24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Галина Роман — наймолодша мати-героїня Полтави

Про велику і дружну сім'ю Галина Роман мріяла завжди, адже сама виросла в родині разом із вісьмома сестрами і братами. І її мрія здійснилася – разом із чоловіком Михайлом вони виховують восьмеро дітей: четверо синів та чотири доньки.

Найстаршому Роману – 16 років, наймолодшій Соломії нещодавно виповнився рік. Цього року материнський подвиг 36-річної полтавки відзначили на державному рівні – відповідно до указу президента України 13 травня 2017 року Галині Миколаївні було присвоєне почесне звання «Мати-героїня». Минулого вівторка міський голова Олександр Мамай вручив жінці відзнаку.

– Для мене це велика честь, світла й радісна подія, – зазначив Олександр Федорович. – Діти – це щастя, сенс нашого існування, і все, що ми робимо, – для них. Великий подвиг – народити та виховувати восьмеро дітей. Це непросто, але родина пішла на цей крок. Честь і хвала вам за це. У батьків зростають чудові хлопці та дівчата, про них гарні відгуки у навчальному закладі, вони старанні та чемні. Я щиро зичу вам сімейного затишку, благополуччя і міцного здоров'я кожному!

Міський голова не лише привітав маму-героїню та її родину, а й подарував жінці квіти, школярам – канцелярське приладдя, наймолодшим – іграшки й усій родині – солодкий сюрприз. Велика і дружна родина Романів також підготувала подарунок: дівчатка заспівали зворушливу пісню про сімейні цінності.
– Ми дуже любимо співати, – говорить Галина Роман. – Співаємо всі разом, хлопці ще займаються музикою: найстарший, Роман, грає на гітарі, Владик – на кларнеті, чоловік теж музикант.

Велика сім'я – це велике щастя і велика праця. На запитання, як вдається давати їй раду, голова родини Михайло Роман говорить, що сили дає Господь:
– Ми віруючі люди. Розуміємо, що коли ми працюємо і молимося, то отримуємо Боже благословення. Поєднання праці й довіри Богу дає нам такий результат у житті. Тому виховуємо ці чесноти і в наших дітях. Організовувати ж життя багатодітної сім'ї не так уже й складно, головне – прищеплювати розуміння того, що старший несе відповідальність за молодшого. Якщо стосунки в сім'ї побудувати таким чином, то відповідно розподіляється навантаження і є певний баланс.

– Головне – прищепити дітям правильні моральні цінності, як-то любов, взаємоповага, взаємопідтримка, – додає Галина Роман. – Якщо в них це буде, то всі проблеми у житті вони зуміють розв'язати. Світогляд наших дітей ми формуємо на євангельських цінностях. Це і є та основа, яка допоможе витримати будь-які випробування.
Щастя – це коли в тебе є велика, дружна, турботлива, любляча родина, переконані діти сім'ї Романів.

– Я щасливий, що росту в такій родині, тому що це дуже добре, коли є багато братів та сестер, – говорить найстарший син, 16-річний Роман. – Ми можемо разом щось робити, багато часу проводимо разом, не сваримося, завжди живемо в злагоді та мирі.

Як міська влада підтримує багатодітні родини

У Полтаві нині проживає 61 жінка, якій присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Усі вони народили і виховали щонайменше п'ятеро дітей, а Людмила Бринова – аж 13 дітей.

Найстаршій матері-героїні на сьогодні виповнилося 84 роки, наймолодшій – 36.

Загалом у місті проживає 974 багатодітні родини, в яких виховується 3097 дітей. Із загальної кількості багатодітних родин у 51 родині виховується п'ятеро і більше дітей.

З боку міської влади постійно приділяється велика увага підтримці багатодітних родин. Для дітей з таких сімей із нагоди державних та релігійних свят відбуваються різноманітні заходи, організовуються краєзнавчо-пізнавальні та спортивно-розвивальні екскурсії. За рахунок міського бюджету такі діти направляються за пільговими путівками до дитячих літніх оздоровчих таборів. Так, улітку 2017 року за безплатними путівками, придбаними за рахунок міського бюджету, у таборі «Орлятко» Новосанжарського району оздоровлено 207 дітей з багатодітних полтавських родин. Загалом у таборах області та за її межами станом на 1 вересня 2017 року оздоровлено 529 дітей цієї пільгової категорії.

Також міська влада для дітей з багатодітних родин проводить щорічну благодійну акцію «Школярик», головна мета якої – надання допомоги батькам у підготовці дітей до нового навчального року. Так, у 2017 році в рамках проведення заходу подарунковими наборами шкільного приладдя забезпечено 300 полтавських дітей.

Також полтавським багатодітним родинами надаються в повному обсязі гарантовані чинним законодавством пільги, а саме:

- пільги за користування комунальними послугами та житлом;
- для дітей з багатодітних родин безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту;
- пільгове оздоровлення та відпочинок у дитячих закладах Полтавської області та за її межами;
- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.
Наталія Вісич, 13.10.2017, 13:01356
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень