20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Олександр Буцький: Завдяки децентралізації змінилися пріоритети і все більшу увагу влада приділяє розвитку спортивної галузі

Наприкінці року прийнято підбивати його підсумки й будувати плани на майбутнє.

Не стало винятком й управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації. Ми поговорили з його очільником Олександром Буцьким про найвизначніші цьогорічні досягнення спортсменів області, поцікавилися, чи збільшаться видатки на спортивну галузь Полтавщини в наступному році та які цікаві заходи заплановано провести у прийдешньому 2018-му.

– Олександре Валерійовичу, розкажіть коротко про ваше управління. З ким співпрацюєте, за якими програмами діятимете в наступному році?
– Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації має два відділи: відділ фізичної культури і спорту та відділ сім’ї та молоді. Відповідно ми співпрацюємо з двома міністерствами – Мiнiстерством молоді та спорту України та Міністерством соціальної політики України. Наше управління багатогалузеве й працює за трьома програмами: Програмою з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї та забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2015–2019 роки; Програмою з розвитку фізичної культури та спорту на 2017–2020 роки; Програмою з оздоровлення та відпочинку дітей на 2015–2019 роки. Управління тісно співпрацює зі спеціалістами різних галузей, а також із громадською радою при Полтавській облдержадміністрації. Велике значення в функціонуванні управління має депутатський корпус, адже депутати це народні обранці, які визначають пріоритетні
напрямки, погоджують наші програми, надають рекомендації, а найголовніше приймають
бюджет. Варто зазначити, що найактивнішу участь у роботі управління беруть Комісія з молодіжної політики, спорту та туризму та представники обласної влади, які завжди активно підтримують спортивну галузь і зацікавлені в її розвитку на Полтавщині.

– Уже завершується рік, тож усі управління планують свій бюджет на наступний. Як ви розробляєте бюджет і скільки коштів буде закладено на 2018 рік для потреб установи?
– Розробляючи новий бюджет, ми беремо за основу бюджет поточного року, враховуємо всі попередні заходи, звіряємося з календарними планами федерацій із різних видів спорту, плануємо капітальні видатки і відповідно до цього плануємо обсяг необхідних коштів. Із розробленим планом звертаємося до облради, яка зазвичай нам не відмовляє і завжди його погоджує. Приємно, що завдяки децентралізації змінилися пріоритети і все більшу увагу влада приділяє розвитку спортивної галузі. Так, якщо у 2016 році бюджет управління складав 47 млн грн,
а у 2017-му – 75, то на наступний рік буде закладено близько 102 млн грн.

– Якими досягненнями спортсменів запам’ятався 2017 рік та які винагороди вони отримали від обласної ради?
– Цей рік видався багатим на перемоги. Боксером року став Олександр Хижняк – чемпіон Європи й чемпіон світу. Йому були виплачені кошти як переможцю чемпіонату світу, а також до кінця року за рішенням депутатів виділені кошти спортсмену (500 тис грн) і тренеру
(100 тис грн) для покращення соціально-побутових умов проживання. А Федерація боксу України, сподіваюся, дотримає свого слова і виділить кошти на придбання квартири для спортсмена.

Серед спортсменів також відзначився Олег Приймачов, який став чемпіоном з тайського боксу Муей-тай на X Всесвітніх іграх. Спортсмен та тренер отримали від обласної влади фінансові винагороди. Відзначилися й спортсмени з Полтавщини, які здобули чи не найбільшу кількість медалей у дефлімпійській збірній України, – 24 атлети привезли 32 медалі.

Існують у нас і заохочення для провідних спортсменів і спортсменів-початківців, що стали призерами на міжнародній арені. На цей рік у бюджет управління було закладено 20 стипендій для переможців світових ігор, олімпіад, паралімпіад у розмірі двох мінімальних заробітних плат. Цього року ми додали ще п’ять стипендій для людей з обмеженими можливостями. Також ввели винагороду (1500 грн) за перші місця на офіційних змаганнях, чемпіонатах і кубках України для спортсменів усіх вікових категорій. На наступний рік ми заклали в бюджет області 1 млн 800 тис. грн для покращення соціально-побутових умов проживання провідним спортсменам області та їхнім тренерам.

На мою думку, ще важливо пам’ятати про ветеранів спорту. Ми підтримуємо всі ветеранські спортивні організації, команди ветеранів, фінансуємо їх і по можливості закупляємо нове спортивне спорядження. Значне місце в проведенні такої роботи належить Олександру Степанову – людині, яка все своє життя присвятила спорту Полтавщини. Він дає слушні поради, до яких ми завжди дослуховуємося.

– У яких ще напрямках активно працює установа?
– Наше управління також опікується національно-патріотичним вихованням. Нині це дуже актуально. Ми проводимо багато цікавих заходів, серед яких перш за все варто відзначити всеукраїнське дійство «Відвага». З усіх куточків України з’їжджаються молоді хлопці, які протягом певного часу проживають у таборі, де гартуються фізично та ідеологічно. Там вони співають українські пісні, змагаються в єдиноборстві, вивчають історію і живуть як справжні козаки.

Також управління може похвалитися єдиним в Україні заходом військового спрямування для жінок «Жіночий батальйон», що проводиться в селі Головач два рази на рік, навесні та взимку. По прибутті дівчата отримують форму, щоденно займаються фізичними тренуваннями, вчаться збирати автомати, стріляти, вивчають основи медицини, тактику ведення бою в різних умовах тощо. Спробувавши свої сили в «Жіночому батальйоні», дівчата готові стати на захист своєї Батьківщини, тому нерідко дехто з них згодом обирає службу на контракті.

Уже п’ятий рік поспіль управління реалізує щорічний молодіжний проект «Наша єдина студентська родина», де змагаються між собою виші Полтави та області в різних категоріях: творча презентація вищих навчальних закладів, виступи груп підтримок, виставка волонтерської діяльності, творчі номери. Узагалі наше управління співпрацює з різними молодіжними, громадськими організаціями і завжди готове піти назустріч і підтримати їхні ідеї.

Велика частина нашої роботи присвячена напрямку оздоровлення дітей. Ми першими в Україні ввели програму часткового відшкодування вартості путівок до літніх оздоровчих таборів. Батьки обирають табір і подають заявку на часткове відшкодування. Обласна влада відшкодовує певну частину коштів, міська влада, профспілка й роботодавці – ще частину, батькам залишається оплатити лише близько 20% вартості путівки. Вагомим досягненням програми стало те, що нам вдалося збільшити кількість дітей, які тепер мають змогу оздоровлюватися.

Варто зазначити, що в цьому році в оперативне управління перейшов оздоровчий табір «Маяк», розташований у селищі Головач. Він був збудований ще в 50-х роках і жодного разу не зазнавав серйозної реконструкції. Наше управління планує здійснити там капітальний ремонт, можливо, у кілька етапів, бо обсяги роботи та кошти необхідні для цього чималі. Планується, що там будуть планово оздоровлюватися діти, у тім числі пільгових категорій. Розмістимо там Центр інформаційно-ресурсного забезпечення оздоровлення і відпочинку дітей та реалізації проектів і проведення заходів з національно-патріотичного виховання. Також там буде облаштований спортивний центр із двома басейнами, спортивною залою, футбольним та волейбольним майданчиками. Планується, що табір працюватиме протягом усього року.

– Які маєте плани на наступний рік? Які спортивні споруди будуються в області тепер, а які планується розпочати встановлювати у 2018 році?
– На наступний рік ми маємо грандіозні плани. Торік працювала програма по будівництву майданчиків для гри в міні-футбол зі штучним покриттям розміром 42х22 м. Таких цього року збудували 20 штук на суму 11 млн 200 тис. грн. Тож, по-перше, плануємо не відставати від досягнень за цей рік й у 2018-му збудувати також 20 таких об’єктів. По-друге, хочемо побудувати в області спортивні майданчики з тренажерами для занять на відкритому повітрі, які матимуть гімнастичні тренажери, снаряд для воркауту (турніки та бруси) і тренажери, що дадуть змогу займатися фізичними вправами людям з інвалідністю. Кошторис цього проекту близько 8 млн грн приблизно на 80 таких комплексів, які будуть встановлені в різних місцях нашої області. Знову ж таки ця програма передбачає співфінансування, тобто спортивне обладнання закуповує обласне управління, а роботи по підготовці майданчиків, огорожі та освітлення здійснюють місцеві органи самоврядування.

По-третє, плануємо збудувати відкритий майданчик – баскетбольне поле на території Полтавського національного педагогічного університету. Також хочемо збудувати повнорозмірне поле зі штучним покриттям на території Полтавської спеціалізованої школи-iнтернату №1.

Досить серйозний проект стосується початку реконструкції у 2018 році спортивного комплексу «Колос» у Решетилівці. Будівля розташована на березі річки в живописній місцевості з добре розвиненою інфраструктурою. Решетилівщина недалеко від обласного центру, що дозволить успішно збиратися спортсменам з усієї області. Тому ми хочемо взяти цю будівлю на баланс і створити такий комплекс. У ньому, окрім змагань, плануємо проводити навчально-тренувальні та відновлювальні збори для наших спортсменів, а також збори для людей з обмеженими можливостями. В області працює «Інваспорт» і дитячо-юнацька спортивна школа інвалідів, що завжди показують стабільно високі результати, але вони опікуються вже, так би мовити, професійними спортсменами. Ми ж хочемо, щоб будь-яка людина з інвалідністю могла долучитися до спортивних змагань та з користю провести дозвілля. Також у спорткомплексі будемо проводити змагання всеукраїнського й міжнародного рівнів. Почнемо зі змагань для юніорів, а невдовзі проводитимемо чемпіонати й для дорослих. Усе для такого рівня змагань там буде.

– А які спортивні заходи плануються на наступний рік?
– Серед масштабних спортивних заходів на наступний рік ми плануємо участь наших спортсменів як у чемпіонатах Європи, так і чемпіонатах світу серед усіх вікових груп, зокрема в таких видах спорту: сумо, гирьовий спорт, армспорт, бокс та веслування. Віримо в наших спортсменів і завжди щиро вболіваємо за їхні досягнення.
Вікторія Білокінь, 15.12.2017, 10:332441
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень