21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Полтавці зможуть побачити та відчути «Магію Дніпропетровщини»

Туристичний маршрут під такою назвою випробували на собі полтавські екскурсоводи. Серед зупинок – історичне селище міського типу Царичанка, Китайгород та кінцева зупинка, а також відоме своїм славетним художнім розписом на всю країну село Петриківка.

Тамара Кулинич, голова Полтавської обласної ГО «Спілка екскурсоводів», перша поділилася своїми враженнями від поїздки:
– Я думаю, що маршрут, який ми сьогодні освоїли, цікавий і має право на існування. Головне своє завдання ми виконали – побачили маршрут, дізналися подробиці про нього, тож тепер будемо пропагувати його серед полтавців.

Одним із мистецьких закладів, де побували екскурсоводи, став Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва. Саме він найбільше вразив.

– Я зачарована експонатами, які ми тут побачили, – поділилася Тамара Кулинич. – Зачарована любов’ю працівників музею до своєї справи, своєї рідної Петриківки, любов’ю до своєї землі.

На Батьківщині петриківського розпису музейники відвідали й садибу зеленого туризму – «Миколин хутір». Про нього гостям розповіли Микола та Світлана Деки, власники садиби.

В’ячеслав Федоряка: «Туристична галузь – та галузь, яка принесе нам відродження».
– Туристичний об’єкт «Миколин хутір» приймає екскурсії з 2010 року. За цей час до нас приїздило багато людей із-за кордону та з України. Ми приводимо багато свят, наприклад, Масляну, не лишаємо без уваги й літо, адже в цю пору можна залучити до дійства більше людей.
Подібні екскурсії демонструють велич українського мистецтва, вважає художник Євген Пілюгін.

– Потрібно навчатися, переймати й любити цей розпис, продовжувати традиції і передавати це дітям, – зазначає він.

Не приховує свого задоволення від того, що допомога припала людям до душі, В’ячеслав Федоряка. Депутат команди Андрія Матковського розповідає: до них звернулися екскурсоводи з проханням виділити кошти на цю поїздку, й ініціатива одразу знайшла підтримку.

– Полтава – туристичне місто, необхідно розвивати цю галузь – і в нас, і по всій Україні. А відкриття нових маршрутів допоможе зацікавити більше туристів, як українських, так і зарубіжних. Ця поїздка дає змогу нашим фахівцям, екскурсоводам, культурологам розвиватися в подальшому. Туристична галузь – та галузь, яка принесе нам відродження. І вона повинна спонукати до відродження міста, до залучення нових інвестицій, – вважає В’ячеслав Федоряка.

Тепер кожен охочий може відвідати новий та вже освоєний туристичний маршрут «Магія Дніпропетровщини».
Сергій Лещенко, 22.02.2018, 11:47372
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень