25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Депутат Верховної Ради Костянтин Іщейкін: «Не можна перетворювати соціальні об’єкти на довгобуди»

рекламний матеріал

Проблеми об'єднаних громад, ремонтів доріг, дефіцит медичних кадрів на селі, пропозиції до уряду і парламенту – все це обговорили у рамках дводенної роботи парламентарів, а також інспектували ефективність використання коштів держбюджету, співпраці з місцевими бюджетами.

Перед засіданням народні депутатиі урядовцівідвідали соціальні об'єкти – і ті, які отримали додаткове фінансування, і ті, на які власних грошей у громади не вистачає, але потреба надзвичайна.

Після Лубен робота продовжилася у Полтаві. До народних депутатів приєднались президент Національної академії медичних наук Віталій Цимбалюк, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Василь Лазоришинець, головний кардіохірург України, професор Костянтин Руденко та директор Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Олександр Усенко.Депутатів, академіків та представників уряду, насамперед, цікавило, як просуваються роботи на стратегічно важливому об'єкті – реконструкції обласного кардіодиспансеру і коли реально заклад прийме перших пацієнтів. Сім поверхів нового корпусу стануть новим кардіоцентром, де проводитимуть невідкладні операції, і пацієнтам не потрібно буде далеко їхати.

– Нам було важливо переконатися, що проект, який ми підтримали на прохання Костянтина Іщейкіна, не є довгобудом, – прокоментував народний депутат, голова підкомітету з питань державних інвестиційних проектів та аналізу ефективності управління підприємствами державного сектору економікиБогдан Дубневич.– Бачимо прийнятну динаміку. Думаю, за масштабом робіт, цілком доцільно говорити тепер про Полтавський кардіодиспансер, як про кардіологічний Центр. Як медик, наш колега просто не міг не підтримати це будівництво, але це й персональна відповідальність очільників області, аби все тут йшло за графіком і найпізніше – за рік, перші пацієнти отримали в новому Центрі таке необхідне для них лікування. З боку депутатського корпусу, на прикладі Полтавської області, ми готові порушити питання перед урядом щодо збільшення фінансування через ДФРР подібні проекти, щоб лікарні і школи можна було здати за рік-два, а не щоб люди чекали роками завершення ремонту чи будівництва.

Провідні науковці зустрілися з медичною спільнотою області, викладачами та студентами ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», презентували Національну стратегію боротьби з серцево-судинними захворюваннями.

– Минулого року два потужних інститути (Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова та Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска) розробили Національну стратегію розвитку кардіологічної науки та плани на найближчі 5 років, — говорить Віталій Цимбалюк, президент НАМН. —У вас сьогодні є найкращі умови, щоб здійснити прорив у лікуванні серцево-судинної патології, а особливо в хірургії. І у вас є ангел-охоронець – викладач, науковець і народний депутат – Костянтин Іщейкін, який підтримує ці проекти. Смертність можна знизити до 4%! Залишається побудувати й оснастити кардіодиспансер, підготувати на базі наших ВНЗ спеціалістів — і питання серцево-судинних патологій вирішено.

У 2015 році проект реконструкції отримав перше серйозне фінансування – 16 млн гривень за рахунок субвенції, залученої Костянтином Іщейкіним, на заходи соціально-економічного розвитку. За підсумками виїзного засідання бюджетного комітету 2 квітня 2016 року у Полтаві проект було визнано пріоритетним, Полтавщина отримала з державного бюджету 21 мільйон гривень, а обласна влада виділила кілька мільйонів співфінансування. Цього року міжвідомча Комісія для оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку схвалила спрямування додаткових 20 мільйонів гривень на продовження реконструкції кардіодиспансеру, які були зарезервовані для Лубенського Будинку культури. Таким чином, завдяки постійній адвокації проекту Костянтином Іщейкіним, область отримала з держбюджету більше половини фінансування від загального кошторису проекту.

– Ми змінюємо концепцію надання допомоги при серцево-судинних захворюваннях. Проект кардіодиспансеру, а точніше, кардіоцентру – слушна пропозиція щодо підвищення статусу закладу третинного рівня, готувався тривалий час. Полтава отримає один з найсучасніших серед подібних в Україні центрів, але я наполягаю, що затягувати з ремонтами соціальних об'єктів не можна. І перетворювати лікарні на довгобуди (як це було з тубдиспансером)означає шкодити здоров'ю громади. Тому ми з колегами подбали про державну підтримку, черга за виконавцями і місцевими управлінцями.Не можна перетворювати соціальні об'єкти на довгобуди, — підсумував народний депутат Костянтин Іщейкін.

Прес-служба народного депутата України

Іван Мольченко, 28.09.2017, 12:142298
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень