20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Творчий вогонь долає всі обмеження

У середу, 16 травня, у міському Будинку культури вже удванадцяте відбувся фестиваль творчості людей з інвалідністю «Від серця до серця»: на сцену вийшли ті, хто всупереч усім фізичним обмеженням виражають себе в музиці, танцях, декламуванні віршів та багатьох інших сферах.

Цей фестиваль організував Полтавський міський центр соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді, проходить він під патронатом міського голови Полтави Олександра Мамая. За словами його заступника Світлани Тарашевської за ці роки фестиваль виріс і став важливою подією, що гуртує людей з інвалідністю, допомагає їм виражати себе, знаходити друзів:
– Найголовніше, що кожного року збільшується кількість учасників. Цього року їх понад сто. І приємно відзначити, що наймолодшому учаснику – сім років, а найстаршому – 77. Окраса заходу в тому, що з року в рік ми об'єднуємо не лише людей з інвалідністю, а й громадські організації, які працюють з ними, – зазначила Світлана Казимирівна.

На фестивалі представили майже всі види творчості та сценічні жанри: вокальний і хоровий спів, художнє декламування, хореографію, театральне мистецтво та оригінальний жанр.

Цього року в підготовці та проведенні фестивалю взяли участь громадські організації, які об'єднують людей з інвалідністю. Серед них – Полтавська міська організація інвалідів «Пролісок», міська асоціація дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, міське товариство інвалідів, ПМОВОІ «Союз організацій інвалідів України», обласна організація Українське товариство глухих, обласний осередок Всеукраїнської громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії». Також долучилися до участі учні спеціальної школи №40, члени колективів художньої самодіяльності УВП «Полтаваелектро» УТОС, Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління праці та соціального захисту виконавчого комітету Шевченківської районної в м.Полтаві ради, міський центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

Серед учасників є ті, хто вже багато років дарує людям свою творчість. «Вони свого часу стали для нас прикладом, вселили віру, що ми можемо значно більше, аніж звикли думати», – діляться їхні молодші колеги по сцені. Уже давно виступають учасники самодіяльного хору «Барвінок» клубу Полтавського навчально-виробничого підприємства «Полтаваелектро» УТОС, Ксенія Глушко, відома багатьом своєю активною участю у благодійних концертах та акціях, члени міської асоціації дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, а також учасники художньої самодіяльності спеціальної школи №40, які давно стали улюбленцями глядачів.

Були цього разу й ті, хто вийшов на сцену вперше. В оригінальному жанрі виступив Тимофій Єлісеєв, а з піснею у жестовому виконанні – Світлана Лук'янова, член Українського товариства глухих.

На фестивалі «Від серця до серця» кожен учасник отримав подарунки та дипломи від міської влади.
Сергій Лещенко, 24.05.2018, 10:512238
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень