19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Міняю капелюх. Мачо, пончо, текіла, сомбреро. Viva la Mexico!


Напевне, мексиканський сомбреро – один із найколоритніших та найупізнаваніших головних уборів у світі. А прославила його далека Мексика – країна кактусів, яскравих пончо, міцної текіли та харизматичних мачо. Саме в Мексиці культ цього капелюха існує вже багато століть – сомбреро пережив десятки трансформацій, але він досі залишається все таким же широким, яскравим, легким та позитивним аксесуаром, символом єднання людей, що не можуть жити без маленького шматочка гомінливої країни непримиренних ацтеків у серці.

Знамениті мексиканські маріачі.
Емір Куштуріца поважає мексиканські традиції.
Слово «сомбреро» – іспанського походження, воно походить від «сомбра», що означає «тінь». Тож в іспаномовному світі сомбреро – це будь-який капелюх, що допомагає своєму власнику сховатись від палючого сонця. Кожен такий головний убір виготовляється вручну, матеріал не має значення – це може бути солома, пальмове листя, тканина, фетр, стебла очерету, шкіра тощо. Головне – розмах полів, чим вони ширші, тим більша частина «носія» опиняється в затінку. При цьому капелюх має бути максимально легким, в умовах підвищеної сонячної активності носити його доводиться багато годин, і шия та плечі не повинні втомлюватись від зайвої ваги.

Сомбреро має репутацію веселого головного убору, тому що він невідривно пов'язаний із культурою мексиканських музичних оркестрів маріачі, до складу яких входить від трьох до 12 музикантів. Гітара, скрипка, укулеле, акордеон, тромбон, барабани – справжнє свято для найвибагливішого меломана. Музика маріачі запальна та життєрадісна, під неї хочеться танцювати, вживати міцний алкоголь та палко кохатися. Музиканти поважають народні традиції, тому не беруться за інструменти, не одягшись у національне вбрання й не прикрасивши голову широким сомбреро, розписаним етнічними візерунками.

Сомбреро – гордість свого власника. Знімаючи капелюх удома, мексиканець кладе чи вішає його на спеціально відведене місце, а в громадському транспорті або, приміром, у театрі прийнято купувати два квитки – один для себе, інший – для сомбреро. Узагалі для мексиканців головний убір має не тільки практичне, але й містичне значення, не дарма про щасливців тут говорять: «Народився в сомбреро».
Павєл Москалюк, 06.07.2018, 18:132107
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень