19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Вадим Кукса: «У тісній громаді відповідальність значно більша — кожен знає про тебе все»

Розповідь про депутатську діяльність, яка і стала головною темою нашої розмови із Вадимом Куксою, депутатом Новоселівської сільської ради Полтавського району від партії «Відродження», була б неповною без згадки про його трудовий шлях. Почавши одразу ж після випуску із Полтавського технікуму транспортного будівництва працювати у дирекції з обслуговування пасажирів залізниці, він змінив кілька професій. Був і провідником, і начальником пасажирського поїзда, а згодом і головою первинної профспілкової організації підрозділу «Полтавська дирекція залізничних перевезень» та очільником об'єднаного профспілкового комітету ПАТ «Укрзалізниця». Рідне підприємство він не залишав ані на день – досі в його трудовій книзі лише один запис.

– Робота на залізниці була для мене в буквальному сенсі школою життя, адже моя мати, теж залізничниця, постійно брала мене з собою на роботу, – усміхається Вадим Анатолійович.

– Поступово я настільки звик до поїздів, ритму життя, підпорядкованого прибуттям і відправленням, що, мабуть, не зміг би працювати в жодній іншій сфері. І саме тут я навчився відповідальності, адже якщо в русі потяга виникнуть неточності – неприємності виникнуть у сотень пасажирів.

На новій посаді голови об'єднаного профспілкового комітету, де Вадим Кукса працює з вересня минулого року, йому вже вдалося досягти перших успіхів.

Завдяки успішній спільній роботі з керівництвом компанії всім працівникам ПАТ «Укралізниця» суттєво підвищили виплати на оздоровлення. З 2018 року їх збільшили до розміру посадового окладу, а раніше вони становили лише 30-50% від нього.

Не змінював Вадим Кукса й політичних уподобань. Від самого початку він був із партією «Відродження» і навіть причетний до її створення. А от до депутатської діяльності Вадима Анатолійовича привела… річка.

З місцевою Свинківкою ситуація на той час була справді жахлива, водойма вже навіть не пересихала на очах: у ній узагалі майже не лишилося води. Одноосібні спроби Вадима Анатолійовича щось змінити, на жаль, результату не дали:

– До кого тільки я не звертався – в управління водних ресурсів, інші дотичні організації, однак усюди чув одну відповідь: у бюджеті немає коштів на такі роботи. А людям лише й потрібно було, що мати можливість вийти до води, скупатися, порибалити. Саме тоді я вирішив балотуватися у депутати Новоселівської сільської ради, адже розумів, що в цьому статусі зможу зробити більше.
Уже як депутат звернувся до Віктора Остапчука, народного депутата України від партії «Відродження», теж залізничника, свого часу він був начальником Південної залізниці. Він погодився допомогти, надав техніку. На сесії мою ініціативу підтримали, сільський голова видала дозвіл на відповідні роботи. У трьох місцях ми розчистили русло аж до джерел, і Свинківка наповнилася водою. На берегах побудували місця для купання. А я вирішив продовжити справу: закупив і випустив до річки рибу. Нині для мене найбільша нагорода – бачити, як зранку на берегах збираються рибалки, а вдень до води виходять діти.

Як голова комісії боротьби зі злочинністю та охорони правопорядку я ініціював встановлення камер відеоспостереження на територіях, підпорядкованих Новоселівській сільській раді, гроші на це виділили з бюджету. Камери під'єднанні до центрального пульту Полтавського районного відділення поліції. Криміногенна ситуація на території нашого виборчого округу суттєво поліпшилася, адже тепер люди знають: камери стежать і вдень, і вночі, і покарання за протиправні дії буде невідворотним.

Також з моєї ініціативи та за підтримки партії «Відродження» ми провели масштабне свято до Дня захисту дітей. Запросили артистів, для дітей провели святкову дискотеку, а по її завершенні всіх охочих безплатно частували справжнім козацьким кулешем. А до Нового року на дитячому майданчику я особисто встановив та прикрасив ялинку. Завжди намагаюся порадувати малечу, адже дитячі враження залишаються на все життя.

Звертаються до мене люди і з буденнішими, однак від того не менш важливими проблемами, наприклад, коли у них виникають складнощі з оформленням субсидії. Оскільки я очолюю і земельну комісію, доводиться допомагати у мирному вирішенні конфліктів, адже коли справа доходить до розділення земельних ділянок, люди не дуже хочуть іти на поступки. Завжди нам вдається знаходити компроміс: якщо дії людини у чомусь не збігаються з чинним законодавством, ми переконуємо дослухатися наших порад, перш ніж справа дійде до судів, штрафів та інших форм відповідальності.

Тож мій пріоритет – тісна співпраця з виборцями. Адже, саме працюючи разом, ми можемо досягти вагомих результатів не лише для конкретної людини, а й для всієї громади загалом. І попереду в нас ще багато роботи.
Сергій Лещенко, 22.02.2018, 14:20372
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень