23 серпня 2017 • № 32 (1465)
Rss  

На шкільному ринку ажіотажу поки немає

Уже тиждень на центральній вулиці міста працює традиційний шкільний ринок. На асортимент не поскаржишся, тут є все: від комплектів форми до найрізноманітніших канцтоварів. Ціни, однак, «кусаються», так кажуть покупці, яких журналісти «ПВ» зустріли поміж торговельними наметами. Ми запитали, скільки ж полтавці планують витратити на те, щоб зібрати дитину до школи і як їм вдається економити.

– Зараз на ринку тихо, каже Валентина Рустамова, продавець. – Думаю, поки ще рано, багато дітей з батьками досі на дачах, на морі. Як на мене, ажіотаж почнеться в останні два тижні до 1 вересня. Так завжди буває. Ціни порівняно з минулим роком зросли на 10–20 відсотків. Торішні комплекти форми коштують від 500 гривень, цьогорічні – 1000 гривень. Для дівчинки в комплекті брюки, сарафан та піджак, на хлопця – брюки й піджак.

Найпростіший зошит коштує від 1,50–2 грн, «товсті» зошити – 18 грн, атласи по 22 грн, контурні карти – по 15, рюкзак можна знайти щонайменше за 390, найдорожчий коштуватиме 1000 гривень. Комплект обкладинок – 47–50 грн. Серед людей почули думку про те, що в останні два тижні ціни впадуть, однак продавці ставляться до цього скептично – скоріш за все, на хвилі ажіотажу перед 1 вересня ціни можуть ще трохи підвищити.

Влада, школярка:
– Прийшли по щоденник, зошити. Ще не купили, але збираємося. Ціни не надто вражають, та й з асортиментом усе добре. Хотіли б придбати все якомога раніше, щоб потім не треба було нічого докупляти. Шукаємо такі, на які було б приємно дивитися цілий рік.

Олена, мати:
– Мінімально витрачу три тисячі, максимум можу дозволити п'ять. Щоб економити, стараємося купувати все в магазинах, де у нас є знижки. Якщо там чогось немає, ідемо на шкільний ринок. Асортимент цього року, як і в попередні, непоганий, однак якщо все купувати тут, вийде досить дорого.

Євген, батько двох дітей:
– Поки придивляємося до цін, збираємо до школи одну дитину. Витратити плануємо від трьох до п'яти тисяч. У нас шкільної форми як такої немає, але навіть у діловому стилі вдягтися важко, нестандартні розміри. Канцтовари будемо купувати в кінці, як і взуття, – швидко росте.

Лілія, мати:
– Щороку ціни відрізняються, тож на збори до школи виділяємо сім-вісім тисяч гривень, щоб потім уже нічого не докуповувати. Зошити й усе інше купуємо оптом разом із батьківським комітетом. Одяг ми вже купили, тепер підбираємо щоденник.

Марія, бабуся:
– Ми вже скільки придивляємося – ціни скажені. Один тільки костюм обходиться в півтори тисячі. У мене пенсія мізерна, у батьків зарплата мінімальна. Одразу все купувати не будемо – не витягнемо по ціні. Зазвичай купуємо в процесі навчального року. Нам пощастило, що з минулого року лишилися принаймні рюкзак і сорочки.
Павєл Москалюк, 03.08.2017, 12:091630

Коментарі (0), додати коментар

Залиште коментар:

Ваше ім’я:
Дополнительно:
Текст:
44+7=  (введіть результат обчислення)
Додати коментар

Інші статті за 03.08.2017

· Вадим Рабинович: Вибори необхідні, і нехай народ скаже: він за «партію війни» чи за «партію миру»! (11:31)
· Полтава приєдналась до відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми (11:43)
· У Полтаві вперше в Україні створять пілотну модель пробації — альтернативного виду кримінальних покарань (11:48)
· З особистого прийому міського голови (11:51)
· Із засідання комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, Регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики (11:54)
· У полтавських закладах освіти ремонтують харчоблоки (11:57)
· У міськвиконкомі обговорили основні стратегічні цілі розвитку Полтави до 2030 року (12:02)
· Депутат міської ради Світлана Нестуля дослухається до потреб людей (12:06)
· У Полтаві встановили ще два нові спортивні майданчики (12:39)
· Вадим Рабинович: «Правительство готово врать пенсионерам, чтобы сохранить власть» (12:51)
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
<липень 
Опитування

Більше матеріалів якого змісту ви б бажали бачити на сайті "Полтавського вісника"?

Інтерв'ю з цікавими особистостями
Статей про історію Полтави
Політичних оглядів
Листів від читачів газети
Розширену афішу культурних заходів
Новий літературний розділ
Анекдоти від полтавців

Проголосувати та переглянути результати.