22 травня 2019 • № 20 (1556)
Rss  

Депутат Бундестагу пообіцяв полтавцям, що його партія підтримуватиме продовження проектів GIZ

29 березня депутат федерального парламенту Німеччини Нільс Шмід та представники Фонду імені Фрідріха Еберта в рамках інформаційної поїздки, мета якої – вивчити політичну й соціально-економічну ситуацію в Україні, відвідали Полтаву.

Обговорили взаємодію з партнерами та громадою

Перед офіційними зустрічами гості з-за кордону пройшлися містом.

– Я дуже радий знову відвідати Полтаву, – зауважив депутат Бундестагу. – Я був тут чверть століття тому й під час екскурсії побачив, як багато змінилося.

Під час зустрічі німецької делегації та представників депутатського корпусу міськради.
– Ми намагаємося зробити якомога більше для того, аби місто розвивалося, – зазначила під час робочої зустрічі з членами делегації секретар Полтавської міськради Оксана Деркач. – Активно співпрацюємо в цьому плані з німецькими колегами, зокрема Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Нині готуємо стратегію розвитку Полтави, визначаємо найважливіші сфери, залучаємо жителів обласного центру до обговорення. Сподіваємося, восени 2018 року ця стратегія буде прийнята, почнеться її реалізація. Також запроваджуємо разом із GIZ інші ініціативи, що сприяють розвитку міста.

Чимало цікавого досвіду, як зазначила Оксана Деркач, удалося отримати полтавським самоврядовцям завдяки партнерству з містами Фільдера (Німеччина). Воно розпочалося понад 20 років тому, і кожні два роки обласний центр поновлює цей зв’язок, підписуючи програму співпраці. Основні напрямки такого партнерства – освіта, медицина, екологія.

– Перед поїздкою я звернувся до міста Фільдерштадт, отримав інформацію про партнерство, – розповів Нільс Шмід. – Глибоко переконаний, що такі відносини між містами – важлива основа для порозуміння народів із одного боку, а з другого – це добра нагода обмінятися думками щодо розвитку. Під час подорожі ми дізналися, наскільки важлива робота GIZ тут, в Україні, тому наша фракція Соціал-демократичної партії Німеччини виступатиме за те, щоб проекти GIZ були продовжені в Україні після 2019 року.

Окрім того, депутат Бундестагу пригадав, що, коли працював в одній із федеральних земель, намагався зробити якомога більше з залучення громадян у суспільне життя не лише на стадії виконання проектів, а й на етапі планування, і поцікавився, як жителів Полтави залучають до розподілу бюджетних коштів. Секретар міськради повідомила, що з 2016 року в обласному центрі реалізовують проект «Бюджет участі». Жителі міста подають свої пропозиції відповідно до визначених тем і Положення.

– На початковому етапі було дуже важливо взагалі роз’яснити людям ідею, і ця інформаційна кампанія досі триває, – поділилася Оксана Деркач. – Ми почали серед перших трьох міст: Полтава, Чернігів і Черкаси. Нам подавали різні проекти: соціально-виховні, юридичні, з облаштування майданчиків, парків і скверів, установлення контейнерів для збирання відпрацьованих батарейок тощо. Перший раз ми виділили 1,5 млн грн на все. Цього року реалізуємо малих і великих проектів на 5 млн грн. Хто виграє, вирішують громадяни – проводиться відкрите голосування – он-лайн та паперове. Голоси підраховує програма. Торік участь у визначенні проектів-переможців узяли 12 тис. осіб. Це вдесятеро більше, ніж було перший раз, хоча є бажання, щоб до голосування щодо найбільш важливих для обласного центру ініціатив долучалося якомога більше полтавців.

– Я вважаю, що ви йдете абсолютно правильним шляхом, і хочу сказати, що в Німеччині також не всі долучаються до партиципації, – сказав гість. – Потрібно, щоб у людей з’явилася звичка брати участь у житті міста. І ми в партії приділяємо велику увагу тому, щоб залучати громадян до суспільних процесів саме на місцевому рівні.

Обговорили взаємодію політичних сил у міськраді

Цього ж дня депутат німецького парламенту зустрівся з колегами з Полтавської міської ради. Він поцікавився, які партії входять до цього органу самоврядування, чи сформована серед депутатів стала більшість, хто перебуває в опозиції, наскільки великі партійні осередки, чи доводиться посадовцям на місцях заповнювати такі ж електронні декларації про доходи, як це роблять у вищих органах влади, і що отримала Полтава після початку процесу децентралізації. Представники депутатського корпусу міськради розповіли про роботу з представлення інтересів своїх виборців, проблеми, які виникають у процесі, необхідність консолідуватися задля вирішення стратегічних питань, озвучили «плюси» та «мінуси» децентралізації, що були виявлені після старту реформи, повідомили, що, як і вищі посадовці, зобов’язані подавати електронні декларації.

– Я дуже радий, що у вашій громаді в Полтаві відбуваються жваві дискусії, суперечки, це завжди означає активність, життя. Наші депутати міських рад не мають обов’язку подавати відкриті електронні декларації, тобто у вас зовсім інноваційний підхід, і нам дуже цікаво, – підсумував зустріч Нільс Шмід.
Віолета Скрипнікова, 06.04.2018, 12:011493
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень