26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Яке майбутнє чекає Полтаву?


Відповідь на це запитання шукали на засіданні міждисциплінарної робочої групи, що відбулася в Полтавській міській раді 15 березня. Головною темою консультаційної сесії став розгляд концепції сфери розвитку «Посилення статусу Полтави як регіонального центру».

Захід продовжив роботу в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що реалізується у співпраці з німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». До продуктивного діалогу запросили ментора проекту GIZ у Полтаві «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіаса Брандта, представників міської влади, начальників управлінь, відділів, голів районних у місті Полтава рад.

Створенню проекту розвитку міста з футуристичною назвою «Полтава-2030» передувало вивчення особливостей Полтави. Спеціалісти виділили сильні та слабкі сторони міста, перспективні напрямки роботи. До основної частини проекту увійшли плани щодо облаштування центральної частини міста, зокрема такі:

– пішохідна зона (вулиця Соборності);
– Корпусний парк та ансамбль круглої площі;
– Північно-західна частина вулиці Соборності;
– вулиця Пушкіна та центральний ринок.

Кожна із зазначених частин повинна мати свій власний профіль та унікальні риси, має не лише робити місто привабливішим для полтавців і туристів, а й допомагати розвитку підприємництва.

Найближчим часом на обговорення громадськості будуть представлені концепції всіх ключових інтегруючих сфер, що потребують першочергової трансформації та розвитку: диверсифікація економіки, туризм та культура, житло та житлова інфраструктура, довкілля та розвиток зелених зон, посилення Полтави як регіонального центру та поліпшення мобільності.

У рамках кожної з окреслених сфер визначені цілі розвитку та обираються ключові дії та проекти, реалізація яких дозволить місту зробити впевнений крок в успішне майбутнє та досягти поставлених цілей.

Міський голова наголосив, що в сучасному світі місто потребує подібної концепції розвитку, адже без неї неможливо іти вперед:

– Мені приємно, що в Полтаві є проекти, які втілюються в життя. Цей проект дасть змогу перевтілити центральну частину міста в пішохідну зону. Зробити місто привабливим для полтавців, туристів, забезпечити місця для відпочинку, – зазначив Олександр Мамай.
Сергій Лещенко, 22.03.2018, 14:441025
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень