22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Як розвиватимуться парки та зелені зони Полтави?

Згідно з Програмою реконструкції, благоустрою та впорядкування парків, скверів, бульварів та інших зелених зон та зелених насаджень на 2018–2020 роки, у Полтаві оновлять зелені зони міста.

Про це 22 січня говорили на нараді з представниками проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Інтегрований розвиток міст в Україні», яку провела секретар міської ради Оксана Деркач. Під час засідання обговорювали схему зелених зон міста та аналізували території між ними. Експерти зазначили: представлена схема ілюструє зв’язок цих зон, а також шляхи його поліпшення.

На нараді з представниками проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Інтегрований розвиток міст в Україні», яку провела секретар міської ради Оксана Деркач, обговорювали напрямки розвитку міських парків та зелених зон.
Парки, сквери, озеленені території, водні об’єкти залишаються важливою складовою інфраструктури міста, зазначають фахівці. Тому згідно з представленою схемою можна визначити діаметри зелених зон, які проходять через усе місто.

Артур Ароян, громадський діяч та архітектор, під час наради розповів про особливості зелених зон та наголосив на важливості їх зв’язку, який сьогодні подекуди порушується. Так, він запропонував об’єднати зелену смугу, яка проходить через південну лісову частину міста, далі через Кобищанську гору, парк «Перемога», Студентський парк та уздовж Корпусного парку. Зелена зона частково проходить повз центр міста та проходить далі:

– Фактично ця смуга може отримати продовження, якщо цю зелену зону поєднати з Павленківським парком й вийти на Дослідне поле та Дендропарк, – зазначив Артур Ароян.

За словами Оксани Деркач, секретаря Полтавської міської ради, сьогодні розвиток парків та зелених зон міста стає особливо важливим завданням, адже існує великий суспільний запит на добре організовані місця для відпочинку. Також у міської влади є серйозна підтримка досвідчених західних партнерів, зокрема Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

– Головна мета запропонованої мною програми – звернути увагу на збереження наявних парків, скверів, оскільки вони потребують технічного оновлення – придбання обладнання, техніки, санітарного інвентарю, посадкового матеріалу. Інша мета – звернути увагу на парки, які мають туристичне значення, заохочення відвідування парків різними групами населення, шляхом створення відповідних умов відпочинку та дозвілля. А також не забувати про пішохідні та зелені зони (бульвари, сквери, парки) в спальних районах міста, – наголосила Оксана Деркач.

Також секретар міської ради підкреслила, що роботи по реконструкції продовжаться у парку ім.І.П.Котляревського, на алеї бульвару Богдана Хмельницького, парку в мікрорайоні Огнівка на бульварі Боровиковського.

Окрім цього, відповідно до Програми, у 2018 році заплановано виготовлення проектної документації реконструкції парку ім.І.П.Котляревського (меморіальний комплекс Солдатської Слави), бульвару Котляревського, скверу на бульварі Маршала Конєва, скверу на провулку Рибальському, скверу «Огнівський», будівництво зони відпочинку «На Подолі» біля вулиці Зелений Острів.
Сергій Лещенко, 25.01.2018, 12:211313
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень