24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Здійснюючи великі та маленькі дитячі мрії


Дитинство – чарівний світ, де збуваються всі мрії та бажання, найнеймовірніші й найсміливіші. Навіть ті, що ніяк не межують з реальністю. Вони стають посильними й оживають у дитячій уяві, де місця вистачить усьому, чого тільки здатен «намріяти» малюк. А він здатен. Дорослі такої могутньої здатності не мають. Але вони мають іншу: берегти той світ дитячих мрій, адже почасти, на жаль, він дуже крихкий. А мрії – то поштовх до дій, поштовх до того, що діти можуть значно більше, ніж уявляють, ніж уявляють про них інші.

Міський голова Олександр Мамай.
Мабуть, найнестримніша для мрії пора року у хлопчиків та дівчаток – саме літо. Яскраве і тепле, сонячне і привітне. Воно розпочинається одним з найпрекрасніших свят – Днем захисту дітей. У силу своїх можливостей мами й тата, рідні й близькі люди здійснюють мрії малечі: маленькі, які для когось великі, і великі, які для когось маленькі.

У поїздку разом з мамою.
До 1 червня міський голова Полтави Олександр Мамай зробив усе для того, аби бажання безлічі дітей здійснилися. Протягом 29, 30 травня діти та молодь з інвалідністю у супроводі батьків завітали до одного з найкращих і сучасних дельфінаріїв «Немо», що в Харкові, а також відвідали «Фельдман екопарк». Аби охопити увагою всіх, поїздки триватимуть також 31 травня та 1, 2, 3 червня.

Щасливчики, які вже побували на захопливій виставі з дельфінами та морськими котиками, познайомилися ближче з екзотичними тваринами в екопарку, нестримно задоволені. Радість живе не у словах. Вона оселяється у щирих дитячих очах і посмішках. Дивитись на них, щасливих – безцінно, зауважують батьки.

– З яким же нетерпінням моя донечка чекала на день поїздки, – розповіла мама Надійки Вовк Оксана. – У день екскурсії прокинулась чи не зі сходом сонця і почала збиратись. Позитивні емоції розпочинаються ще з самого моменту очікування, а уявіть собі, які враження від зустрічі з дельфінами! Такий сюрприз Олександр Федорович уже влаштовував для нас, але кожен раз – як перший. Я навіть не знаю, чи піклуються ще у якому місті про дітей з інвалідністю так, як піклуються в Полтаві. Кожна мама щаслива, коли сяє посмішка на обличчі її дитини. Я – щаслива!

У передчутті незабутньої подорожі.
Саме соціалізація, взаємодія зі світом відіграють чи не ключову роль в адаптації дітей, які мають розлади нервової системи. Максиму М'якенькому вісім років. Він товариський, охочий до спілкування хлопчик. Його мама Юлія говорить, що емоції, слова для дітей з аутизмом – це великий подвиг. Жінка постійно працює над тим, аби у них з Максимом таких перемог було щонайбільше. Водночас додає: визначну роль відіграють ось такі поїздки, під час яких діти отримують найважливіше – спілкування:
– Оточення дитини з інвалідністю дуже вузьке. Переважно це батьки, рідні й близькі люди, яких не так багато. Позитивних емоцій від спілкування дуже бракує. А поїздка – це прекрасна нагода поспілкуватися з іншими дітьми, молоддю, подружитись. Це зміна обстановки, чого також не вистачає. Мандрівка – найкращий подарунок до Дня захисту дітей. Усі ми вдячні Олександрові Федоровичу за те, що поповнює скарбнички дитячих вражень приємним та яскравим.

У Полтаві особливу уваги приділяють підтримці дітей та молоді з інвалідністю. Уже кілька років діє єдина в Україні унікальна соціальна акція з оздоровлення на узбережжі моря. Відбуваються також заняття з іпотерапії. Такі заходи виконуються в рамках міської програми захисту населення міста «Турбота». Окрім того, Олександр Мамай неодноразово дарував малечі поїздки до цирку, аквапарку, різноманітні екскурсії. Він переконаний: ніхто не має бути відкинутим на узбіччя життя:
– На жаль, доля не кожної дитини складається так, як мріють про те батьки, аби діти були здорові, аби все з ними було добре. Так уже складається життя. Якщо закривати очі на проблеми, від того вони не зникнуть. Не буває чужого горя, тим більше, якщо це стосується дітей. Насправді ж допомогти цим дітям може кожен. І фінансова складова тут ні до чого. Просто треба прийняти у своє близьке оточення людей з інвалідністю. Тільки щиро, з відкритою душею. Тому що вони мають розуміти, що ми – з ними, а вони – з нами. Аби діти посміхались, раділи, були щасливими, мріяли. І мрії їхні ставатимуть реальністю!

Дорослі мають берегти той світ дитячих мрій, адже почасти, на жаль, він дуже крихкий. А мрії – то поштовх до дій, поштовх до того, що діти можуть значно більше, ніж уявляють, ніж уявляють про них інші…
Фото на згадку про яскраву мандрiвку.
Оксана Задорожна
Іван Мольченко, 31.05.2018, 13:421109
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень