22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Біг як засіб єднання полтавської громади й розвитку міста

Полтава не отримала в спадщину від СРСР такої потужної спортивної бази, як деякі інші міста України, але це зовсім не привід пасти задніх у плані здорового способу життя, розвитку любительського спорту.

Максим Кривенко та Оксана Деркач.
Так вважає керівник компанії New Run Еvent, яка займається організацією масових спортивних заходів у нашому та інших населених пунктах держави, Максим Кривенко. Підтримує цю позицію й секретар Полтавської міськради Оксана Деркач.

– Це дуже добре, що в нас є такі активні громадські об'єднання, як клуб New Run, компанія New Run Еvent, котрі готові долучатися до розвитку обласного центру, зокрема в плані спорту, котрі своєю діяльністю допомагають гуртуватися полтавській громаді, – зазначає Оксана Антонівна. – Крім того, масові заходи, які вони організовують, у яких беруть участь, сприяють популяризації нашого міста, заохочують приїжджати сюди гостей із інших регіонів. Це важливо для розвитку внутрішнього туризму. Якщо раніше люди вирушали переважно до Львова, Одеси, Києва, бо ті були туристично привабливими, то тепер ситуація змінилася. Значно покращили свої позиції в цьому плані Чернівці, Вінниця, Суми, Дніпро, Харків. І Полтава з її значним літературним, культурним, історичним, архітектурним надбанням теж не повинна пасти задніх. Якщо розвиток любительського спорту, зокрема бігу, може сприяти залученню туристів, а відтак і поліпшенню економічної ситуації в обласному центрі, міська влада підтримає такі починання.

Забіг 8 березня у Полтаві.
Як приклад Оксана Деркач навела минулорічний чемпіонат України з тріатлону.

– Це стало можливим завдяки об'єднанню зусиль багатьох людей, – зазначила вона. – Спочатку, коли до обласної державної адміністрації надійшов лист щодо проведення такого заходу в Полтаві, там відмовили, сказали, що в місті це зробити неможливо. Як це в нас не можна провести змагання?! Коли ця організація – New Run – звернулася до мене, ми разом почали розбиратися з ситуацією: які листи писали, які роботи потрібно виконати. Потім провели обговорення з різними структурами, до робіт із розчищення берегу річки долучилися активісти, я домовилася з підприємцями про матеріальну допомогу. Отак спільними зусиллями звичайних полтавців, громадських організацій, бізнесу, депутатів, різних владних структур ми й вирішили питання. Коли заходи, зокрема спортивні, виходять на загальноміський рівень і вище, міська влада не стоїть осторонь процесу. Це не тільки українська, це світова практика. Та й просто, коли бачиш, що є люди, які вміють професійно щось робити, у даному випадку – організовувати масові спортивні заходи для любителів, коли знаєш, що це піде на користь громаді, посприяє впізнаваності Полтави, її економічному зростанню, таких людей хочеться підтримувати. І ти їм допомагаєш, чим можеш. І залучаєш до процесів, які спрямовані на розвиток міста. Наприклад, керівник New Run Еvent Максим Кривенко нині включений до складу робочої групи з розробки концепції Прирічкового парку, адже тут проводять чимало масових спортивних заходів, і він як професіонал у їх організації може підказати багато корисного.

Між іншим, цього року Полтава знову прийматиме в себе чемпіонат України з тріатлону. Цей статусний захід проходитиме 15–17 червня. У рамках нього в місті планується також асамблея Національного олімпійського комітету України, у якій візьме участь його президент Сергій Бубка. А за кілька попередніх років «ньюранівці» провели в обласному центрі немало інших спортивних заходів.

На старт із коляскою.
– Основний серед них – мабуть, Полтавський напівмарафон, який припадає на першу неділю вересня, – розповів Максим Кривенко. – У 2017-му на старт прибули понад 2000 бігунів. Цього року ми розраховуємо на більшу кількість учасників. В останню неділю грудня в нас відбувся новорічний напівмарафон. Це не сезонний захід. Сезон для бігу – весна, осінь. Але тематика припала бігунам до душі, і ми додали до неї колориту Полтавщини. Плануємо тепер проводити такі забіги щорічно. Крім того, уже кілька років поспіль бігаємо 1 січня. Із кожним разом до нас приєднується все більше людей. Їм цікаво. Перший день нового року, дев'ята година ранку – уже саме по собі пригода. Цього року також у фан-режимі ми долали дистанцію в 5 км 8 Березня. Попри несприятливі погодні умови, прийшло досить багато людей.
Нагородження переможців забігу 8 березня в Полтаві.
– Я теж була на цьому святковому заході, була на правах волонтера, організатора й спонсора, – сказала секретар міської ради. – Гадаю, це краще, ніж сидіти в кріслі й дивитися телевізор чи обговорювати якісь теми у Facebook. І учасники забігу, й уболівальники отримали справжнє задоволення від заходу. Я бачила, як чоловік фінішував першим, а потім узяв букет квітів і вручив його дружині, яка прибігла пізніше… Бачила, як на старт прийшла сім'я з дитиною в колясці… Бачила й чоловіка, якому вже за 70, який уже пробіг 138 марафонів і готується до ще одного, який проходитиме у квітні у Варшаві…

Така категорія людей заслуговує на увагу, переконана Оксана Деркач. Заради них, заради того результату, який отримуєш наприкінці, варто долати будь-які проблеми.

– А на етапі підготовки заходів проблеми виникають завжди, – зізнався керівник New Run Еvent. – То немає грошей, то «швидкої», то не готове покриття, то люди незадоволені, що перекривають вулиці. Хоча при цьому 100% опитаних згодні, що любительський спорт у місті треба розвивати… Одним словом, виникає чимало «невирішуваних» питань, які ми все-таки вирішуємо. Коли бачиш, чого вдається досягти, коли відчуваєш задоволення учасників і вболівальників, це надихає рухатися далі, ставити більші цілі, іти до нових звершень. Порівняно з 2013 роком ми суттєво просунулися в плані розвитку любительського спорту, бігу зокрема. Тоді в Полтаві бігали лише двоє: я й Дмитро Геращенко. Нині ж створений клуб. Для чого він? Чимало людей думає: «Можливо, і мені варто спробувати бігати?». І пробує. Самостійно. Виходить увечері, у темряві, щоб ніхто не бачив. У початківців завжди дуже багато стереотипів: «я товстий/ повільний/ некрасивий», «як на мене будуть дивитися на вулиці?» тощо. Вони негативно позначаються на якості тренування, призводять до помилок, невдач. І люди вирішують, що біг – це не для них. І не розуміють, як інші пробігають 42 км і роблять це швидко та з задоволенням. Щоб сформувати в полтавців правильне уявлення про цей спорт, тренування, і створений клуб, його очолює Андріан Литовченко. Він сам марафонець, тріатлет. У клубі є тренери, серед яких Тетяна Головченко, чемпіонка Європи з кросу, переможниця Варшавського марафону, володарка унікального для України титулу майстра спорту міжнародного класу на дистанціях від 800 м до марафону (42 км 195 м), 15 років була членом національної збірної з легкої атлетики.

Клуб New Run відвідують різні люди. Хоча побудований він на професійній базі, прийти сюди може навіть той, хто ніколи не займався бігом. Цій людині допоможуть підготуватися як до першої в її житті кількакілометрової дистанції, так і до наступних. І солідний вік у цьому не завада.

– У нас є, наприклад, Валентин Пошивайло, йому 80 років, він бере участь у марафонах, – розповів Максим Кривенко. – Мій партнер, 58-річний Іван Солодовник, почав займатись у 53. Він призер Одеського марафону, Харківського напівмарафону, посів перше місце на Білоцерківському марафоні. 42 км долає зі швидкістю 15 км/год. Для його віку це відмінний результат. Нині ми готуємося до 2020 року, коли пройде перший чемпіонат світу серед любителів у вікових категоріях. Біг – це не знущання над собою, як думає дехто. Правильно організований тренувальний процес приносить задоволення й бажання досягати все кращих і кращих результатів. Крім того, клуб можна використовувати як базу для розвитку дитячого, молодіжного спорту. Це сучасна альтернатива радянським ДЮСШ, у яких виховували майбутніх чемпіонів.
Віолета Скрипнікова, 22.03.2018, 15:091039
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень