20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

«Барви Полтави-2017» зібрали кращих виконавців

Свято музики і талантів вирувало минулих вихідних у полтавських дитячих музичних школах №2 ім.В.Шаповаленка та №1 ім.П.Майбороди.

За доброю традицією на нашій полтавській землі зібралися всі справжні поціновувачі яскравого мистецтва гри на народних інструментах. За підтримки організаторів та засновників фестивалю-конкурсу – управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради тут відбувся Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс «Барви Полтави» виконавської майстерності гри на народних інструментах учнів та викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання). Він зібрав цього року представників із 13 областей України. У творчому змаганні взяли участь 280 солістів та 65 ансамблів. Учасники продемонстрували високий рівень виконавської майстерності та подарували безліч позитивних емоцій, гарний настрій та естетичну насолоду. Виступи конкурсантів оцінювало професійне та поважне журі.

Завершився фестиваль-конкурс гала-концертом та церемонією нагородження переможців. Із захопленням були відзначені найяскравіші виступи і присуджено два гран-прі: Павло Скворцов (балалайка, Київська дитяча школа мистецтв №2 ім.М.І.Вериківського) та Сергій Сапун (баян, Шосткинська школа мистецтв, м. Шостка Сумської області).

Здобуток полтавців у цьогорічному фестивалі-конкурсі досить вагомий. Сольні виступи наших земляків журі оцінило таким чином. Молодша група – у номінації баян/акордеон – на другому місці Ростислав Гірченко, Полтавська МШМ «Мала академія мистецтв» ім.Раїси Кириченко (далі – «Мала академія мистецтв») і Богдан Слив’як, «Мала академія мистецтв»; у номінації бандура-інструментальна перемогла Аліна Сипало, Полтавська ДМШ №1 ім.П.Майбороди; Аліна Діденко з Полтавської ДМШ№3 ім.Б.Гмирі – на третьому місці; у номінації бандура-вокал Євгенія Безбородова з ДМШ №1 стала другою, а Єлизавета Шкурат із «Малої академії мистецтв» – третьою; у номінації домра Анастасія Момот з ДМШ№1 на другому місці, Іван Москов з «Малої академії мистецтв» – на третьому; у номінації балалайка Олексій Науменко з Полтавської ДМШ№2 ім.В.Шаповаленка став третім. Іллі Оборі з «Малої академії мистецтв» у номінації сопілка журі віддало третє місце, при тому, що першого і другого не посів ніхто.

Середня група: Андрій Іванішин, «Мала академія мистецтв» (балалайка, третє місце); у номінації баян/акордеон перемогли вихованці ДМШ №2 Максим Гасан і Віктор Чугай; Валерія Оніпко (ДМШ №1) посіла друге місце; третє місце – Анастасія Гончар (ДМШ №1), Іван Плис, ДМШ№1 і Євген Бойко (ДМШ№3); третє місце у номінації бандура-інструментальна посіли Анна Сінейко (ДМШ №3), Софія Яхно («Мала академія мистецтв») та Аліна Білик (ДМШ№1); у номінації домра Любов Борисова (ДМШ№2) на другому місці.

Старша група: у номінації баян/акордеон друге місце в Артема Іщенка («Мала академія мистецтв»), третє в Аліни Рибак (ДМШ №1) та Миколи Синягівського («Мала академія мистецтв»). У номінації бандура-інструментальна Інна Болховітіна (ДМШ№2) посіла перше місце. У номінації домра Діана Лук’янцова (ДМШ№1) на другому місці, Віталій Свирид (ДМШ№1) – на третьому. Анна Сердюк (ДМШ№1) була третьою серед гітаристів.

Другого дня, 26 листопада, свої здобутки демонстрували ансамблі. У номінації ансамблі малого складу в молодшій групі друге місце посів квінтет акордеоністів «Смайлики» (ДМШ №1), причому перше місце журі не віддало нікому. На третьому – квартет «ЛТАВА» (ДМШ №1) і дует акордеоністів Антона Сидорина і Владислава Козлова («Мала академія мистецв»). У цій же номінації в середній групі чи не найбільше призерів і переможців. Так, переможцями стали дуети баяністів Миколи Синягівського й Артема Іщенка («Мала академія мистецтв») та Віктора Чугая і Богдана Лисенка (ДМШ №2). Друге місце посіли ансамбль бандуристів «Джерельце» й ансамбль народних інструментів «Чарівні струни» з «Малої академії мистецтв» та дуети акордеоністів Іллі Самаріна і Валерії Оніпко та дует «Акцент» у складі Анастасії Гончар і Аліни Рибак з ДМШ №1. На третьому місці тріо акордеоністів «Експресія» (ДМШ№1) та дует гітаристів Максима Половинкіна і Вікторії Котенко (ДМШ №2).

У старшій групі переможцем став квартет «Веселі посиденьки» (ДМШ №2), на другому місці ансамбль гітаристів із ДМШ №1 й інструментальне тріо викладачів «Малої академії мистецтв».

У номінації ансамблі великого складу, середня група, полтавці посіли третє місце: ансамбль «Росинка» й ансамбль акордеоністів «Вогняні хлопці» (ДМШ №1) та ансамбль «Балалайка» («Мала академія мистецтв»).

У цій же номінації у старшій групі перемогу здобув ансамбль викладачів «Заграва» з ДМШ№1.
Наталія Вісич, 04.12.2017, 13:322775
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень