16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

У Полтаві збирали гроші на допомогу онкохворим дітям

19 січня відбувся щорічний «Різдвяний вечір духовної та вокально-хорової музики». Він пройшов у Палаці дозвілля «Листопад» і був організований за ініціативи Полтавської єпархії Української православної церкви при сприянні міського голови Олександра Мамая.
Маленькі «пастушки» з Малої академії мистецтв.
Участь у заході взяли церковні хори та вихованці недільних шкіл, учні мистецьких гуртків і шкіл, колективи й солісти обласної філармонії, театру ляльок, сільських Будинків культури та ін. Вони виконали різдвяні та літургійні піснеспіви, старовинні колядки й сучасні українські пісні, порадували глядачів (а їх зібралося понад тисячу) сучасним балетом і народною хореографією. Наприкінці концерту всі його учасники отримали від Владики та міського голови почесні грамоти, а подружжя Олександра й Тетяни Дубових – ще й несподівану, але приємну звістку.

Грамоту, видану Владикою Филипом та міським головою Олександром Мамаєм колективу «Покров», отримала його керівник Тетяна Дубова.
– Олександр Дубовий – це людина, яка одночасно працює, служить Богу, виховує трьох неповнолітніх дітей, – сказав Олександр Мамай. – Обов'язок батьків – зробити так, щоб дитинство їхньої малечі пройшло на найвищому рівні, було сповнене яскравими спогадами. А для цього діти повинні проживати в комфортних умовах. Тепер вони у Дубових будуть – до Великодня сім'я отримає квартиру!

– Цим вечором ми завершили період святок, які тривали від Різдва до Водохрестя, – сказав митрополит Полтавський і Миргородський Филип. – І я щиро вдячний Олександрові Федоровичу за підтримку цього заходу, Тетяні Дубовій, організатору й натхненнику прекрасного дійства, та всім, хто брав у ньому участь. Сподіваюся, що такі музичні вечори відбуватимуться і в наступні роки. А в лютому, на Масляну, ми хочемо запросити до обласного центру переможця шоу «Голос країни», священика з Київської області Олександра Клименка. Ми вже говорили про це з міським головою, захід відбуватиметься за його підтримки й буде безплатним. Про точну дату проведення повідомимо додатково, шукайте оголошення в православних храмах.

Під час концерту зал був заповнений ущерть.
– Мені дуже приємно, що кожного року на завершення всіх новорічно-різдвяних свят у нас проходить такий захід, – зазначив Олександр Мамай. – Він дозволяє людям об'єднатися навколо певної ідеї, долучитися до благородної благодійної справи, об'єднує громаду.

Цього разу полтавці теж мали змогу взяти участь у доброчинній акції. Ярмарок «Чужих дітей не буває», що розгорнувся в холі Палацу дозвілля, був покликаний зібрати гроші для допомоги онкохворій малечі.

– Коли з'явилася ідея провести такий захід, я озвучив її митрополиту, – розповів священик Димитрій Москаленко. – Владика Филип благословив займатися цією справою. Таким ярмарком ми показуємо всім, а особливо дітям, що допомагати іншим можна й тоді, коли в тебе немає великих статків, – допомагати своїм трудом, своїми руками.

– На лікування онкологічних захворювань потрібні великі суми, однак, коли люди бачать оголошення з проханнями про допомогу, збір коштів, то проходять повз них, бо думають, що кілька гривень, які вони могли б виділити, ніякої ролі не відіграють, хоча насправді це не так, – зауважив ігумен Афанасій (Бідний). – Не треба боятися надавати маленьку допомогу. Нехай це буде 5 грн, 1 грн, але й то важливо. Із крапель складається море. Ці гроші можуть бути вирішальними для когось, подарувати шанс на життя. Не ми вирішуємо, хто має жити, а хто ні, але в наших силах зробити так, щоб цей шанс був. Вироби, що нам надали для ярмарку, коштують переважно 10–20 грн. На попередньому заході, що відбувся 24 грудня, продаючи такі ж недорогі поробки, ми зуміли набрати 14 тис. грн. Ці гроші розділили порівну між двома дітьми, котрі перебувають у онкогематологічному відділенні Полтавської дитячої клінічної лікарні.

На нинішньому ярмарку були представлені солодощі, вироби, змайстровані власноруч вихованцями недільних шкіл, що працюють при храмах Полтавської єпархії УПЦ, а також волонтерами Православного центру «Благо», що діє при відділі соціального служіння та благодійництва.

– Вироби, які ми продавали перед концертом, були виготовлені не тільки в Полтаві, – поділилася волонтер «Благо» Катерина Дашевська. – На наше прохання відгукнулося багато людей із інших районів, різних куточків України. Наді-йшла нам посилка з печивом навіть із Мінська (Білорусь). Дуже приємно, що в наш час є ще стільки небайдужих, що люди відгукуються на чужу біду, роблять добрі справи.

Усі зібрані 19 січня кошти, як і до цього, будуть спрямовані на підтримку дітей із онкологічними захворюваннями.
Віолета Скрипнікова, 25.01.2018, 14:411375
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень