21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Чи можемо допомогти тим, хто завжди приходить на поміч?

Нині Полтавська обласна організація Товариства Червоного Хреста України проводить традиційний місячник зі збору коштів. Цій традиції у нашому краї вже майже 15 років. Весняні місяці, які зазвичай стають сезоном відпочинку для багатьох містян, найбільш напружені для працівників обласної організації.

Ірина Плюсніна, голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, розповідає:
– Місячники зі збору коштів для нас справді непроста пора. Ми даємо звернення у пресу з нашим розрахунковим рахунком, співробітники Червоного Хреста звертаються за допомогою до спонсорів, організацій, підприємств, установ. Нинішній місячник проходить під гаслом «100 років милосердя», оскільки припадає на важливу для організації дату – 100-річчя Національного Товариства Червоного Хреста України. Саме 18 квітня 1918 року в Києві розпочав роботу Український Червоний Хрест – як самостійне національне товариство.

На прохання організації про допомогу відгукується багато людей, є серед них і вельми заможні, є й люди, які живуть від зарплати до зарплати. Особливо раді у Червоному Хресті можливостям, що надають великі установи та організації, адже це шанс долучити до благодійності більше людей.

– Нам дуже допомагають медики, нині в усіх лікарнях триває збір допомоги. Не лишилися осторонь і в торговельному центрі «Метро». Там наші працівники організували акцію «Поповни великодній кошик» – вони стояли на вході, роздавали листівки і просили всіх покупців придбати щось, чим би вони хотіли поділитися з тими, хто живе у складних умовах. Також ТЦ допоміг нам миючими засобами. Усе, що вдається зібрати, розподіляється між вразливими категоріями населення.

Серед підопічних Полтавської обласної організації Червоного Хреста» й Людмила Тарасівна, їй 78 років. Доля склалася так, що нині вона живе сама. Для неї допомога особливо важлива, оскільки пенсія у жінки мінімальна – для більшої не вистачило лише чотирьох місяців трудового стажу. З підприємства свого часу довелося піти через проблеми зі здоров’ям:
– Дуже вдячна Червоному Хресту, особливо своїй патронажній сестрі Ірині Євгеніївні. Вона допомагає мені по дому, купує продукти, ліки, платить за квартиру. Для мене поки що це майже неможливо – я тільки почала відновлюватися після двох інсультів. Та головне навіть не це, мені важливіші людське тепло, можливість поспілкуватися, почути добре слово. Я розумію, в неї багато роботи і вона не встигає всюди, однак завжди приділяє мені час, бувало навіть іноді заходила до мене вже після роботи.

Складні життєві обставини свого часу пов’язували долі багатьох людей із Товариством Червоного Хреста. У Полтавській обласній організації ТЧХУ працівники допомагали людям, які були вимушені покинути свої домівки через війну на Сході, самотнім людям поважного віку, матерям-одиначкам, хворим на серйозні недуги... Шефствують вони над дитячим відділенням протитуберкульозного диспансеру, дітьми в онкогематологічному відділенні. На це потрібні кошти. Звісно, в зв»язку з воєнними діями на Сході, допомагають Національні Товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця інших країн, однак цілком покладатися на допомогу з-за кордону не варто, на місцевому рівні значення має пожертва навіть у десять гривень, якщо її зроблять багато людей.

– Місячник ще триває, підсумки підбивати поки зарано. Хочу висловити подяку людям, які допомагають Червоному Хресту, – говорить Ірина Плюсніна. – Їх внески врешті-решт ідуть тим, хто справді потребує допомоги. Адже буває так у житті: сьогодні людина здорова, у неї є робота, гроші, друзі, а буквально за мить вона стикається з такими проблемами, про які взагалі ніколи не думала. У нас є банк одягу при міській організації, є й пункт прокату засобів для пересування – візків, милиць. Приходьте, ми не відмовляємо нікому. Наша організація й існує для того, щоб підставити плече у складних життєвих ситуаціях. Тож якщо чужа біда відгукується у вашому серці – ви можете допомогти навіть найменшим внеском. Зі свого боку ми забезпечимо те, щоб ваш внесок дійшов за адресою.

Зробити пожертву можна на сайті Полтавської обласної організації Червоного Хреста» – redcross.org.ua/donate/ та за реквізитами: Розрахунковий рахунок 260066804, ПАТ «Полтавабанк», МФО 331489, код 02940302 «На розвиток милосердної діяльності Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста».
Сергій Лещенко, 19.04.2018, 14:082142
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень