25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Вадим Рабінович: «Влада — це лише менеджери, яких ми найняли керувати нашим українським господарством»

Нещодавно до Полтави завітав народний депутат України, лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабінович. Він поділився з журналістами своїми думками щодо існуючого політичного ладу в країні та розповів якими шляхами варто рухатися українській державі, щоб люди могли жити щасливо та в достатку.

– Вадиме Зіновійовичу, чи голосували ви за запропоновану Міністерством охорони здоров'я медичну реформу і чи потрібна вона людям та й самим медикам у тому вигляді, в якому вона подається зараз?

– Відповім, об'єднавши медичну та пенсійну реформи – вони потрібні владі, щоб, грубо кажучи, знищити медичною реформою одну половину населення, а пенсійною – іншу. Я вважаю, що немає конструктивності, в усьому тому, що вони пропонують. Немає розвитку економіки, національної ідеї також.

– Які, на вашу думку, наявні реальні недоліки існуючі законодавчої системи та як ви особисто й представники партії «За життя» пропонуєте їх вирішувати?

– Перш за все, у нас є абсолютне розуміння того, чого ми прагнемо досягти. У Декларації про державний суверенітет України говориться, що наша країна незалежна, а гарантією державного суверенітету є економічна самостійність України. І тут влада приймає рішення йти в НАТО. Яке НАТО? Навіщо нам бути заручниками? Ми знаходимося на межі між Сходом та Заходом. Так створимо країну за зразком успішної процвітаючої Швейцарії, з жорстким законодавством у банківській системі й аграрній галузі. Варто розуміти, що у нас аграрна країна й високий освітній рівень населення. Очевидно ж у якому напрямку варто рухатися! Потрібно обіпертися на ці два плеча: з одного боку варто розвивати високі технології для молоді, а з іншого – зайнятися створенням великого агрокомплексу. У центрі має бути банківська система, тому що Схід та Захід вже не знають, де зберігати свої кошти. Побудуйте таку систему. Так ні, влада «вбиває» хай-тек і збирається розпродувати землю. Якщо українську землю винесуть на продаж, то це буде останній день існування цієї влади. Тому що пенсійну реформу можна поправити, медичну також, а землю потім вже не повернути.

Представники влади говорять, що на боротьбу з корупцією потрібні мільярди. Та не потрібно ні копійки, просто проголосуйте! Я запропонував два простих закони: прибрати заставу за тих, кого засуджують за корупцію. Бо у нас як: засуджений кричить, що він нічого не брав, у нього немає грошей, а

потім, менше ніж за добу, приносить 100 мільйонів і з ще більшим нахабством продовжує працювати у тому ж руслі. Це просто наруга над усіма законами.

Ще одна проблема така, що всі скаржаться на те, що багато грошей іде в офшори. Так прийміть указ про заборону роботи українських державних компаній через офшори. І проблема вирішена. Але цього ніхто не підтримає, бо в одного компанія зареєстрована в Панамі, в іншого на Кіпрі. Вони сидять з чесними очима нібито будують чесну державу, а гроші тим часом витікають із країни.

Рецепт від цього всього простий. По-перше, не впадати у відчай, нам потрібен рік, щоб відійти від цієї ситуації і потім рушити вгору. Потрібно просто прийняти зрозумілі закони. Нам потрібна нова Конституція, бо живемо вже в зовсім іншому світі за пострадянською Конституцією. Потрібен діалог влади та суспільства. Необхідно збагнути одну річ: влада – це лише менеджери, яких ми найняли керувати нашим українським господарством. Не можна будувати країну, знищуючи пенсіонерів та малозабезпечених.

– На ваш погляд, чи варто очікувати нам на дострокові вибори?

– Якщо просто очікувати, то вибори відбудуться не раніше 2019 року. А якщо не миритися з усім цим безладом, то я сподіваюся, що восени ми прийдемо на вибори й переоберемо владу.

Я розповідаю вам тільки те, що говорю владі в обличчя, а саме, що закінчилася ера прихованої гри, потрібно йти до людей, розмовляти і слухати їх потреби. А людям потрібен мир, економічна стабільність і хороше життя.

– Європейський союз таки ухвалив «безвіз» для українського народу. Як ви вважаєте, що це дає Україні?

– Я вважаю, що це корисна річ і приємно відчувати себе людиною, для якої не потрібно додаткової метушні, щоб потрапити в європейську країну. Проблема в тому, щоб людям було з чим їхати в ту Європу. Як сказав наш Президент, тепер чи не кожна бабуся зможе відвідати віденську оперу, чи то попити каву в Парижі. Та як вони зі своїми пенсіями зможуть це зробити?! «Безвіз» це приємно, але він потрібен у тій країні, де люди мають гроші, щоб ним скористатися. Повну версію інтерв'ю ви можете переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=c5u60B9WUeM

Олександра Горященко

Іван Мольченко, 30.06.2017, 09:582153
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень