25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Музей Короленка — цікавий!

Що може запропонувати сучасним вибагливим відвідувачам літературний музей, окрім екскурсії та лекції? Таке запитання часто лунає нині, коли класний керівник чи представник туристичної компанії планує візит до музею великої дитячої групи. Очевидно, що сучасні діти, які не уявляють свого життя без електронних гаджетів, не в силах вислуховувати довгі монологи екскурсоводів, тому на сьогодні екскурсія мусить бути інтерактивною, тобто такою, де кожен відвідувач може виявити власну творчість, висловити свою думку, приміряти на себе певний образ тощо.

Ідучи назустріч побажанням дитячої та підліткової аудиторії, наукові співробітники Полтавського літературно-меморіального музею В.Г.Короленка створили низку проектів, спрямованих на залучення до музею цієї категорії відвіду-
вачів.

«У музеї треба вести себе тихо!», «У музеї не можна бігати!», «У музеї не можна нічого чіпати руками!» – такі настанови ще досі чують діти від педагогів та батьків перед входом до музею, і це відразу створює психологічний бар’єр, відчужує маленького відвідувача. Щоб зламати такий стереотип, у музеї В.Г.Короленка було започатковано науково-пізнавальну гру-квест «Скарби Короленківської садиби», де можна пошуміти, побігати і навіть… підібрати ключик та відкрити таємну шухлядку, зазирнути в аптечку, полистати книгу та знайти там ключове слово! А ще поспілкуватися з Мольфаркою, яка зберігає секрет знаменитого короленківського чаю! Знайшовши велетенську скриню зі скарбом, учасники квесту залюбки п’ють цілющий чай та діляться враженнями про цікаву пригоду.

У зимовий період двері Короленкового дому не зачиняються, адже на традиційні новорічні та різдвяні ранки, започатковані понад 100 років тому письменником-гуманістом, поспішають сотні малюків. Вони залюбки розглядають старовинні ялинкові прикраси, грають у веселі ігри з Дідом Морозом, Снігуронькою та іншими казковими персонажами, під час майстер-класів самостійно виготовляють балерин та клоунів з рухливою частиною. У лютому-березні, коли шестикласники вивчають програмний твір Короленка «Сліпий музикант», відбуваються уроки-тренінги з повним зануренням підлітків у світ сліпого героя повісті Петрика Попельського. У ході психологічного тренінгу учасники самостійно знаходять шлях з темряви до світла.

Весняний та осінній сезони наповнюються присутністю самого письменника, його доньок Софії та Наталії, казкової Феї Короленкового саду, – усе це стає можливим завдяки переміщенню у часі під час інтерактивної ігрової екскурсії «Машина часу на садибі Короленка».
Музей гостинно відкриває двері для відвіду-вачів усіх вікових категорій. Незалежно від пори року та погодних умов можна замовити театралізовану екскурсію «У колисці любові». Під час її проведення відвідувачі поринають у часи сторічної давнини. У супроводі онуки Короленка Софії Ляхович, роль якої виконує провідний науковий співробітник музею Людмила Ольховська, котра знала цю близьку родичку письменника особисто, полтавці та гості міста оглядають вітальню, їдальню, дитячу та кабінетик дружини письменника.

У робочому кабінеті майстра слова на екскурсантів чекає ще одна приємна зустріч – за письмовим столом працює над рукописом нового твору сам Володимир Галактіонович у виконанні артиста Полтавського українського академічного музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя Івана Говорова. Артист після відповідної підготовки (декілька консультацій, вивчення щоденників, листів та інших джерел) у інтерактивному спілкуванні з відвідувачами переповідає, як зазвичай проходить його робочий день, демонструє роботу ручного ксерокса, друкарської машинки тощо.

У музеї можна також відвідати уроки чистописання, математики, природознавства та малюнку під час дидактичної гри «Музейна школа».

Кожен з цих проектів, за бажанням відвідувачів, закінчується короленківським чаюванням на меморіальній веранді.

Людмила Вітенко, науковий співробітник
Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник
Іван Мольченко, 23.05.2018, 15:062281
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень