18 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

У Полтаві вперше в Україні створять пілотну модель пробації — альтернативного виду кримінальних покарань

У міській раді відбулося засідання круглого столу «Залучення місцевих ресурсів до розробки та реалізації ефективної моделі роботи з повнолітніми суб’єктами пробації». Участь у ньому взяли заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, директор та фахівці Полтавського центру соціальних служб, начальник, спеціалісти, радники та експерти з питань пробації, представники громадської організації «Світло надії», директори та заступники директорів навчальних закладів.

Під час засідання круглого столу.
Мета круглого столу – залучення та об’єднання всіх можливих ресурсів для надання ефективної допомоги особам, які через різні обставини перебувають у конфлікті з законом, однак бажають виправитися та отримати другий шанс. Кримінальним кодексом України запроваджено низку нових, альтернативних позбавленню волі, видів кримінальних покарань. А також передбачена можливість звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням за умови гарантії його виправлення.

Заступник міського голови Віталій Нікіпелов зазначив, що в Україні пробація відносно новий інститут. Проте, як переконує досвід європейських країн, ця система відкриває додаткові механізми для роботи з правопорушниками.

– Пробація – система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються до засуджених, – зауважив Віталій Нікіпелов. – Полтава стане першим містом в Україні, де створять пілотну модель пробації. Суть її полягатиме у встановленні нагляду за засудженими із покладанням на них певних зобов’язань і обмежень, без їхньої ізоляції від су-
спільства. Вони зможуть брати участь у певних різновидах діяльності, дотримуючись законослухняної поведінки.

Начальник управління пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Ірина Яковець розповіла, чому саме Полтаву обрали першою для проекту:
– Полтава на сьогодні флагман у цій діяльності. Адже всі методики, які надалі застосовуватимуться, уже апробовані саме на Полтавщині. Тут місцева влада добре розуміє потреби громади і вживає різні заходи для того, щоб їх захистити. Окрім того, у Полтаві добре налагоджені зв’язки із громадськими організаціями. Тут поєдналися три основні складові – люди, ресурси та ініціативи громадських організацій.

Відкрити Центр планують восени в Міському відділі пробації.

Термін перебування на обліку таких осіб становитиме від одного до трьох років. Окрім Полтави, установи відкриють у Кропивницькому, Луцьку та Черкасах.

В Україні впроваджувати пілотний проект допоможе уряд Канади. На закупівлю обладнання та меблів для центру пробації в Полтаві виділили 20 тисяч канадських доларів.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 03.08.2017, 11:48611
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень