25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Олександр Мамай: «Завдання влади — допомагати, підтримувати соціально незахищених»

Цієї неділі, 5 листопада, в Україні відзначатимуть свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки зі службового обов'язку, а й за велінням совісті та покликом душі, – День соціального працівника.

Представникам цієї професії доводиться стикатися з різними сферами життя людини і суспільства: фізичним і психічним здоров'ям, особистими і груповими конфліктами, плануванням сім'ї, з проблемами працевлаштування, професійної й соціальної адаптації різних категорій населення, профілактикою асоціальної поведінки, здійсненням правосуддя і багатьма іншими.

Для тих, хто потребує підтримки та допомоги, у Полтаві діє мережа установ соціального захисту. Понад дві тисячі працівників соціальної сфери готові прийти на допомогу тим, хто її потребує. А ще є волонтери, члени громадських організацій, які надають велику підтримку соціально незахищеним, об'єднують навколо ідеї допомоги ближньому всіх небайдужих.

На жаль, тих, хто потребує соціальної підтримки, усе більше. Як їм допомагають у Полтаві, розповів міський голова Олександр МАМАЙ.

– Олександре Федоровичу, розкажіть, будь ласка, яку підтримку отримують полтавці, котрі опинилися у скрутних обставинах? Чим їм допомагає міська влада?
– На моє глибоке переконання, завдання влади – допомагати, підтримувати соціально незахищених, використовуючи при цьому всі наявні можливості та ресурси. Для цього в нашому місті діє Програма соціального забезпечення та захисту «Турбота», яку свого часу розробило та координує управління соціального розвитку. Нею передбачено надання 50 видів додаткових гарантій соціального захисту, на що в цьому році заплановано майже 74 млн грн видатків.

– Хто в Полтаві отримує фінансову допомогу за Програмою «Турбота»?
– 2017 рік розпочався із традиційної виплати для воїнів-інтернаціоналістів та членів їхніх сімей на загальну суму 158 тис. грн та щоквартальною виплатою коштів семи полтавцям із сімей загиблих в Афганістані воїнів на загальну суму 46 тис. грн.

Подбала міська влада і про сім'ї воїнів, котрі стали на захист рубежів Вітчизни й віддали свої життя. По 3 тис. грн матеріальної допомоги щоквартально отримує 61 полтавець із сімей загиблих учасників АТО. Виплачується щоквартальна матеріальна допомога у розмірі 1 тис. грн кожному з батьків або опікунів дітей до 18 років, один з батьків яких загинув або ж пропав безвісти в районі проведення АТО. Таку допомогу отримує 15 полтавців.

Триває в цьому році виплата одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій та інвалідам війни – учасникам АТО. За 2016–2017 роки її отримали понад 1600 учасників АТО.

Є ще одна категорія людей, котра свого часу також стала на захист не тільки Батьківщини, а й, без перебільшення, людства загалом. Мова йде про ліквідаторів страшної техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС. До річниці трагедії дружинам померлих ліквідаторів було виплачено матеріальну допомогу на загальну суму 130 тис. грн.

Не залишаються без підтримки і батьки або опікуни важкохворих дітей. Щоквартально, щомісячно та одноразово їм надається матеріальна допомога, на це з міського бюджету в цьому році спрямовано близько 2 млн грн.

– Полтавці вже звикли до доброї традиції – працівникам бюджетних установ до професійних свят виплачують премії. Цей рік не став винятком?
– Ні, не став. Працівники житлово-комунального господарства, медичної галузі, освіти, культури, спорту, пошти і, звичайно, соціальної сфери до професійних свят отримують матеріальну допомогу по 600 грн. Міжнародний день інвалідів, звісно, святом не назвеш, але міська влада хоче зробити приємне людям, на долю яких випали важкі випробування. Тож з нагоди цього дня з міського бюджету будуть проведені виплати на загальну суму понад 4 млн грн.

– Є ще така категорія людей, як одинокі малозабезпечені та безпритульні. На яку допомогу влади вони можуть розраховувати?
– Одиноких малозабезпечених громадян ми теж не залишаємо без уваги, для них щорічно забезпечується безплатне харчування. У 2017 році на це було спрямовано майже 278 тис. грн. Для Центру соціальної адаптації для людей без постійного місця перебування на базі Благодійної організації «Світло надії» у 2017 році заплановано 395 тис. грн на фінансову підтримку та проведення громадських робіт.

– Проблема пільгових перевезень пасажирів автотранспортом загального користування завжди стояла гостро. Збитки перевізників, хоч і не в повному обсязі, до грудня 2014 року компенсувала держава. Відтоді через чергову економічну кризу було суттєво зменшено кількість пільгових категорій населення, компенсації за яких платить держава. Право розширити цей список на свій розсуд і за власний рахунок отримали органи місцевої влади. Полтава виявилася єдиним обласним центром, де з міського бюджету (понад державні гарантії) фінансується пільгове перевезення окремих категорій громадян.
– Так, ми розуміємо, що в умовах економічної кризи, бурхливого розвитку інфляції, через яку все дорожчає в рази, життєвий рівень населення, особливо соціально незахищеного, стрімко знижується. Тож міська влада не може залишити цих людей напризволяще. Було прийнято рішення про внесення до переліку пільговиків додаткових категорій населення. Таке право додатково отримали понад три тисячі полтавців. До того ж із 2015 року діє пільговий проїзд для полтавських учнів у міському пасажирському транспорті – тролейбусі до місця навчання і додому.

– Полтава має ще один унікальний для України проект – оздоровлення дітей та молоді з особливими потребами та інвалідів з дитинства віком до 35 років. Скільки дітей оздоровилися цього року таким чином?
– Так, у нашому місті вже не перший рік влітку відбувається унікальна соціальна акція з оздоровлення названих категорій. Цього року на її реалізацію спрямовано понад 2 млн 500 тис. грн. На березі Чорного моря нинішнього літа оздоровилися понад тисячу дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства з одним супроводжувачем. Сподіваюсь, що ті позитивні емоції, незабутні враження, що вони привозять із собою з поїздок, покращать самопочуття і дітей, і їхніх батьків!

Окрім того, до послуг дітей з особливими потребами і їхніх батьків – Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який надає насправді унікальні послуги, проводить вкрай важливу роботу! Діти тут отримують різні види реабілітації, серед яких магнітна та лазерна терапія, гідромасаж, корекція зору, теплолікування, кисневі коктейлі, кіне- та анімалотерапія та багато іншого. Але головне – у центрі працює чудовий професійний колектив!

– Олександре Федоровичу, наша розмова відбувається напередодні свята. Що б ви побажали людям, для яких слова Івана Франка – «Життя людини доти має цінність, поки людина може допомагати іншим» – стали сенсом життя?
– Усім працівникам соціальної сфери я бажаю витримки у їхній нелегкій роботі, поваги та вдячності, невичерпної енергії та наснаги у професійній діяльності. Нехай ваше самовіддане служіння обраній справі, доброта, милосердя, чуйність та щедрість душі винагороджуються вдячністю й повагою тисяч полтавців, яким ви несете розраду, тепло, допомагаєте долати життєві труднощі й негаразди, вселяєте у серця віру й надію.

Катерина Вовк
Іван Мольченко, 03.11.2017, 15:012579
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень