23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Полтава приєдналась до відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

Полтава приєдналася до широкомасштабної інформаційної кампанії «Подорожуй безпечно» з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, яка тривала в 11 обласних центрах України за ініціативи Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі в координації з Міністерством соціальної політики України. Мета проведення акції – підвищення рівня обізнаності громадян щодо проблеми торгівлі людьми. Організаторами заходу виступили благодійна організація «Світло надії», управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, відділ боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, ГУ НП у Полтавській області, Полтавський обласний центр зайнятості, Патрульна поліція Полтави.

Тож 31 липня на вулиці Соборності фахівці надавали консультації щодо безпечного працевлаштування і ризиків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, а волонтери роздавали перехожим тематичні листівки. Програмний спеціаліст БО «Світло надії» Ольга Гришко зазначила, що їхня організація як член Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі вже традиційно долучилась до всеукраїнської ініціативи:

– Цього року контекст заходу пов'язаний з впровадженням безвізового режиму з країнами Євросоюзу та необхідності підвищення поінформованості громадян з його правилами.

Фахівці неурядових організацій і профільних управлінь та служб спілкувалися з перехожими та надали поради: в жодному разі не віддавати нікому свій паспорт, докладно дізнаватися, куди їдете працювати, й уважно вивчити, краще з юристами, свій контракт. А ще подбати про дублікати документів і тримати у курсі справ рідних. Варто запитати про правила роботи за кордоном, наприклад, у міграційній службі чи службі зайнятості.

– Перш ніж вирушати на заробіток, треба обов'язково дізнатися, чи укладений договір з тією державою на можливість працювати у ній. Бо якщо ми нелегали, то ми не маємо ніяких прав, – зазначила начальник відділу соціально-культурної роботи міського центру соцслужб Людмила Василенко.

Усі охочі мали змогу також сфотографуватись у фотозоні й поширити знімок у соціальних мережах із хештегом #Я_за_безпечну_подорож та номером Національної безплатної лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 527.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 03.08.2017, 11:43534
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень