18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Представникам «Полтававодоканалу» й обласних комунальних підприємств нагадали правила проведення газонебезпечних робіт у замкнутому просторі

Учора на виробничій базі «Полтававодоканалу» відбувся семінар-інструктаж для працівників підприємств водо- та теплопостачальних організацій області щодо організації, підготовки і безпечного проведення газонебезпечних робіт у замкнутому просторі. Проводили захід представники Управління Держпраці
у Полтавській області.

Спеціалісти Управління Держпраці акцентували увагу на запобіганні нещасних випадків, які трапляються під час виконання газонебезпечних робіт. Мова йде про колодязі, промислові об’єкти, побутове господарство, приміщення і насосні станції, де є вірогідність загазованості.

На базі «Полтававодоканалу» відбуваються щомісячні, квартальні й річні навчання, інструктажі. На тренувальному майданчику підприємства випробовують засоби захисту і навчають працівників відпрацьовувати необхідні навички.

Тренувальні заняття відбуваються на кожному об’єкті. Його обирають для заходів, якщо протягом якогось терміну тут помічали порушення, які могли призвести до ушкодження здоров’я працівника. У такому випадку на об’єкті посилюють заходи з охорони праці. А інциденти розглядаються на тренінгах та лекціях для співробітників.

– Багато відіграє людський фактор – ігнорування правил безпеки, не застосування засобів захисту. Ми проводимо заходи, що мають профілактичну мету. Упевнені: вони допоможуть уберегти життя. Водоканалівців інструктують щокварталу, за необхідності проводять позачергові тренувальні заняття, – розповів заступник гендиректора з охорони праці «Полтававодоканалу» Сергій Циб.

Начальник Управління Держпраці у Полтавській Області Сергій Щербак наголосив на актуальності семінару-наради, оскільки в державі наразі стається багато нещасних випадків, пов’язаних із виконанням газонебезпечних робіт. Управління регулярно проводить зустрічі, на яких роз’яснюють здійснення таких робіт.

У теплі пори року випари концентруються в приямках, колодязях, і під час виконання робіт у замкненому просторі працівникам недостатньо кисню. У таких випадках люди непритомніють, що може призвести до смерті. Одна з причин –
відсутність підготовчих робіт, семінарів-інструктажів.

– Такі випадки відбуваються через неправильну організацію процесу: роботи повинні виконуватися не менш ніж трьома людьми, які мають спеціальні пояси і страхувальні мотузки, – зазначив Сергій Щербак. – Ми зібрали представників комунальних підприємств області, аби розповісти, як безпечно виконувати їхню роботу. Оновити в пам’яті основні вимоги, щоб запобігати неприємним випадкам у майбутньому.

Лектори розповіли про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці і про зміни в законодавстві щодо соціальних гарантій працівникам, зайнятим у шкідливих умовах.

Прес-служба «Полтававодоканалу»
Іван Мольченко, 20.03.2018, 15:362303
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень