18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Молодість Вічного міста у фотографіях


У Полтавському художньому музеї ім.М.Ярошенка (галерея мистецтв) відкрилася виставка робіт молодих ізраїльських фотографів «Єрусалим. Молодість Вічного міста». Її організували посольство Ізраїлю в Україні та Ізраїльський культурний центр у Харкові. Тож на презентації побували і другий секретар ізраїльського посольства Аліса Лідерман, і представники культурного центру.

Виступає Аліса Лідерман, другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні.
Виставка цілком відповідає своїй назві. Тим паче, що авторами фото, виконаних у досить незвичній техніці, стали не просто молоді фотографи, а ті, хто лише недавно став громадянином цієї країни. Тому й погляд у них на ізраїльську землю, на культуру й історію, на столицю Єрусалим, як кажуть самі фотографи, незамилений. І в кожному кадрі спроба упіймати суть цього міста-легенди. У той час як сучасний Єрусалим – це місто у сутності своїй позбавлене будь-якої одноманітності й монотонності. Це, до речі, добре видно і на самих фотороботах, серед яких і величні панорами чи пейзажі, і цікаві куточки міста, сценки з міського життя, а головне – люди, люди… Добрі й щирі, вони світяться мудрістю, радують і сумують…

– Виставка створена на честь Дня незалежності Ізраїлю, – розповіла Аліса Лідерман. – Цього року ми відзначали 69-ту річницю нашої незалежності, і кожен рік в Ізраїлі присвячується новій темі. Нині такою темою став Єрусалим, тому й виставка присвячена цьому місту – нашій столиці.

– Унікальність виставки і в тому, що знімки мають дещо незвичний для нас вигляд, – додає Олена Никифоренко, ініціатор проведення виставки у Полтаві. – Адже роботи виконані в сучасній техніці – за допомогою друку на спеціальному папері, який нагадує фольгу. Тому така чарівна підсвітка, така чарівна якість, незвична для пересічного глядача.

Високу оцінку виставці дали і директор Художнього музею ім. М. Ярошенка Ольга Курчакова, заступник начальника управління культури Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко. Такої ж думки й усі ті, хто вже мав змогу її відвідати в ці дні.

Віталій Скобельський, 02.10.2017, 16:082278
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень