22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Ушанували гончарів у Опішні


Україну здавна вважають однією з гончарних держав світу. Ще на початку ХХ століття на її території функціонували близько 700 гончарних осередків, серед яких одним із найпомітніших була Опішня. На жаль, нині їхня чисельність скоротилася до кількох десятків, проте тут досі плідно працюють народні майстри. В Україні заявляють про себе й академічні художники-керамісти, а сама кераміка знаходить усе ширше застосування в різних галузях народного господарства. Гончарство постає і дієвим засобом художнього виховання дітей. Таким чином, усе більше українців виявляє свою причетність до гончарства. Цілком зрозумілою стає потреба в професійному святі, що спонукає українське суспільство до активних дій у напрямку збереження національної ідентичності й творчого розвитку національних мистецьких традицій.

Традиційне відзначення в Опішні Дня гончаря, яке щорічно відбувається на творчій базі Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, переросло в потужну мистецьку акцію пошанування гончарів і популяризації гончарного мистецтва – Національний фестиваль гончарства. Це мистецька акція відродження гончарних традицій, пошанування гончарської професії й творчого доробку українських митців глини; форма єднання митців, учених і виробничників, зайнятих у сфері творення гончарної культури України. Серед його організаторів Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Державна спеціалізована художня школа-інтернат «Колегіум мистецтв у Опішному» ім.Василя Кричевського, Національна академія наук України, Інститут народознавства НАН України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Конгрес українських керамологів, Національна спілка художників України, Український фонд культури, органи влади різних рівнів.

Ось і минулої суботи на території Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному було людно. Національний фестиваль гончарства став справжнім святом української культури, на яке минулих вихідних з'їхалися численні учасники і гості з усіх куточків України і закордону. Адже тут презентували свої роботи не лише гончарі, але й художники, ковалі, представники інших напрямків народної творчості. Що вже й говорити про народні хорові та танцювальні колективи, естрадні гурти й окремих солістів з багатьох регіонів (і не лише Полтавщини), які протягом усього дня змінювали один одного на імпровізованій сцені. Проходили і гончарські та ковальські майстер-класи, які (що особливо приємно) збирали довкола чимало дітей, хоч було для них тут і багато інших розваг.

Тим, хто побував у Опішні вперше, було часом навіть важко розібратися в суцільному калейдоскопі подій. Тому варто назвати принаймні основні заходи. Серед них 4-й міжнародний фотоконкурс «Гончарні ВІЗІЇ країни», КЕРАМОрезиденція в Опішному, ХI Міжнародний молодіжний фестиваль «ОПІШНЕ-2017», Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРСТВА для харизматиків, романтиків, диваків і діячів, Національний симпозіум монументальної кераміки «ФІЛОСОФІЯ БУТТЯ», 7-й Національний ковальський фестиваль «ВакулаФЕСТ-XXI», Фестиваль вогню. А ще – персональна виставка художника-кераміста Світлани Пасічної «У Кожній краплині – сонце», 9-й Міжнародний мистецький ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні-2017» («PotteryUniverseUkraine-2017»), 7-й Національний фестиваль-конкурс гончарського бодіпейтингу та інші не менш цікаві заходи.
Віталій Скобельський, 06.07.2017, 16:06882
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень