25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

18 червня — День працівників медичної галузі

Відкриття амбулаторії на вулиці Ветеринарній, 32.
Галузь охорони здоров'я в Полтаві постійно та динамічно розвивається. Медичні працівники міста навіть у нелегких умовах сучасності намагаються вдосконалювати засоби лікування та профілактики захворювань.

Начальник управління охорони здоров'я Полтавського міськвиконкому Сергій Котов.
Про досягнення медичної галузі та виклики сьогодення «ПВ» розповів начальник міського управління охорони здоров'я Сергій Котов.
– Населення Полтави – близько 300 тисяч чоловік. Хто стоїть на варті охорони здоров'я полтавців?
– Мережа закладів охорони здоров'я Полтави – це 12 лікувально-профілактичних установ, до складу яких входять сім лікарень, дві окремі поліклініки та три комунальних заклади «Центри первинної медико-санітарної допомоги м.Полтави». У закладах охорони здоров'я міста працюють понад чотири тисячі медичних працівників, тисяча з яких – лікарі, ще майже дві тисячі – середні медичні працівники.

Під час огляду пацієнта у міській дитячій клінічній стоматологічній поліклініці.
– Сергію Олександровичу, який вигляд має галузь охорони здоров'я Полтави? Чи змінилась вона за останній рік?
– Так, зміни відбулися, і не тільки в якісному плані. Торік до когорти полтавських медиків приєднався колектив колишньої відділкової лікарні, яка нині стала 3-ю міською клінічною лікарнею. Також зазначу, що протягом року активно розвивалася первинна ланка галузі, що дало змогу наблизити медичну допомогу до полтавців. Окрім цього, постійно оновлюється матеріально-технічна база лікувальних установ. Але головні зміни, звичайно, ми хотіли б бачити саме в поліпшенні якості надання медичних послуг населенню.

Працівники Центру первинної медико-санітарної допомоги № 3 під час огляду пацієнтки.
– Стосовно 3-ї міської лікарні: тільки рік, як вона на балансі міста. До цього міська влада не мала змоги підтримувати цей лікувальний заклад. У якому стані дісталася ця лікарня вам «у спадок» і що з нею тепер?
– Прийняття лікарні на баланс міста нарешті дозволило розпочати її реконструкцію та відновлення, чого не робилося десятки років. Звичайно, прийняття у комунальну власність міста ще одного закладу – неабияке навантаження на міський бюджет. Та якість надання медичних послуг полтавцям понад усе. Цього року на проведення капітальних ремонтних робіт та придбання вартісного медичного обладнання саме для цієї лікарні планується виділити 10 млн грн із бюджету. У планах створення на базі цієї лікарні травматологічного пункту, ремонт приймального відділення. Маємо надію капітально відремонтувати й інші приміщення, насамперед дах, замінити вік-на та двері. Але головне, на мою думку, – нам вдалося зберегти кадровий потенціал цього лікувально-профілактичного закладу. Враховуючи високу кваліфікацію та професійний досвід медичних працівників 3-ї МКЛ, система охорони здоров'я від цього тільки виграла.Працівники Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 під час роботи.
Під час роботи лікаря-невролога 3-ї міської клінічної лікарні.
– Це дуже добре. А які ще ремонтні роботи відбувалися в медичних закладах та які плани на майбутнє?
– Узагалі в кожному лікувальному закладі тривали капітальні ремонтні роботи, більша частина яких спрямована на енергозбереження. Я маю на увазі ремонт покрівлі, заміну вікон та дверей, утеплення тощо. У 2016 році на ремонтні роботи та реконструкцію приміщень використано понад 12 млн грн, зокрема капітально відремонтоване гінекологічне відділення 5-ї міської клінічної лікарні. Для цього було виділено 1,8 млн грн. За рахунок цих коштів у закладі відремонтовані холи, палати, санвузли, операційні, замінені вікна. У палатах встановлені нові меблі та ліжка. У відділенні створені комфортні умови для перебування жінок на сучасному рівні. Також у 2016 році завершено капітальний ремонт дитячого інфекційного відділення 1-ї міської клінічної лікарні та здійснено ремонт м'якої покрівлі травматологічного центру цього закладу. Тривали також ремонтні роботи в хірургічному та ЛОР-відділеннях 2-ї міської лікарні. У поточному році вже завершений капітальний ремонт отоларингологічного відділення дитячої міської клінічної лікарні на суму 1,2 млн грн. Розпочато реконструкцію приміщень стаціонарного корпусу 1-ї міської клінічної лікарні для створення відділення гострого інсульту, на що з міського бюджету виділено понад 6 млн грн. У наших планах найближчого часу і капітальний ремонт терапевтичного корпусу цієї лікарні. Активно тривають капітальні ремонтні роботи у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії міського клінічного пологового будинку, на що передбачено 6,7 млн грн. Ремонт і в 2-й міській клінічній лікарні, зокрема повністю реконструюється ендокринологічне відділення. На виконання цих капітальних ремонтних робіт з міського бюджету виділено 5,7 млн грн. Окремо скажу, що для всіх лікувально-профілактичних закладів міста виготовлена проектно-кошторисна документація по заміні вікон та дверей на металопластикові, для чого на черговій сесії міської ради планується виділити 7,9 млн грн. Поряд з капітальними ремонтами ми не забуваємо і про інформатизацію медичних закладів, зокрема Центрів первинної медико-санітарної допомоги, бо без цього неможливий подальший розвиток медичної галузі.
Колектив працівників Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1.
– Цього року відкрили дві нових амбулаторії сімейної медицини. Скільки їх усього в місті і як вони функціонують?
– Сьогодні послугами фахівців Центрів первинної медико-санітарної допомоги охоплене все населення міста, як доросле, так і дитяче. Загалом до складу Центрів ПМСД входять 30 амбулаторій сімейної медицини, половина з яких – у віддалених мікрорайонах Полтави. У кожному куточку міста є амбулаторії сімейної медицини. Переконаний, що така мережа сімейних амбулаторій украй необхідна, особливо людям похилого віку, мамам з маленькими дітьми. В амбулаторії недалеко від дому вони можуть проконсультуватися з лікарем, отримати первинну медичну допомогу. Завдяки проведеним торік ремонтним роботам уже на початку 2017 року відкрито дві нові амбулаторії сімейної медицини: одна, капітально відремонтована, – у селищі Крутий Берег, інша, побудована повністю нова, – на вулиці Ветеринарній,32. Міністерство охорони здоров'я України здійснює активну політику саме в напрямку становлення та реформування первинної ланки. Медичні працівники міста багато зробили в цьому напрямку, створивши реєстр пацієнтів. Тож найближчим часом кожен полтавець зможе обрати свого сімейного лікаря.

– Невдовзі День медичного працівника. Що побажаєте колегам напередодні професійного свята?
– Висловлюю безмежну вдячність усім без винятку медикам за врятовані життя, за повернуте здоров'я. Шановні працівники медичної галузі! Нехай ваша праця буде в радість, а людська подяка та визнання супроводжують вас на трудовій ниві! Бажаю вам усім міцного здоров'я, родинного тепла, достатку, миру та сімейного благополуччя!
Іван Мольченко, 15.06.2017, 13:361142
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень