24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Презентували дослідження мобільності населення

У залі засідань комунальної організації «Інститут розвитку міста» 28 вересня відбулася презентація результатів дослідження мобільності населення, яке стартувало 1 лютого.

Дослідження реалізовувалось у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» за ініціативи Полтавської міської ради та комунальної організації «Інститут розвитку міста». Збір даних здійснювався за допомогою інноваційного інструменту – мобільного додатку modalyzer.

– Проект «Полтава 2030. Інтегрований розвиток міста» вбирає в себе численну кількість напрямків щодо покращення різних сфер життєдіяльності суспільсва. Один з таких – дослідження мобільності задля покращення у майбутньому транспортної інфраструктури, – зазначив директор Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко.

До дослідження долучилися 298 полтавців. Для виявлення особливостей пішохідного руху та транспортних пасажиропотоків у різні пори року дослідження відбувалося у два етапи: з 1 лютого по 15 квітня та з 16 квітня по 30 червня 2017 року. Протягом кожного з цих етапів учасники десять днів поспіль відстежували свої пересування містом.

– Завдяки цьому дослідженню ми краще знаємо, як пересуваються полтавці, який транспорт при цьому використовують, – зауважив керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт. – Саме ця інформація стала підґрунтям для розробки Плану сталої міської мобільності Полтави. Власне, обговоривши результати, уже почнемо роботу над ним. Гадаю, його основні завдання – зробити міський пасажирський транспорт більш «дружнім» до жителів, подбавши і про екологічний аспект: зменшити шкідливі викиди в атомсферу.

Представник компанії InnoZ Марк Шелевскі, яка, власне, і розробила зазначений додаток modalyzer та координувала процес збору й опрацювання даних, презентував результати дослідження мобільності полтавців. Було продемонстровано особливості транспортної системи міста: використання приватних автомобілів, громадського транспорту, велосипедів, мультимодальність, години пік тощо. Отримані результати допоможуть місту прийняти та втілити рішення щодо змін транспортної системи.

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетні напрями співпраці Німеччини з Україною – демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім цього, у межах співпраці з Німеччиною здійснюється підтримка в подоланні кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.
Іван Мольченко, 05.10.2017, 12:23916
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень