19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Міняю капелюх. Канотьє — капелюх, який треба носити посміхаючись


Французький кіноактор та шансоньє Моріс Шевальє дуже рідко з’являвся на людях без улюбленого канотьє.
Французький солом’яний капелюх жорсткої форми з циліндричною тулією і прямими полями – дуже популярний та впізнаваний аксесуар. Першими такі капелюхи ще наприкінці ХІХ століття почали носити веслярі та гондольєри, саме тому головний убір і прозвали «канотьє», що французькою означає «весляр». Канотьє виготовляють із тонкої соломи, плетінки зшиваються по спіралі, натягаються та фіксуються, утворюючи спочатку тулію, а потім – жорсткі поля округлої форми. Стиль плетіння – не випадковий, візерунок, що утворюють соломинки, збігається з методом плетіння корабельних канатів. Обов’язковим елементом канотьє стала чорна або ж синя стрічка, що обвиває тулію, яку нерідко прикрашають невеликим бантом.

Едуар Мане. «У човні», 1874 р.
Згодом моду на носіння канотьє підхопили люди творчих професій – танцюристи, художники, актори, тож не дивно, що в уяві мас цей головний убір асоціюється із позитивом та креативом. Без канотьє важко уявити завжди усміхнених зірок кінематографа Моріса Шевальє та Гарольда Ллойда, блискавичного танцюриста Фреда Астора, майстра дивовижних трюків Бастера Кітона, містичного Девіда Боуї, та навіть одного із найвеселіших, хоча й найменш успішних президентів США Калвіна Куліджа. Не гребували надягати цей капелюх і відомі французькі живописці Едуард Мане та Огюст Ренуар.

Канотьє цікавий іще й тим, що він не має конкретної гендерної прив’язки. Один і той же капелюх за етикетом може носити як чоловік, так і жінка. Одрі Хепберн, Джина Лоллобриджида, Мерилін Монро та багато інших чарівних жінок створили яскраві кінематографічні образи саме за допомогою цього чарівного головного убору.

Не оминув канотьє і вітчизняних модників, хоча тривалий час він позиціонувався як суто буржуазний аксесуар, згодом завдяки Бубі Касторському з «Невловимих месників», Паніковському з «Золотого теляти» та, безумовно, старому Хотабичу, капелюх увійшов і в радянський гардероб.

Канотьє і сьогодні актуальний. Завдяки знаменитому модельєру Коко Шанель, яка в середи-ні ХХ століття знов увела його у моду, головний убір можна побачити на пересічних перехожих, на представниках богеми, зірках подіумів та селебріті з бізнес-еліт. Бейонсе, Леонардо ді Капріо, Одрі Тоту, Дакота Джонсон, Майк Тайсон, Дональд Трамп – усі вони регулярно з’являються на публіці, гордо несучи на голові капелюх канотьє.

І в ці моменти вони обов’язково посміхаються.
Павєл Москалюк, 15.06.2018, 18:592240
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень