19 травня 2019 • № 20 (1556)
Rss  

Триває реконструкція Полтавського міського дендропарку


Полтавський дендропарк належить до пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. З середини 1990-х парк залишався без нагляду і перебував у занедбаному стані. Лише 2011 року при міськвиконкомі було створено робочу групу з відродження Полтавського міського парку, яку очолила секретар міської ради Оксана Деркач.

Уже наступного року був створений і прийнятий Полтавською міською радою проект реконструкції цієї зеленої зони вартістю 23 млн грн. Звичайно, одразу таку велику суму коштів місто виділити не могло. Проте парк почав поступово відроджуватися коштами і з міського бюджету, і з обласного екологічного фонду. Також одним із досягнень стало створення дирекції, яка відповідає за стан єдиного на Полтавщині ландшафтного парку.

На початку цього року секретар міської ради Оксана Деркач та фракція «Рідне місто» ініціювали низку проектів по реконструкції інфраструктури Полтави. Одним із таких проектів стало продовження відновлення дендропарку. На роботи цього року з міського бюджету було виділено 1,5 млн грн. Хоча цих коштів замало для парку площею майже 125 га, проте ще один крок до відродження зеленої пам’ятки зроблено.

– За виділені кошти в дендропарку вже завершується монтування сходів, які забезпечать зручний спуск до ставка, де плавають лебеді. Будується зручний оглядовий майданчик, а також завершується реконструкція вхідної зони, де кладуть новий тротуарний камінь, – розповідає Оксана Антонівна. – Цього року підрядна організація працює дуже добре. Щоразу, коли я приїжджаю, бачу, що робітники компетентні, чітко знають свої завдання на кожен конкретний день, ідуть за визначеним графіком робіт. За кілька місяців роботи виконано чимало.

Оксана Деркач не лише виступила ініціатором проекту, а й тримає під особистим контролем хід виконання всіх робіт. На думку секретаря міської ради, такі візити стимулюють робітників якісно і швидко виконувати свою роботу. Так, останні запевнили, що цей етап реконструкції буде завершений до кінця року.

До запланованих у проекті робіт також входить освітлення дороги від вулиць Яківчанської до Лугової. Надалі це дасть змогу провести освітлення вздовж алей із лавками в самому дендропарку. Також проектом були визначені необхідні гідро-земляні роботи по очищенню ставків, вирівнюванню плеса, укріпленню дамби. До цього часу такі роботи були проведені лише на першому ставку. Варто зазначити, що ці роботи чи не найбільш вартісні.

– Важливо, щоб до відновлення дендропарку долучилися фінансово бізнесмени й підприємці, яким не байдужі природа та рідне місто, – зазначає Оксана Деркач. – Наші іноземні партнери по проекту GIZ вважають, що дендропарк на рівні з Полем Полтавської битви можна вважати тим об’єктом, який зробить Полтаву туристично привабливою. Адже, крім реконструкції, важливо оживити дендропарк, зробити його достойним місцем відпочинку. Там багато людей виходить на пробіжки, займається спортом. Гадаю, до дендропарку поступово повертається життя, адже 20 років у ньому не прибирали, і люди забули про цю чудову зелену зону.
Вікторія Білокінь, 04.12.2017, 11:591002
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень