23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Рік разом зі знавцями Полтави

У 2002 році полтавці зустрічали Новий рік і біля стадіону «Ворскла». Окрім ошатного живого дерева, там були й каруселі для дітей.
Цього року ретро-вікторина «Знаю Полтаву» та постійна рубрика «Ретро-погляд» відсвяткували черговий день народження. За цей час чимало читачів долучалося до пошуку відповідей на наші завдання і розповіли сотні цікавих історій – вистачило б на цілу книгу. У новому році ми згадаємо наших найактивніших дописувачів 2017-го, завдяки яким читачі «Полтавського вісника» дізнавалися нові подробиці про минуле міста, висловлюємо їм велику подяку за їхні відповіді.

Микола Дорошенко.
Найбільше листів надіслав до нас постійний учасник вікторини Сергій Зозуля, який фактично не помилявся ані в датах, ані в місцях, зображених на ретро-знімках. Інколи й серед представників колективу «Вісника» розходилися думки щодо місць, зображених на фото, та після тривалого мозкового штурму і пошуків архівних даних нам удавалося знайти відповідь. У Сергія Зозулі цей процес ніколи не займав більше кількох днів, і це враховуючи написання великого листа, у якому він згадував історію будинку чи вулиці, опису подій, що передували знімку, власних спогадів про ті часи. Якби ми у «Віснику» проводили конкурс серед учасників ретро-вікторини «Знаю Полтаву», то заслужене звання найкращого знавця міста дістав би саме Сергій Зозуля.

Сергій Гольдштейн.
Не лишав рубрику без своїх відповідей торік і Сергій Гольдштейн. Хоча інколи і помилявся в деталях, однак завжди приправляв свої відповіді особистими історіями з дитинства і юності, котрі надавали особливого колориту черговому випуску вікторини. Багато з того, що пригадував Сергій Ісакович, було описано у збірці його спогадів «Думы о былом», однак щоразу він пригадував нові деталі та подробиці, навіть якщо на дослідження власної пам'яті йшов не один день. Вісниківці завжди особливо цінували такі історії, адже ніщо так не відображає дух часу, як сповнені деталями історії з життя.

Допомогу в підготовці деяких матеріалів надали нам і краєзнавець Володимир Халімон та колишній працівник «Полтавського вісника» Микола Дорошенко, яким теж висловлюємо щиру подяку за це.

Радували нас своїми дзвінками та листами й наші уважні читачки – Людмила Пилипченко і Тетяна Кириченко. Вони виходили на зв'язок із нами не так часто, однак коли вже мали відповідь, вона завжди була цікавою та інформативною і допомагала зробити матеріал більш цільним.


Сергій Зозуля.
Список тих, кому ми, команда «Полтавського вісника», вдячні, на жаль, не можна вмістити в рамках однієї статті, тому ми вдячні всім, хто долучався до роботи нашого колективу над рубрикою. А тих, хто ще не спробував свої сили у відгадуванні наших завдань, запрошуємо перевірити свою пам'ять та кмітливість у новому 2018 році. Якщо ж маєте у своєму домашньому архіві ретро-знімки, надсилайте їх до редакції, можливо, саме ваші фото прикрасять сторінку нашої газети.

Оскільки цей номер святковий, ми приготували для вас сюрприз – рубрика «Ретро-погляд» оновиться, щоб стати ще цікавішою. Однак не будемо розкривати всіх подробиць – сюрприз є сюрприз. Тож залишайтеся з нами, адже історія приховує ще багато цікавого.
Сергій Лещенко, 04.01.2018, 15:192434
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень