15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Нагороди — переможцям!


16 травня в Палаці дозвілля «Листопад» відбулося вручення… нобелівських премій по-полтавськи.

Саме такого вигляду цього року набуло традиційне нагородження переможців конкурсу «Учитель року», предметних олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук та професійних фахових змагань – найкращих учнів, учителів шкіл міста, представників професійно-технічної та позашкільної освіти. Як виявилося, у стокгольмської та полтавської церемоній дуже багато спільного: обидва заходи мають власний логотип (у нашому місті він був презентований саме цього дня), претендентів на звання найкращих визначають одразу в кількох сферах науки, цьому передує велика робота впродовж усього року, нагородження розпочинається з фізиків тощо. Хоча є й суттєва відмінність. Якщо розмір премії, яку вручають нобелівським лауреатам, коливається то в бік збільшення, то в бік зменшення, то в Полтаві на заохочення молодого покоління та їхніх наставників щоразу виділяють усе більше коштів. У поточному році міський голова Олександр Мамай вручив освітянам та їхнім вихованцям понад 750 премій на загальну суму 1,25 млн грн. Нагороди одержали понад 200 педагогів, викладачів вищих навчальних закладів, майстрів виробничого навчання й понад 250 учнів закладів освіти міста. Особливо часто зі сцени лунали вітання юним і дорослим представникам гімназій №№33, 17 та 31, ліцею №1, закладів загальної середньої освіти №№29, 30, 16 та 34. Учні показали високу обізнаність у фізико-математичних дисциплінах, природничих, су-спільно-гуманітарних.

Вітаючи переможців, очільник Полтави зазначив: приємно, коли з року в рік збільшується кількість нагороджуваних, що діти конкурують не у вуличних бійках, а в науці, спорті.

– Велика подяка батькам, котрі виховують таких дітей, учителям, які приділяють школярам, студентам додаткову увагу. Здобуттю першого місця на олімпіаді передує значна робота. Таку роботу потрібно заохочувати. Тож нині педагогам були вручені премії в розмірі від однієї до 18 тис. грн. Отримали грошові винагороди й учні. Ми щорічно поздоровляємо тих, хто здобув у конкурсах та олімпіадах у міському, обласному, всеукраїнському етапах перші місця. Наступного разу я хочу, щоб прозвучали зі сцени Палацу дозвілля «Листопад» привітання й для тих, хто посяде призові (друге, третє). Із депутатським корпусом, управлінням освіти ми обговорюємо цю ідею, – сказав Олександр Федорович.

Окрім матеріальних винагород, юні полтавці та їхні педагоги отримали цього дня й подарунки естетичні. Їхній слух та погляд тішили виступи народного аматорського ансамблю бального танцю «Фестиваль» загальноосвітньої школи №30, зразкового художнього хореографічного колективу «Каприз» ЗОШ №2, вокального ансамблю «Перлинка» навчально-виховного комплексу №16, хореографічного колективу «Ренесанс» школи №34, танцювального клубу «Дует» гімназії №31 та творчих колективів гімназії №6. Завершував же церемонію нагородження в Полтаві, як і в Стокгольмі, віденський вальс.

Віолета Скрипнікова, 21.05.2018, 11:432059
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень