19 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Молоді, амбітні та щиросердні полтавці стали на шлях волонтерства

26 жовтня волонтерський загін Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді поповнився новими помічниками. Близько 50 юних активістів пройшли урочисту посвяту в стінах Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка.

Протягом 17 років міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснює свою роботу з популяризації волонтерського руху в місті. У Полтаві працює понад 30 волонтерських загонів, які успішно виконують роботу за різними напрямками.

– Наші волонтери – активні учасники різноманітних міських заходів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей та молоді з особливими потребами, багатодітних родин, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб. Саме волонтери стали дієвою рушійною силою, яка допомагає тим, хто опинився в біді, тим, хто цього потребує, – зазначила начальник відділу соціально-культурної роботи міського центру соцслужб, керівник «Школи волонтерів» Людмила Василенко.


Під час заходу майбутні волонтери детально ознайомилися з усіма векторами роботи «Школи волонтерів» та досягненнями за минулий рік. Потім юнаки та дівчата у дружній невимушеній атмосфері вправлялися з різноманітними командними завданнями на ерудицію, знання історії волонтерства тощо. Після всіх випробувань колишній волонтер, а нині повноцінний співробітник центру соцслужб Юлія Сурмач зачитала клятву, яку урочисто прийняли всі юні волонтери.

Із року в рік популярність волонтерського руху зростає, і полтавські хлопці та дівчата стали яскравим прикладом для наслідування. Ми запитали, що спонукає молодь приставати до лав безкорисливих добровольців і якими якостями має бути наділений справжній волонтер.

Анастасія Шевченко, 21 рік

– Я вже рік у лавах волонтерів. До цього сиділа вдома і нічим не займалася. Одного разу сказала собі «Досить!» і вирішила, що суспільству потрібно приносити користь, допомагати дітям, щоб ті були активними, не витрачали дорогоцінний час, сидячи за комп’ютером, телефоном, не губили своє здоров’я шкідливими звичками. А також допомагати людям з особливими потребами бути соціально активними і вміти насолоджуватися життям за будь-яких обставин.
Я інвалід другої групи, маю вади слуху та зору. Мені інколи важко перебувати серед людей, ніхто мене не розуміє і часто просто не звертає уваги. Але я завжди прагнула більшого і тепер хочу, щоб мене почули інші люди з інвалідністю й зрозуміли, що ніколи не варто здаватися, життя триває. Для мене волонтер – це натхненник. Людина, яка дає тобі сили, мотивацію, щоб жити і радіти кожному дню, твій особистий приклад для наслідування.

Вероніка Бурмінова, 18 років, ПНПУ

– За моїми плечима шість років волонтерської діяльності. Нині я навчаюся на першому курсі педагогічного університету за спеціальністю «Соціальна робота». Хочу бути корисною, бо неможливо передати словами те відчуття, що тебе охоплює, коли людина радіє і дякує за надану допомогу. Живу в Кременчуці. Там відвідувала Молодіжний Парламент і закінчила «Кременчуцьку академію волонтерства», брала участь в усіх волонтерських програмах міста. Найбільше я прагну допомагати дітям і літнім людям. Волонтер – це той, хто допомагає і нічого не потребує натомість. Це добра, відповідальна людина, альтруїст.

Анастасія Степова, 17 років, Полтавський коледж харчових технологій

– У нашому коледжі проводили виховну годину, під час якої я дізналася, що в місті діє «Школа волонтерів». Я одразу вирішила, що хочу цим займатися, адже в наш час усе має ціну і рідко хтось бажає допомагати, не очікуючи за це винагороди. Волонтер – це людина, яка завжди може прийти на допомогу, має велике щире бажання це робити. Волонтер повинен бути наділений такими якостями, як-то доброта, милосердя, безкорисливість, толерантність та оптимізм.

Валерія Федорченко, 17 років, Полтавський базовий медичний коледж

– Вступила до волонтерського загону, бо прагну розвивати свою комунікабельність, розширювати кругозір, здобувати нові навички, спілкуватися і допомагати різним верствам населення. Волонтер – це насамперед доброволець, який прагне допомогти іншому, незважаючи ні на що. Людина-волонтер – доброзичлива й справедлива.

Єгор Шапоренко, 16 років, Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва

– Я не буду, мабуть, оригінальним, якщо скажу, що став волонтером, бо хочу допомагати людям, і мені це насправді подобається. У «Школі волонтерів» хочу отримати новий досвід, нові емоції і завжди вважав правильним підтримувати тих, хто опинився в тяжких життєвих обставинах. Це не перша організація, яку я відвідую. До цього був членом благодійної організації «Світло надії». Мене найбільше вразив тренінг із теми «Торгівля людьми за кордоном». Тоді я усвідомив, що всі ми живемо на одній планеті і повинні одне одного підтримувати. Мене цікавлять усі напрямки волонтерства, і я хотів би вміти допомагати всім категоріям населення.

Влад Латиш, 19 років, ПДАА

– Я дізнався про волонтерство через друзів, які почали займатися цим раніше. Волонтер – це передусім людина, якій не все одно. Це людина, яка готова жертвувати своїм часом для того, щоб допомагати людям. Нині, на жаль, серед нас живе багато людей з обмеженими можливостями, про яких забувають, про яких нікому потурбуватися. Особисто я прагну опікуватися учнями інтернатів, маленькими дітьми, що були позбавлені батьківської опіки. Усі тільки скаржаться, що вихованці таких закладів – це майбутні злочинці. Проте ніхто не бажає простягти їм руку допомоги, висловити слова підтримки й розуміння. Тож я хочу спрямувати свою діяльність на підтримку інвалідів Великої Вітчизняної війни, про яких узагалі згадують лише раз на рік.

Як бачимо, у молодих волонтерів різна мотивація, різні погляди на життя та вектори роботи волонтера. Проте об’єднує їх щире бажання безкорисливо допомагати тим, хто опинився в складних життєвих обставинах, бути для них підтримкою й опорою. Уже найближчим часом волонтери-новачки візьмуть участь у соціальних акціях та заходах Полтавського міського центру соціальних служб і зможуть вповні реалізувати задумане.
Вікторія Білокінь, 03.11.2017, 14:261084
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень