкільних таборах триватиме 14 днів. Повна вартість путівки становить 420 грн, вартість триразового гарячого харчування на одного вихованця – 30 грн на день.

За рахунок місцевого бюджету у пришкільних таборах відпочинуть 1570 учнів пільгових категорій.
– На жаль, маленькі полтавці потребують не тільки змістовного й цікавого відпочинку, а й оздоровлення. І далеко не всі мають змогу відпочивати в санаторіях. Що запропоновано такій категорії дітей?
– Без уваги не має лишитись жодна дитина! На здійснення лікувально-профілактичних заходів та забезпечення планового стаціонарного лікування в дитячій міській клінічній лікарні в рамках літньої оздоровчої кампанії 2017 року управлінню охорони здоров’я направлено 200 тис. грн. За рахунок цих коштів планується провести лікування дітей, які мають хронічні захворювання та потребують посиленої уваги.

Робота медичних працівників дитячих лікувальних закладів міста буде насамперед спрямована на організацію планового лікування та реабілітацію дітей з хронічною патологією в амбулаторних і стаціонарних умовах. У дитячій міській клінічній лікарні заплановано провести планове лікування дітям, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

– Отже, підсумовуючи, можна сказати, що проведення літньої оздоровчої кампанії 2017 року організоване належним чином.
– Так, її проведення буде постійно перебувати на контролі у відповідних структурних підрозділах міськвиконкому та на моєму особисто. Окрім того, створено міський штаб з організації оздоровлення та відпочинку дітей Полтави на 2017 рік. Як показує досвід минулих років, саме скоординована та злагоджена робота всіх відповідних служб дасть змогу успішно провести літнє оздоровлення дітей нашого міста.

Катерина Вовк
Іван Мольченко, 01.06.2017, 12:412724
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень