25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Давай за життя! Із чим пов’язане збільшення рейтингів Вадима Рабіновича і його партії

Нове незалежне соціологічне дослідження, проведене українськими соціологічними службами, – Інститутом аналізу і прогнозування, Центром «Соціальний моніторинг» та Українським інститутом соціальних досліджень імені Яременка, – показало, що в трійку лідерів електоральних переваг українців стрімко увірвався Вадим Рабінович. Причому, голова партії «За життя» досяг успіхів як в «особистому», так і в «командному» заліках. Спробуємо розібратися в причинах такого значного зростання рейтингів політика та його команди.

Цифри та факти

Звіт про проведене соціологічне дослідження був представлений на експертній прес-конференції в інформаційному агентстві «Укрінформ». Відео про подію розміщене на офіційному сайті інформагентства. Відповідно до оприлюднених даних, на виборах президента, якби вони відбувались найближчої неділі, Вадим Рабінович зайняв би третє місце з показником у 8,9% (серед тих, хто брав участь у голосуванні). Його випереджають Петро Порошенко та Юлія Тимошенко.

Партійні показники «За життя» в соцопитуванні також на вищому рівні: 9,1% підтримки на гіпотетичних виборах до Верховної Ради. Рабінович та його політсила практично нагнали «незмінних» лідерів електоральних симпатій останніх років.

Варто зауважити, що результати партії Вадима Рабіновича також багато в чому – особисто його заслуга. Такі висновки можна зробити з результатів ще одного, паралельно проведеного, опитування. Вони також були озвучені під час прес-конференції.

– Відповідно до опитування, більш за все виборця мотивує довіра до лідера політичної сили, яку він підтримує. Тобто ключовим є лідерський потенціал партії, і за ту чи іншу політсилу більшість голосує саме через те, що підтримує лідера цієї партії, – пояснив під час презентації соцопитувань виконавчий директор «Київського прес-клубу» Михайло Пересунько.

Відповідно до названих експертом даних, партія «За життя» має вельми високий так званий «електоральний потенціал», таким чином, у випадку виборів, її результат може бути ще вищим.

– Ми поставили респондентам питання: за яку політичну силу ви віддали б свій голос, якби названа вами партія не брала участі у виборах? Таким чином ми спробували з'ясувати електоральний потенціал різноманітних політичних сил. Адже якщо прибрати зі списку ту партію, на якій людина зупинила свій вибір, то, відповідно, вона проголосує за іншу, якій також надає перевагу. Це означає, що окремі політсили мають певний електоральний потенціал, який вони можуть реалізувати під час передвиборчих перегонів, можуть відібрати у когось частину електорату за рахунок успішно проведеної кампанії і таким чином досягнути більших результатів. Партія «За життя» могла б додатково отримати п’ять відсотків, якби успішно використала свій електоральний потенціал, – заявив Пересунько.

Ураховуючи накопичене розчарування українців у старих політпроектах та динамічність зростання партії Рабіновича, до старту передвиборчої кампанії вона, без сумніву, зможе конвертувати свій електоральний потенціал у ще більш серйозну підтримку виборців.

Популярність не без причин

Зростання популярності Вадима Рабіновича та його партії, що спостерігається останнім часом, цілком закономірне, вважає експерт Дмитро Воронков.

– На третьому місці «несподівано» «За життя» Вадима Рабіновича. Але це для них там, у владі, може, несподівано, а насправді, усе закономірно, як по полицях розкладено, – заявив Дмитро Воронков.

Можна навести ряд факторів, які сприяють тому, що українці все частіше в соцопитуваннях навпроти прізвища Рабіновича ставлять галочку. Він – яскравий, неординарний лідер, за словом у кишеню не лізе, і це слово зазвичай виявляється гострим та болючим як для представників влади, так і «названої» опозиції. Побічним результатом таких дій є скандали, у які втягують лідера партії «За життя», і тонни компромату, які на нього виливають. Однак, усупереч очікуванням недоброзичливців, вони не приносять Вадиму Рабіновичу шкоди, а навпаки – сприяють підвищенню його рейтингу. Узяти хоча б протистояння з «Опозиційним блоком» – весь той бруд, що його вилили на Вадима Рабіновича, спрацював проти них.

– Скільки бруду, помиїв було вилито на Рабіновича та його «За життя» протягом останнього часу з боку «старих друзів» з «Опоблоку»! І в якій знущальній манері! А сьогодні публікуються результати опитування відразу трьох великих соцслужб – і хто тепер з ким повинен розмовляти «зверхньо»? – заявив експерт Микола Спиридонов. – Помилуйтесь: «За життя» – 9,1% підтримки, «закляті опозиціонери» – 8,6! Очевидно, тактика «обклади Рабіновича та підвищи власний рейтинг» не спрацювала. Обкласти то вдалося, але... караван іде». Експерт припустив, що і наступні намагання опонентів Рабіновича скомпрометувати його ні до чого не приведуть.

– Цікаво навіть, як в ОБ на ці опубліковані рейтинги відреагують. Знайдуть черговий замшілий «компромат» 40-50-60-річної давності й спробують «впарити» його виборцю? Ну-ну, продовжуйте в тому ж дусі – тільки ось виборець, відповідно до опитувань, паритися більше не має наміру, – впевнений Микола Спиридонов.

Яскрава опозиція

Ще один фактор зростання популярності Вадима Рабіновича – він яскраво і, що важливо, не голослівно критикує владу. Він відстоює свою позицію з кожного важливого приводу, причому завжди говорить те, що думає. Це, з точки зору експертів, також привертає українців на його сторону.

– На фоні загального популізму про що зараз говорить Рабінович? Про те, що хвилює всіх і кожного, – відзначив Дмитро Воронков.

На думку експерта, лідер «За життя» говорить про те, що люди так чи інакше бачать та розуміють самі. І людям імпонує, що Рабінович не тільки говорить, але й пропонує, як саме змінити ситуацію, розробляє та реєструє в Раді відповідні законопроекти.

Не менш важливий фактор росту рейтингу Вадима Рабіновича – він нове обличчя в українській політиці. І зараз нові обличчя, на фоні загальної втомленості від «звичних» політиків, надзвичайно затребувані.

Сергій Афонін

Іван Мольченко, 25.08.2017, 11:47724
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень