20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

У галереї мистецтв відкрили інформаційно-туристичний кіоск

Міжнародний день музеїв у Полтаві відзначили по-сучасному – у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка урочисто відкрили перший міський інформаційно-туристичний кіоск.

Світлана Тарашевська – одна із перших користувачів інформаційного кіоску.
Полтава – поки що єдине місто в області, де з’явився такий пристрій. Інформаційно-туристичний кіоск має вісім блоків: «Довідка про Полтаву», «7 чудес Полтави», «Музеї Полтави», «Види старої Полтави», «Пам'ятники Полтави», «Полтава у форматі 3-D», «Заклади тимчасового проживання», «Туристичні фірми». Тут кожен охочий зможе віднайти для себе необхідну інформацію. Справжньою окрасою як для полтавців, так і туристів стане розділ із ретро-фотографіями полтавських вулиць. Усе просто і зручно.

Під час театралізованої екскурсії.
Для встановлення терміналу потрібно було виконати великий обсяг роботи.

– По-перше, необхідно було підготувати багато інформації, проаналізувати, що саме буде цікавим та корисним користувачеві. Цим займалися в Полтавському управлінні культури та музеях. А потім наша компанія скомпонувала надану інформацію і встановила інформаційний кіоск, – розповів представник компанії-розробника пристрою ТОВ «Сенсорні системи України» Богдан Муравський. – Такі пристрої поступово набувають популярності на теренах України, і Полтава серед перших.

Інформаційно-туристичний кіоск відкрила заступник міського голови Світлана Тарашевська спільно з Богданом Муравським. Світлана Казимирівна стала одним із перших його користувачів і пообіцяла, що подібні термінали кожного року будуть установлюватися у музеях міста. Директор художнього музею Ольга Курчакова покладає велику надію на те, що така цікава і сучасна річ привабить у музей більшу кількість відвідувачів.

Окрім презентації, у цей день у галереї мистецтв для всіх присутніх продемонстрували фрагмент театралізованої екскурсії «Кохання, Легенди і Шедеври». А на завершення заходу з нагоди Міжнародного дня музеїв кращі працівники музейної галузі міста отримали нагороди.

– Полтава була, є і буде містом музеїв. Це престижно і водночас відповідально для міської влади, тому розвиток музейної галузі – один із основних пріоритетів гуманітарної сфери міста, – звернулася з вітальним словом до присутніх заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська. – Професійне свято нині об’єднує 102 працівників, близьких за духом. Добра слава музейного міста стала можливою завдяки вам, шановні музейники. Завдяки вашій щоденній праці Полтава – це місто, у якому не тільки хочеться жити, а й постійно сюди приїжджати.

Подяку міського голови за співпрацю отримав також колектив ТОВ «Сенсорні системи України».

Довідка:

До базової мережі галузі культури міста входять п’ять комунальних музеїв: літературно-меморіальні музеї І.П.Котляревського, В.Г.Короленка та Панаса Мирного, Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви», Художній музей (галерея мистецтв) ім.М.Ярошенка.

Протягом 2017 року музейні установи міста загалом відвідали 108 тисяч 722 туристи. Загальна кількість екскурсій, проведених у музейних установах протягом минулого року, – 4 427. Торік спецрахунки музейних установ наповнилися більш ніж на 1 млн 600 тис. грн.
Наталія Вісич, 24.05.2018, 11:032291
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень