26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Полтава вишивана» зібрала близько десяти тисяч учасників

Уже котрий рік поспіль арт-проект «Полтава вишивана» привертає до себе увагу тисяч полтавців. Нинішній рік теж не став винятком: незважаючи на похмуру погоду, на нього зібралася чи не рекордна кількість людей.

Працівники закладів освіти, охорони здоров'я, культури, підприємств та організацій міста, громадських об'єднань та органів місцевого самоврядування – усього близько десяти тисяч учасників – пройшли у національному вбранні від Іванової гори до парку «Перемога». Уже в парку відбулося представлення всіх учасників арт-проекту. Найбільш активні та творчі колективи презентували свої заклади піснями і танцями.
Міський голова Олександр Мамай очолив святкову ходу.
Коровай та сніп жита стали традиційною окрасою свята.
Усіх присутніх на святі привітав міський голова Полтави Олександр Мамай:

– Я радий бачити всіх, хто приєднався сьогодні до параду «Полтава вишивана»! Вишиванка – це не лише красивий одяг. Вишиванка – це оберіг українського народу, це його душа. Сьогодні тисячі полтавців згуртувалися в любові до рідного краю, до Батьківщини. І, упевнений, відчули, як гордо бути полтавцем. Адже саме в нашому місті є така неймовірна традиція. Вітаю всіх нас із Днем міста. Щастя нам, миру, добра у спільному домі. Нехай нас береже Господь!

Подарунком усім учасникам став яскравий концерт за участі кращих вокальних та хореографічних колективів міста. Під час заходу згадали тих, хто нині захищає нашу країну на Сході. Схилили голову в скорботі за загиблими учасниками АТО.

Одночасно з фестивалем народної творчості тривала насичена цікава програма. Організатори продумали, щоб і маленькі, і дорослі знайшли собі заняття за смаком та вподобаннями.

«Містечко майстрів» розгорнулося на території парку «Перемога». Полтавські умільці представили незліченну кількість виробів, виготовлених власноруч. Тут їх можна було і придбати, і почути секрети їх виготовлення.

Участь у параді взяли дитячі творчі колективи.
Для наймолодших гостей свята працювали різноманітні майстер-класи. Малеча мала змогу сплести патріотичні браслети, вишити рушничок, зліпити вироби із глини, узяти участь у цікавих та веселих конкурсах. Працювала для юних полтавців і дискотека, під час якої всі, хто не побоявся стати яскравим та помітним, мав змогу приєднатися до кольорового дійства розкидання фарб «Poltava Holi Fest».

В алеях парку також працювала виставка рушників та картин, вишитих у різних техніках. Таку красу представили загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади міста. Також полтавці мали змогу взяти участь у розіграші цінних подарунків від партнерів заходу.

Ще один сюрприз чекав на учасників параду вишиванок-2017. Цього року було започатковано фестиваль полтавської кухні, під час якого три команди змагались у приготуванні найсмачніших галушок та борщу. Після конкурсу стравами частували всіх охочих. Понад 1500 порцій борщу та більш ніж 1000 порцій галушок роздали організатори учасникам арт-проекту.

Увечері для всіх полтавців та гостей міста влаштували святковий концерт за участі зірок української естради. Свої пісні подарували відомі гурти «Пара Нормальних», «Real O», «TANA» та спеціальна гостя з Японії Сена Кана. Завершив свято видовищний феєрверк.

Сергій Лещенко, 28.09.2017, 12:21947
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень