25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Команда Андрія Матковського привітала маленьких полтавців зі святом

Напередодні Нового року депутати Полтавської міської ради на чолі з Андрієм Матковським організували для своїх маленьких земляків низку святкових заходів із Дідом Морозом та Снігуронькою, піснями й танцями, розвагами й солодкими подарунками.

У селищі Івонченці немає школи та дитячого садка, але без привітань із нагоди свята тамтешня малеча не залишилася. Відзначати його дітей зібрали в місцевому клубі. Як розповів голова селищного комітету Володимир Печериця, це приміщення для проведення культурно-розважальних заходів у 1960-х люди будували своїми руками. Тепер намагаються підтримувати в гарному стані, дбають про збереження тепла взимку, незабаром замінять вікна та двері. На ремонт клубу вже виділили 300 тис. грн, збільшили бюджет на опалення.

Традиційно святкування Нового року не обійшлося без Діда Мороза та Снігуроньки. Разом із ними діти водили хороводи навколо красуні-ялинки, співали пісні, грали в новорічні ігри. Крім того, гостем заходу став депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський.

– Я вважаю, що всі полтавці, де б вони не жили – чи в центральній частині міста, чи в Івонченцях, які ми називаємо околицею, – повинні мати гарні умови для відпочинку. Я дуже радий, що Дід Мороз не забуває про нашу малечу, він завітав до всіх.

Усі діти, які були на святі, а це понад 70 осіб, отримали від депутата міськради привітання та солодкі подарунки.

Став гостем новорічного заходу Андрій Матковський і в міжнародній дитячій школі «Юний європеєць». Наприкінці грудня тут відбувся звітний концерт, під час якого вихованці закладу продемонстрували всі свої таланти. На сцену виходили й вокалісти, і танцюристи. Також діти читали вірші, грали на музичних інструментах. Не забули й про символ 2018 року, одягнувши відповідні костюми. За словами директора школи, депутата Полтавської міськради Майї Матвєєвої, такі концерти давно стали для них доброю традицією.
– Ми називаємо їх «Різдвяними зустрічами». Звісно, намагаємося зробити все можливе, щоб свята пройшли для нашої малечі якомога краще, були чарівними, цікавими, розважальними й радісними, – зазначила керівник закладу.

Щоб перетворити цей захід на справжню казку для дітей, Андрій Матковський підготував для кожного «юного європейця» солодкий презент. Та й у гості завітав не сам, а з Дідом Морозом і Снігуркою. Разом з ними вихованці школи погралися, покружляли в новорічному танку.

– Я, по-перше, бажаю всім, щоб у 2018 році в навчальних закладах не збирали грошей із батьків. Вважаю, що наші школи й дитячі садки достатньо на сьогодні профінансовані. У цьогорічному бюджеті на освіту передбачено понад 700 млн грн, – зазначив депутат. – По-друге, я хочу побажати, щоб учителі трохи менше задавали уроків нашим дітям, аби в них було більше часу для прогулянок на свіжому повітрі, занять спортом і улюбленими справами.

А 3 січня зі святами вітали малечу в селищі Рибці. Перед ялинкою на свіжому повітрі діти танцювали, читали вірші та, звісно, отримували подарунки.

Віталій Павлій, селищний голова Рибців, депутат міської ради, каже: традицію новорічних привітань вирішили відновити перш за все для найменших:
– Багато років поспіль святкування Нового року відбувалося на нашому стадіоні, але воно було здебільшого для старшого покоління, та й погодні умови нині не дуже для цього підходять. Тому ми прийняли рішення відновити традицію привітання саме дітей, адже їхня радість перш за все надає бажання жити. Оскільки торік ми відкрили садок, то до святкування запросили найменших. Для них це стало справді цікавим відкриттям. У садок у нас ходить близько 60 дітей, решта відвідує заклади інших районів міста або лишається вдома.

Окрім дітей, подарунки отримали й вихователі та батьки. Наступного року Віталій Павлій планує не тільки продовжити святкову традицію, але й попрацювати над програмою ранку:
– Плануємо зробити цей захід масштабнішим, можливо, влаштувати лялькове шоу, щоб у дітей лишалися яскраві спогади про Новий рік.

Олена Малина
Іван Мольченко, 04.01.2018, 14:111169
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень