22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Міняю капелюх. Капелюх мисливця на оленів — головний убір, що підвищує дедуктивні здібності


Мандруючи сільськими районами Великобританії, частенько можна побачити людей у дивакуватому головному уборі, визначна риса якого – наявність двох козирків. Цей капелюх здавна використовують мисливці. Першими його власниками були трапери, що полювали на оленів, тож офіційна назва, яку носить головний убір, – «капелюх мисливця на оленів». Пара козирків не декоративний елемент – передній захищає обличчя і очі від променів сонця та гілок, задній накриває собою комір, перешкоджаючи потраплянню під одяг листя та кліщів. Капелюх також має «вуха», які захищають від поривів вітру та холоду, а за теплої погоди зав'язуються зверху за допомогою спеціальних мотузочок. Традиційний матеріал для виготовлення капелюха мисливця на оленів – твід або ж твіл – шерстяні тканини саржевого плетіння. Завдяки щільній структурі цих тканин капелюх не продувається, не мокне і не потребує ретельного догляду.

Цей капелюх частенько називають головним убором детектива, адже в більшості людей він невідривно асоціюється з образом знаменитого літературного сищика Шерлока Холмса, принаймні саме в капелюсі мисливця на оленів зобразив Холмса ілюстратор Сідні Педжет у виданні «Strand Magazine» ще у грудні 1891 року, оформлюючи оповідання «Таємниця Боскомської долини». Образ, створений Педжетом, полюбився читачам, тож і надалі різні ілюстратори творів Конан-Дойля зображали відомого детектива в оригінальному капелюсі. Дуже часто це ставало великою помилкою, адже будучи справжнім британським джентльменом, Холмс міг носити такий капелюх, лише виїжджаючи у сільську місцевість, а в місті ж він одягав традиційний для вікторіанського Лондона циліндр. Дуже вдало стереотипний зв'язок Холмса із твідовим капелюхом висміяв британський актор Бенедикт Камбербетч, який зіграв детектива у недавньому серіалі ВВС «Шерлок».

Капелюх мисливця на оленів частенько використовують у своїй роботі художники-карикатуристи, зображаючи у ньому відомих політиків та громадських діячів, яким потрібно генерувати відповідальні ідеї або ж робити правильні висновки із ситуацій, що склалися. А хтось із гумористів влучно примітив, що за регулярного носіння такого капелюха дедуктивні здібності його власника підвищуються не менше ніж на 15% на рік.
Павєл Москалюк, 01.03.2018, 16:452501
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень