22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У відділенні гострого інсульту все буде сучасного рівня

У цьому році в 1-й міській клінічній лікарні має запрацювати єдине на Полтавщині відділення гострого інсульту (гострої цереброваскулярної патології). Планом ремонтних робіт передбачена повна реконструкція, а саме заміна вікон та дверних блоків, опорядження приміщень, облаштування систем вентиляції та вентиляційних камер на технічному поверсі, заміна електромереж та систем опалення, облаштування гарячого та холодного водопостачання, мереж радіофікації, телефонізації та відеоспостереження, придбання та монтаж обладнання та технологічних трубопроводів.

Депутат міської ради Андрій Матковський та головний лікар МКЛ №1 Ганна Селькіна оглядають одну з кімнат відділення гострого інсульту.
Роботи з облаштування вже на фінішній прямій. Відділення розташоване на четвертому поверсі лікарні й розраховане на 30 ліжок із блоком інтенсивної терапії. Його загальна площа – понад 687 кв.м.

За словами головного лікаря цього медичного закладу Ганни Селькіної, у новому відділенні вже встановлені пластикові вікна та дверні блоки, а також відремонтовано палати та коридори. Наступним етапом роботи стане придбання сучасного обладнання.

– Роботи щодо створення відділення гострого інсульту розпочали наприкінці минулого року, це спеціалізоване міське відділення, – розповіла Ганна Селькіна. – Ремонтні роботи майже завершились, залишись деякі оздоблювальні моменти, які, я думаю, дуже швидко будуть завершені. Нині розпочата процедура щодо закупівлі медичного обладнання на оснащення цього відділення. Дякую депутатському корпусу за постійну підтримку і порозуміння в цій ситуації, адже відділення не запрацювало б, якби не було сучасного оснащення. На нього виділена значна сума – понад 22 млн грн. Великою гордістю для міста буде придбання комп’ютерного томографа, на який ми оголосили торги. Думаю, він запрацює не тільки для цього відділення, а й для всієї Полтави для своєчасної якісної діагностики. Мозковий інсульт останнім часом має поширення в нашому місті, тому потребує правильної діагностики і своєчасного лікування.

З робочим візитом до нового відділення завітав депутат міської ради Андрій Матковський. Він перевірив хід виконання робіт та зазначив, що медична галузь – одна з пріоритетних.

– Незважаючи на те що бюджет 2018 року не такий, який би нам хотілося, на все не вистачає грошей, але все ж таки в кожному медичному закладі ще торік розпочалися ремонтні роботи, – зазначив Андрій Всеволодович. – У цьому році депутати знайшли можливість виділити на галузь медицини на 24 млн грн більше. У цьому місці ми не просто ремонтуємо, а створюємо нове сучасне відділення. Для цього на ремонт відділення депутати виділили 1 млн 700 тис. грн. На жаль, інсульт – це сьогодні хвороба віку, але люди, які сюди потраплять, у сучасних умовах будуть швидко реабілітуватися й одужувати. Оглянувши роботи, розумієш, що в ці оновлені кімнати не можна заносити старі меблі. Тому як депутат на наступну сесію буду виходити з пропозицією додатково виділити ще 2 млн грн на закупку сучасних меблів у це відділення.

Закінчити ремонтні роботи планують у кінці червня цього року.

Довідка:

1-ша міська клінічна лікарня – багатопрофільний лікувальний заклад, який обслуговує близько 100 тисяч населення найбільшого промислового району Полтави – Київського. Лікарня надає висококваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу жителям міста у семи стаціонарних відділеннях на 300 ліжок. Щорічно в медичному закладі лікарські послуги отримують понад десять тисяч хворих.
Володимир Сулименко, 19.04.2018, 13:282283
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень