21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Полтава відзначила День Перемоги

Виступає Олександр Мамай.
9 травня сотні полтавців, як завжди, зібралися біля меморіалу Солдатської Слави з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це представники влади, трудових колективів і громадських організацій, навчальних закладів, священнослужителі, військовослужбовці, небайдужі полтавці, яким дорога пам'ять про рідних і близьких, які захищали Батьківщину від ворога. На жаль, усе менше тут можна побачити самих учасників бойових дій, зате щороку вклонитися подвигу героїв приходить усе більше молоді. Ось і цього разу святкову колону очолили школярі, які несли портрети своїх дідів і прадідів, які полягли в горнилі тієї страшної війни.

До Вічного вогню.
Перед присутніми виступив міський голова Полтави Олександр Мамай. Серед іншого він сказав:
– Дорогі ветерани, шановні полтавці! 73 роки відділяє нас від травня 45-го, коли наші діди, прадіди у жорстокій битві вибороли мир на нашій землі. 73 роки тому воїни-герої здобули перемогу над фашизмом. Ми низько схиляємо голови перед тими, хто поклав на вівтар свої життя і здоров’я заради великої перемоги.

Понад вісім мільйонів українців не повернулося до своїх домівок, захищаючи честь і гідність нашої Батьківщини. Мільйони українських сімей не дочекалося повернення з фронту батька, брата, чоловіка чи сина. Біль втрат не оминув, я впевнений, нікого. Моя родина також відчула на собі горе війни. Обидва мої діди не повернулися з фронту, тому що боролися з фашизмом. З явищем, яке нині стало об’єктом політичних спекуляцій, реалізацією часто-густо нечистих намірів, які породжують ненависть і найстрашніше – розкол між нами, українцями. І перемога в тій війні – це перемога насамперед над фашизмом. Належить вона всім без винятку, хто виборював її на фронтах чи в тилу.

Дорогі ветерани. Стояти поруч із вами – для мене велика честь. Ви не тільки вибороли перемогу, але й відбудували з руїн післявоєнну країну. Ви своїм прикладом усе життя вчили нас дружно жити й цінувати найголовніше – мир. Ви залишили нам у спадок єдність і патріотизм. А головне – любов до рідної держави. Я висловлюю подяку всім батькам, що за покликом серця привели на це священне місце своїх дітей із портретами рідних, які визволяли країну від фашизму.

Слава нашим захисникам! Слава героям, які полягли на полях боїв у Великій Вітчизняній війні, слава героям, які сьогодні захищають нашу країну. Слава Україні!

Хвилиною мовчання полтавці вшанували пам’ять полеглих. Під звуки Гімну України пролунав військовий салют. До підніжжя пам’ятника воїну-визволителю та Вічного вогню лягли гірлянди та букети квітів, які полтавці несли і несли навіть після завершення урочистої частини.

Заради справедливості варто зазначити, що й цього разу не обійшлося без провокацій, тож у конфлікт доводилося втручатися й поліції. Жаль, що люди свідомо йдуть на подібні провокації, наперед знаючи, що виникне конфлікт. Проте, на щастя, до серйозних інцидентів справа не дійшла, хоча випадки ці ще довго будуть «перемелювати» у соцмережах.

Віталій Скобельський, 10.05.2018, 13:091053
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень