22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтаві виростають нові будинки

Нині мікрорайон Левада активно розбудовується, будівництво тут триває одразу на кількох майданчиках. До здачі майже готовий будинок на вулиці Головка,15, а на Головка,17-А, будівельники приступили до розчищення місця під нову цегляну багатоповерхівку. Особисто перевіряв хід робіт, а також вітав будівельників з їхнім професійним святом міський голова Полтави Олександр Мамай.

Журналістам про нові будинки розповів Сергій Садов, заступник директора ТОВ «Сучасний дім»:
– Вони відповідають назві нашої фірми – сучасні, мають хороше планування, оздоблювальні матеріали теж сучасні, намагаємося бути в курсі останніх тенденцій у житловому будівництві. Квартири одно-, дво- і трикімнатні, однак найбільша потреба тепер у перших двох. Оптимальна висота згідно з блакитною лінією, а в Полтаві це дев’ять-десять поверхів, тож зводимо саме такі.

Однак Полтава серед лідерів не лише за якістю, але й за темпами житлового будівництва, про що свідчить статистика. Протягом 2016 року в нашому місті було введено в експлуатацію 41,8 тис. кв. м загальної площі житла, із них: багатоповерхових житлових будинків – 26,1 тис. кв. м та 15,7 тис. кв. м
житла індивідуальної забудови.

Олександр Федорович поспілкувався з тими, хто обживає мікрорайон.
На 2017 рік у місті заплановано до введення в експлуатацію 14 об’єктів багатоповерхового житла загальною площею 81,2 тис. кв. м. Це дозволить майже 1500 родинам придбати сучасне комфортабельне житло вже у поточному році. Щодо житла індивідуальної забудови, то цього року заплановано ввести в експлуатацію 15 тис. кв. м. Станом на 1 липня 2017 року десять житлових будинків загальною площею 46,6 тис кв. м уже введено в експлуатацію.

– Кажуть, якщо в місті працює кран, значить, місто живе, – каже Олександр Мамай. – На щастя, у нас у Полтаві височіє не один кран, і приємно, що зводиться найбільше житла, ніж в інших, подібних нашому містах. Забудовується цілий мікрорайон, до 30–40 тисяч квадратних метрів житла будівельники здають щороку. Завдання міської влади нині – знаходити земельні ділянки під забудову. Адже будівництво – це своєрідний двигун економіки. Завдяки йому працюють цегляний, арматурний, залізобетонний заводи, їздить транспорт, ідуть гроші до міського бюджету.

Важливий показник діяльності міста – участь у розв’язанні проблем соціально незахищених груп населення, військовослужбовців, учителів, лікарів. Так, у поточному році вже надано шість квартир для поліпшення житлових умов працівників медичної, комунальної сфери, а також соціально незахищеним громадянам. Цими днями сертифікати на квартири отримали п’ять правоохоронців з нагоди другої річниці Національної поліції.
– Нині у нас за спеціальною програмою 120 квартир виділено для учасників АТО, уклали майже 70 договорів, тож квартири в резерві є. Отже, кожен учасник АТО може придбати квартиру за половину її вартості, – додав Олександр Мамай.

Оксана Олексіївна, працівниця приватного дитсадка «Еврика»:
– Ми тут з дітьми часто гуляємо на майданчику. Завдяки тому, що поряд з’являються новобудови, його непогано облаштували. Тож з дітьми часто спостерігаємо за будівництвм. Звісно, їм дуже цікаво, як працюють трактор, кран, за якими діти особливо люблять спостерігати. А ми тим часом розповідаємо їм про роботу будівельників, про наше місто.
Сергій Лещенко, 11.08.2017, 14:152598
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень