20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

«Поточний перегляд» метареалістичних картин Віктора Бабенка


Нещодавно у великій виставковій залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.Миколи Ярошенка відбулося урочисте відкриття персональної виставки картин відомого полтавського художника Віктора Бабенка під назвою «Поточний перегляд», яку автор приурочив до свого 60-річчя. Більшість полотен – із новітнього творчого доробку митця й експонуються вперше.

Художник Віктор Бабенко – автор численних живописних, графічних і скульптурних творів. Він відомий у Полтаві своїми малярськими і графічними композиціями, присвяченими буддизму, язичництву, історії стародавніх Індії та Єгипту, Україні княжої доби, а також діячам української та західноєвропейської культури.

Тривалий час автор працює над розробкою теми української та праслов'янської старовини, що знайшло відображення у його творчому доробку. Коло мистецьких і дослідницьких пріоритетів автора складають історія, етнографія, культурознавство, міфологія, філософія, релігія країн світу в їх символічно-знаковій та художньо-образній інтерпретації. На питання про жанрово-стильову приналежність своїх творів автор відповідає:

– Переважно тема диктує засоби її вираження. Не можна сказати, що є конкретний напрям у мистецтві, прибічником якого я є. Проте якщо вже є така необхідність, то, на мою думку, терміном «метафізичний реалізм» можна найповніше схарактеризувати переважну більшість моїх робіт.

Цього дня на визначну подію в житті кожного художника до Віктора Бабенка прийшли поціновувачі його таланту, колеги й учні. Відкриваючи виставку, директор музею Ольга Курчакова назвала Віктора Савелійовича «полтавським Сальвадором Далі». Багато теплих слів сказали голова обласного осередку Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України Юрій Самойленко й заслужений художник України Микола Підгорний, який знає Віктора Бабенка з дитинства й поділився своїми спогадами з аудиторією.

Уже 25 років Віктор Бабенко викладає дисципліни образотворчого циклу полтавським студентам, нині обіймає посаду старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ ім.В.Г.Короленка. Тому зі словами вдячності й щирими побажаннями до ювіляра звернувся ректор педагогічного університету Микола Степаненко:

– Спасибі вам, учителю, за те, що ведете студентів, навчаєте їх і так добре прижилися в нашому домі. Нам з вами гарно й затишно. Сподіваємося, що це навзаєм. Довгих, щасливих вам років життя й творчої наснаги.

У підсумку заходу художник зазначив, що виставка не дарма має назву «Поточний перегляд», адже не варто сприймати її як етапну чи підсумкову, це лише поточний перегляд хороших робіт, а все найкраще – попереду.

Вікторія Білокінь, 04.12.2017, 12:16497
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень