18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

На відкритому засіданні обговорили підвищення вартості проїзду в тролейбусах Полтави

4 серпня в актовій залі Київської районної в м.Полтаві ради відбулося публічне обговорення проекту рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом».

На зібранні були присутні працівники відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку, відділу тарифної політики та моніторингу цін міськвиконкому, представники КП «Полтаваелектроавтотранс», депутати міської ради, громадські активісти, представники ЗМІ.

Директор КП «Полтаваелектротранс» Євген Зайцев демонструє діаграму витрат підприємства.
Проводив зібрання начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Юрій Сябро. Він повідомив, що до міськвиконкому звернулося КП «Полтаваелектроавтотранс» щодо необхідності перегляду тарифів на проїзд у тролейбусах, які працюють у Полтаві. Підприємство надало й відповідні розрахунки.

– Проект рішення міськвиконкому «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом» оприлюднено 13.07.2017 на офіційному сайті Полтавської міської ради для одержання зауважень і пропозицій від полтавців – фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, – зазначив Юрій Сябро.

Директор КП «Полтаваелектроавтотранс» Євген Зайцев та заступник начальника відділу тарифної політики та моніторингу цін міськвиконкому Ольга Кременецька надали обґрунтування необхідності підвищення вартості проїзду в міському тролейбусі.

– КП «Полтаваелектроавтотранс» налічує 67 одиниць тролейбусів, які обслуговують десять маршрутів і здійснюють перевезення всіх пільгових категорій громадян міста, відповідно до чинного законодавства та Програми соціального захисту населення м. Полтава «Турбота», – зазначив Євген Зайцев. – Відповідно до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 21.05.2015 №92 у Полтаві встановлено тариф на перевезення пасажирів у міському пасажирському електротранспорті (тролейбусі) – 2 грн за одну поїздку.

Упродовж дії зазначеного тарифу основні складові собівартості послуг збільшилися, зокрема: електроенергія, що споживається на тягу рухомого складу, майже втричі; витрати на утримання та експлуатацію основного виробничого обладнання (тролейбуси, тягові підстанції, контактно-кабельна мережа).

– Питома вага статей витрат (електроенергія, ремонт та придбання шин) у собівартості послуг становить майже 52 відсотки. Темп приросту мінімальної заробітної плати – 252 проценти (2015 рік – 1271 грн (середньозважена), 2017 рік – 3200 грн). КП «Полтаваелектроавтотранс» за підсумками роботи у першому півріччі 2017 року від перевезення міським електричним транспортом отримало збитки у сумі 1505,8 тис. грн, – повідомив Євген Зайцев.

Ольга Кременецька поінформувала, що механізм формування тарифів на транспортні послуги з перевезення пасажирів тролейбусами визначений Порядком формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус), затвердженим наказом Міністерства інфраструктури України від 25.11.2013 №940 і застосовується органами місцевого самоврядування під час встановлення зазначених тарифів для підприємств міського електричного транспорту.

На виконання чинного законодавства КП «Полтаваелектроавтотранс» розраховані тарифи на перевезення пасажирів тролейбусом на рівні 3 грн – вартість одного пасажироперевезення. Підприємство також пропонує встановити вартість проїзного квитка на місяць у розмірі 45 грн – для учнів шкіл; 60 грн – для студентів денної форми навчання; 120 грн – для громадян; 180 грн – для службових поїздок працівників підприємств, установ та організацій, – зазначила заступник начальника відділу тарифної політики та моніторнгу цін.

За проїзд тролейбусом по 3 грн сплачують в Одесі, Тернополі, Луцьку, Запоріжжі, Вінниці. У Чернігові, Львові, Дніпрі та Івано-Франківську також відбуваються громадські слухання стосовно підвищення тарифу. У Кременчуці, Миколаєві та Сумах вартість квитка поки що тримається на рівні 2 грн, у Житомирі та Хмельницькому – 2,50 грн, а в Києві – уже 4 грн.
Перевізник зазначив, що залишення тарифів на нинішньому рівні може призвести до повної зупинки роботи електротранспорту.

Олександра Горященко
Іван Мольченко, 11.08.2017, 14:232548
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень