24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Олександр Мамай: «Вкладаючи сьогодні кошти в енергозбереження, завтра зможемо заощаджувати на оплаті комунальних послуг»

Із 20 жовтня у Полтаві офіційно стартував опалювальний період. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні виконкому 19 жовтня. Ще раніше – 10 жовтня – за дорученням міського голови увімкнули опалення у дитячій міській лікарні, пологовому будинку та всіх дитячих садках міста.

Про те, що зроблоно міською владою у напрямку енергозбереження в закладах соціальної сфери, «ПВ» запитав у міського голови Олександра Мамая.

– Олександре Федоровичу, зазвичай опалювальний сезон розпочинається 15 жовтня. Цього року в Полтаві батареї в оселях полтавців почали тепліти з 20 жовтня. Водночас, за даними Мінрегіону України, у 56% будинків батареї ще холодні.
– Так, на останньому засіданні виконкому ухвалили рішення про початок опалювального сезону 2017–2018 рр. Починаючи з 10 жовтня тепло було в усіх закладах соціальної сфери, де перебувають маленькі діти: дитячі садки, пологовий будинок та дитяча міська лікарня.

Опалювальний сезон – один з найбільш важливих і складних процесів у міському господарстві. Він вимагає серйозної підготовчої роботи, яка в основному ведеться у весняно-літній час. Від того, яка робота буде проведена, і від її ефективності безпосередньо залежить рівень майбутнього режиму тепла в квартирах і муніципальних підприємствах пізньої осені та взимку.

– З міського бюджету виділяються значні кошти на капітальні ремонти у закладах освіти, спорту, культури, охорони здоров’я. Чи враховується при виконанні робіт необхідність застосування енергоощадних технологій?
– Так, уже кілька років ми спрямовуємо значні кошти на ремонт закладів бюджетної сфери. Завдання влади – створити максимально комфортні умови перебування дітей у школах та садках, пацієнтів у лікарнях. Це моя принципова позиція як міського голови. І більшість депутатів мене в цьому підтримує.
Більша частина робіт спрямована на енергозбереження – ремонт покрівлі, заміну вікон та дверей, утеплення.

Вкладаючи кошти сьогодні в реалізацію заходів з енергозбереження, завтра отримаємо можливість заощадити на енергоносіях та оплаті комунальних послуг. А це полегшить навантаження на бюджет, що вкрай важливо, враховуючи ціни на енергоносії.

Це економічна складова. А з точки зору батьків, турботи про дітей необхідно, щоб у школах не тільки гарно вчили, щоб приміщення були не просто свіжими та відремонтованими, але щоб у класах було тепло та затишно.

Далеко не останню роль у підтриманні комфортної температури в приміщенні відіграють якісні сучасні віконні блоки. Тому тільки цього року у 62-х навчальних закладах – 30 школах та 32 дитячих садках – старі вікна замінили на нові металопластикові.

Загальна вартість робіт становить майже 42 млн грн. А на останній сесії Полтавської міської ради було виділено 600 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації по заміні віконних блоків у 15 загальноосвітніх навчальних закладах.

Здійснено великий обсяг робіт – повністю замінені вікна на нові енергоощадні в усіх дошкільних навчальних закладах, гімназії №6, НВК №36, СНВК №№3, 10, 45, 86, школах №№ 3, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 18, 20, 23, 24, 35,38, 39, 40 та вечірній школі №1.

Я фактично щотижня відвідую заклади освіти. І мені приємно чути, що і працівники, і батьки, і юні полтавці задоволені, адже в школах та садках стало відчутно тепліше.

Вікна замінюємо не тільки в закладах освіти, а й у міських закладах охорони здоров’я. Так, у 2017 році на проведення будівельних робіт у лікарнях виділено понад 8 млн грн, за рахунок яких заплановано замінити 713 віконних блоків та майже 100 дверей. На сьогодні вже встановлено майже 400 нових вікон та понад 20 дверей. Це значно покращує умови перебування пацієнтів у стаціонарі в зимовий період, підтримує температуру повітря і при цьому заощаджує енергоресурси.

Так, завершені заплановані на цей рік роботи в міському пологовому будинку (встановили 133 вікна) та 3-й міській поліклініці (встановлено 21 новий віконний блок та 22 дверей). Добігають фінішу роботи із заміни віконних блоків у лікарні №5 – з майже 140 запланованих до заміни вікон установили 103. Замінено майже 120 віконних блоків у лікарні №3 – колишній відділковій.

До кінця року всі заплановані роботи будуть завершені.

– Як щодо ремонтів житлових будинків із застосуванням енергоощадних технологій?
– Більшості полтавських будинків 30–50 років. А є значно «старші». Тож не дивно, що дахи та інженерні комунікації вже зносилися. Адже не проводилися не тільки капітальні, але й поточні ремонти.

Тож наші комунальні служби складають відповідний графік ремонтів об’єктів житлового фонду, враховують технічний стан будинків, орієнтуючись на звернення жителів, що надходять до виконкому, до депутатів, на особистих прийомах до мене як міського голови та моїх заступників.

Цього року виконувався великий обсяг ремонтних робіт житлового фонду за рахунок міського бюджету. Лагодили покрівлі й сходові клітки, замінювали трубопроводи, капітально ремонтують і перевіряють технічний стан ліфтів. Усього на капремонти міського житлового фонду передбачено близько 160 млн грн. З них на ремонт дахів – близько 43 млн грн, на заміну трубопроводів у підвалах будинків – близько 27 млн грн, ремонт сходових кліток – понад 25 млн грн.

Станом на 24 жовтня виконано капремонт покрівель на 85 житлових будинках у різних мікрорайонах міста. Капітально полагодили дахи на будинках на Баленка, 14; Соборності, 25, 25-А, 25-Б; Ватутіна, 3-А; Космічному, 6 та інших.

Трубопроводи замінено у 33 житлових будинках. Серед них – будинки на Богдана Хмельницького, 11; Степового фронту, 36; Європейській, 147; Шевченка, 102; Пушкарівській, 26.

Сходові клітки капітально відремонтували у 22 житлових будинках.

Роботи ще тривають. У планах комунальників завершити у поточному році ремонт дев’яти покрівель, трубоповодів у 11 житлових будинках. Сходові клітки ще ремонтуватимуть у шести будинках.

Можу запевнити полтавців, що в наступному році ремонти об’єктів житлового фонду, соціальної сфери триватимуть. Переконаний, фінансування капітальних та поточних ремонтних робіт підтримає більшість депутатського корпусу. І ми зможемо поступово оновити школи, лікарні, заклади спорту та культури, полагодити житлові будинки.

– Дякуємо за розмову!

Оксана Задрожна
Іван Мольченко, 27.10.2017, 10:552509
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень