22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві відбувся творчий вечір народної хореографії «Візерунки народного танцю»

29 травня у приміщенні Полтавського міського Будинку культури зібрався повний зал небайдужих до запальних, колоритних танців народів світу. Захід відбувся за підтримки управління культури, управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради та Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка.

Запальну українську народну хореографію продемонструвала танцювальна група хору «Калина».
До програми увійшли 25 яскравих номерів від кращих хореографічних колективів міста. Серед них театр народного танцю «Барви» – молодий колектив, створений на базі Полтавської дитячої музичної школи №1 ім.П.Майбороди, що за рік свого існування став лауреатом ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Kharkiv best fest»; танцювальна група українського народного хору «Калина» – володарі гран-прі Всеукраїнського телефестивалю «АртЦентр талантів-2017»; вокально-хореографічний колектив «Зоряна» – колектив, створений на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 ім.Т.Г.Шевченка, що серед своїх численних нагород має гран-прі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Обдарована молодь-2017».

Ансамбль танцю «Візерунки» виконує динамічний молдавський танок.
Під час творчого вечора колективи виконували народні танці різних країн світу. Тут тобі і запальний «Американо», колоритний «Циганський», рухливі «Чорноморочка» та «Коломийка», народні «Болгарський» та «Молдавський».

Виконавцями останнього стали учасники ансамблю танцю «Візерунки», які надзвичайно професійно втілили в життя хореографічну постановку молдавського балетмейстера, народного артиста СРСР Володимира Курбета. Варто зазначити, що цей танцювальний колектив відрізняється від інших учасників заходу, а окраса колективу – самі його учасники. Адже ансамбль танцю «Візерунки» об’єднав людей, які вже давно знайшли своє місце в житті, реалізували себе в бізнесі, різного роду інтелектуальній і творчій діяльності. Але їхні неймовірна внутрішня енергія, потужність, які відразу відчули глядачі в залі, завжди прагнули вилитися у щось прекрасне. Так виник колектив однодумців, яких об’єднав Валерій Шуліка, що замолоду присвятив танцям чимало часу. Це не аматорський колектив, адже в дитинстві та в юні роки всі учасники також займалися танцями. До речі, колектив хоч і створений менше року тому, але вже має досвід участі у міжнародних фестивалях.

– Не так давно ми брали участь у фестивалі «Весняна казка», що відбувся у Будапешті. Залишилися дуже собою задоволені, тим паче, що це була наша перша можливість представити себе за кордоном, – розповідає керівник ансамблю танцю «Візерунки» Валерій Шуліка. – На фестивалі «Візерунки народного танцю» ми виступаємо скоріше як гості. Обрали для цього молдавський танець, адже дуже хотілося станцювати щось живе та нове для полтавського глядача. Постановка талановитого хореографа народного танцю Володимира Курбета ідеально для цього підійшла.

Кожен новий виступ зал сприймав бурхливими оваціями. Потужна енергетика, яку випромінювали учасники, віддзеркалювалася у вигуках та оплесках гостей заходу. За допомогою народних танців та їх професійного виконання хореографічними колективами міста глядачі ніби подорожували різними куточками світу, адже саме через рухи, подачу, емоційний настрій танцю можна відкрити для себе обличчя будь-якої країни.
Вікторія Білокінь, 01.06.2017, 13:103060
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень