25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Художній музей — це унікальний культурно-мистецький та освітній простір. Тут вирує життя!

Музейні працівники, як і представники багатьох інших професій, мають своє професійне свято – Міжнародний день музеїв, який відзначається 18 травня. Щороку цього дня світова музейна спільнота нагадує, що музеї – важливий інструмент культурного обміну, збагачення культур, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми.

Усі музеї в Полтаві працюють дуже активно. Усталена думка про те, що музей – це тиха спокійна установа, де все трохи припало пилом і поплелося павутиною, де сидять похилого віку доглядачки і плетуть шкарпетки, не відповідає дійсності, переконана директор Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.Миколи Ярошенка Ольга Курчакова. Музейники – це особливий народ, у переважній більшості – ентузіасти, фанатично віддані справі. Напевне, саме цей професійний фанатизм і став для працівників музеїв запорукою виживання у складних умовах економічної й політичної нестабільності.

Полтавському художньому музею (галереї мистецтв) ім.Миколи Ярошенка 99 років! Саме 27 квітня 1919 року розпочинає свій відлік історія сучасного Полтавського художнього музею.

На думку Ольги Курчакової, нині Полтавський художній музей – це музей нового типу, що дозволяє реалізувати завдання сучасного музейного будівництва, які сьогодні постають перед музейною спільнотою світу. Серед них, звісно ж, популяризація фондової збірки музею. Музей має потужні експозиційні можливості великої та малої виставкових зал, які дозволяють реалізовувати програму «Відкриті фонди».

Перед сучасними музеями стоять непрості завдання пошуку креативних форм музейної комунікації, і, щоб заохотити відвідувача прийти до музею, з'являються проекти новаторського характеру. Полтавський художній музей приділяє велику увагу пошуку нових форм і методів роботи з відвідувачами різного віку, статі, соціального стану. Традиційним стало проведення міжнародної акції «День музейного селфі». Несподівано широкої підтримки отримала інша міжнародна музейна акція «Slow Art Day, або День неспішного мистецтва». До речі, художній музей став єдиним учасником цього заходу серед музеїв Полтавщини.


Перспективним напрямом у розвитку Полтавського художнього музею стало використання інтернет-технологій, що відкривають великі можливості для комунікації з широкою аудиторією відвідувачів, ознайомлення їх з матеріальним і духовним культурним надбаннями, розширення міжмузейних контактів, інтеграції у світове музейне співтовариство. Сучасний музейний сайт змістовний, має привабливий інтерфейс, зручну навігацію, що дозволяє активно використовувати його можливості для інформування постійної та потенційної аудиторії.

У Полтавського художнього музею налагоджена співпраця з музейними закладами як України, так і зарубіжжя. Це дозволило реалізувати кілька міжмузейних виставкових проектів. Один із партнерів музею – «Біла вілла» Миколи Ярошенка у Кисловодську, де провів свої останні дні видатний полтавець. Спадок Миколи Олександровича став основою створення в Полтаві художнього музею.

З нагоди Міжнародного дня музеїв у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім.Миколи Ярошенка відбудеться виняткова подія: урочиста презентація першого міського інформаційно-туристичного кіоску. Таких поки що немає в жодному обласному центрі України. Це стало можливим завдяки міській владі.

Художній музей особливий. За кожним експонатом прихована ціла епоха, доля автора, постать портретованої особи тощо. З метою популяризації унікальної колекції, залучення відвідувачів науковцями музею використовуються інноваційні форми роботи: костюмовані екскурсії з елементами театралізації («Кохання, шедеври та легенди», «Краса і мода у дзеркалі мистецтва»), майстер-класи для дітей і дорослих з різних видів мистецтва та ін.

Художній музей підтримує різноманітні соціальні проекти. Так, спільно з «Полтавським батальйоном небайдужих» започатковано проект з реабілітації учасників АТО засобами арт-терапії, зазначає Ольга Миколаївна.

Полтавський художній музей (галерея мистецтв) ім.Миколи Ярошенка – справжня мистецька скарбниця. Тут вирує життя. Вирує кожен день.
Іван Мольченко, 23.05.2018, 12:242443
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень